ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ҰЛАНЫНЫҢ ДАМУ ТҰЖЫРЫМДАМАСЫН ЖҮЗЕГЕ АСЫРУ ШАРАЛАРЫ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 28 ақпан 1994 ж. N 232
"Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының даму тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 7 желтоқсандағы N 1440 K931440_ қаулысын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi мен Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы қатарында әрi қарай қызмет өткеруге тiлек бiлдiрген және iрiктелiп алынған офицерлер мен прапорщиктердi дер кезiнде қызметке жiберудi қамтамасыз ететiн болсын.
1994 жылғы 1 шiлдеге дейiн Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы қосымшаға сәйкес офицерлермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы Қолбасшысының Басқармасымен бiрлесе отырып 1994 жылдың 1 сәуiрiне дейiн ұланды жеке құрамының жалпы саны 1998 жылға қарай 6 мың адам құрайтын есеппен толықтыру кестесiн әзiрлейтiн болсын. Бұл ретте Қазақстан Республикасының Республикалық ұланында әскери қызмет өткеруге тiлек бiлдiрген әскери қызметшiлердiң 70 процентке дейiнгi мөлшерiн контрактылық негiзде қабылдайтын болсын;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен бiрлесе отырып Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының жеке құрамын жұмыс iстеп тұрған полигондардың бiрiнде дала жағдайларында оқытып-жаттықтыруға мүмкiндiктер туғызатын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Сауда министрлiгi мен Байланыс министрлiгi, "Қазконтракт" республикалық контракт корпорациясы мен "Фармация" Мемлекеттiк холдинг компаниясы Қазақстан Республикасының Республикалық ұланын Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының Қолбасшысы Басқармасының тапсырыстарына сәйкес қару-жарақпен, әскери және арнаулы техникамен, материалдық-техникалық ресурстармен:
қазiргi штат бойынша - 1994 жылғы 1 сәуiрге дейiн;
оның жеке құрамының жалпы саны 2500 адам болуы есебiнен - 1994 жылғы 1 шiлдеге дейiн;
оның жеке құрамының жалпы саны 6 мың адам болуы есебiнен - 1998 жылдың соңына дейiн қамтамасыз етсiн.
4. Алматы облысының және Алматы қаласының әкiмдерi 1994 жылдың 1 тоқсанында:
Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы жеке құрамының 700 адам мен әскери техникасын орналастыру үшiн қызмет жайларымен қоса орын бөлетiн болсын;
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының 3500 адамға
арналған әскери қалашығы мен офицерлiк құрамы үшiн тұрғын үй
құрылысына арнап жер учаскелерiн бөлсiн.

О мерах по реализации Концепции развития Республиканской гвардии Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 февраля 1994 года N 232
В целях реализации постановления Президента Республики Казахстан от 7 декабря 1993 г. N 1440 K931440_ "О Концепции развития Республиканской гвардии Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству обороны, Министерству внутренних дел и Комитету национальной безопасности Республики Казахстан осуществлять своевременное откомандирование офицеров и прапорщиков, отобранных и изъявивших желание проходить дальнейшую службу в рядах Республиканской гвардии Республики Казахстан. До 1 июля 1994 г. укомплектовать Республиканскую гвардию Республики Казахстан офицерами согласно приложению.
2. Министерству обороны Республики Казахстан:
совместно с Управлением Командующего Республиканской гвардией Республики Казахстан до 1 апреля 1994 г. разработать график комплектования гвардии военнослужащими из расчета 6 тыс. человек общей численности личного состава к 1998 году. При этом до 70 процентов военнослужащих, пожелавших проходить военную службу в Республиканской гвардии Республики Казахстан, принимать на контрактной основе:
совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан создать условия для обучения личного состава Республиканской гвардии Республики Казахстан в полевых условиях на одном из действующих полигонов.
3. Министерству экономики, Министерству обороны, Министерству внутренних дел, Министерству финансов, Министерству торговли и Министерству связи Республики Казахстан, Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт" и Государственной холдинговой компании "Фармация" обеспечить Республиканскую гвардию Республики Казахстан вооружением, военной и специальной техникой, материально-техническими ресурсами в соответствии с заявками Управления Командующего Республиканской гвардией Республики Казахстан:
по действующему штату - до 1 апреля 1994 г.;
из расчета 2500 человек общей численности ее личного состава - до 1 июля 1994 г.;
из расчета 6 тыс. человек общей численности ее личного состава - до конца 1998 года.
4. Главам Алматинской областной и Алматинской городской администраций в первом квартале 1994 г.:
выделить площади со служебными помещениями для размещения 700 человек личного состава и военной техники Республиканской гвардии Республики Казахстан;
решить вопрос о выделении земельных участков для строительства военного городка на 3500 человек и жилья для офицерского состава Республиканской гвардии Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1994 жылға
арналған республикалық бюджеттi нақтылау кезiнде әскери қызметшiлер
киiмiнiң жаңа үлгiсiн тiгу және қазiргi заманғы байланыс құралдарын
сатып алу үшiн ақша қаражатын, соның iшiнде валюта бөлудi көздейтiн
болсын.
6. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының қамқоршылары
ретiнде Қарағанды облысының, Алматы қаласының және Iле ауданының
(Алматы облысы) әкiмдерi белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 ақпандағы
N 232 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының
офицерлiк лауазымдарын мамандармен толықтыру
Есебi
Саны
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне
барлығы:                                                         43
оның iшiнде:
жалпы әскери мамандық бойынша                                    28
тәрбие iсiмен гуманитарлық даярлық
жөнiндегi мамандар                                                6
байланыс мамандары                                                3
инженерлiк мамандар                                               2
автобронетанк мамандары                                           2
тылды қамтамасыз ету жөнiндегi мамандар                           2
Қазақстан Республикасының iшкi iстер министрлiгiне
барлығы:                                                         24
оның iшiнде:
жалпы әскери мамандық бойынша                                    18
тәрбие iсi мен гуманитарлық даярлық
жөнiндегi мамандар                                                2
байланыс мамандары                                                1
инженерлiк мамандар                                               1
автобронетанк мамандары                                           1
тылды қамтамасыз ету жөнiндегi мамандар                           1
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне
барлығы:                                                         25
оның iшiнде:
жалпы әскери мамандық бойынша                                    17
тәрбие iсi мен гуманитарлық даярлық
жөнiндегi мамандар                                                2
байланыс мамандар                                                 1
инженерлiк мамандар                                               1
автобронетанк мамандары                                           1
тылды қамтамасыз ету жөнiндегi мамандар                           2
әскери-ветеринарлық қызмет
мамандары                                                         1

5. Министерству финансов Республики Казахстан при уточнении республиканского бюджета на 1994 год предусмотреть денежные средства, в том числе валюту, для пошива новой формы одежды военнослужащим и приобретения современных средств связи.
6. Определить в качестве шефов Республиканской гвардии Республики Казахстан глав Карагандинской областной, Алматинской городской и Илийской районной (Алматинская область) администраций.
Премьер-министр Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 февраля 1994 г. N 232
Расчет
на укомплектование специалистам офицерских
должностей Республиканской гвардии Республики
Казахстан
количество
Министерству обороны Республики Казахстан -
Всего                                       43
из них:
общевойсковой специальности                 28
специалисты воспитательной и гуманитарной
подготовки                                  6
специалисты связи                           3
инженерные специалисты                      2
автобронетанковые специалисты               2
специалисты тылового обеспечения            2
Министерству внутренних дел Республики Казахстан -
всего                                       24
из них:
общевойсковой специальности                 18
специалисты воспитательной и гуманитарной
подготовки                                  2
специалисты связи                           1
инженерные специалисты                      1
автобронетанковые специалисты               1
специалисты тылового обеспечения            1
Комитету национальной безопасности Республики Казахстан -
всего                                       25
из них:
общевойсковой специальности                 17
специалисты воспитательной и гуманитарной
подготовки                                  2
специалисты связи                           1
инженерные специалисты                      1
автобронетанковые специалисты               1
специалисты тылового обеспечения            2
специалисты военно-ветеринарной службы      1