ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТIНIҢ АРХИВI ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 25 наурыз 1994 ж. N 298
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 14 қаңтардағы N 1502 U941502_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қазiргi тарихының орталық мемлекеттiк архивi (ҚТОМА) негiзiнде құрылған Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi орталық мемлекеттiк архивтiң функциясын атқаратын үкiметтiк мекеме болып табылады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiне әкiмшiлiк-ұйымдық басшылықты Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң Аппараты, ғылыми-әдiстемелiк басшылықты - Қазақстан Республикасының Архивтер мен құжаттама бас басқармасы жүзеге асырады деп анықталсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_
3. Архивтiң қалыпты жұмыс iстеуi және Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң қызметi туралы құжаттық текстiк, аудиторлық көру материалдары, баспалық басылымдар сақталуын қамтамасыз ету мақсатында:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
- Қазақстан Республикасының ҚТОМА-сын ұстауға арналып республика бюджетiнде көзделген қаражат Қазақстан Республикасының Архивтер мен құжаттама бас басқармасынан Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiне берiлуiн қамтамасыз етсiн; <*>
- 1994 жылға арналған бюджеттi дәлдей түсу кезiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiне өртке қарсы дабыл көтеру құрылғысын ауыстыруға, кондиционерлiк қондырғы мен тоңазытқыш мәшинелердi күрделi жөндеуге, автоматты өрт сөндiру жүйесiн жобалау мен оны орнатуға; аудиторлық көру материалдарын сақтауға арналған екi архив қоймасын қайта жабдықтауға; қажеттi жабдықтар (ұйымдық техника, компьютерлер, лабораториялық техника) мен материалдар, қызметтiк бiр жеңiл автомобиль сатып алуға арналған қаражат, сондай-ақ қызметтiк бiр жеңiл автомобиль мен арнаулы мақсаттағы бiр автомобиль ұстауға арналған лимит бөлiнуiн көздейтiн болсын;
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп екi апта мерзiмде Архивтiң мәртебесiн және орталық мемлекеттiк архивтiң функциясын орындайтынын еске алып, ерекше еңбек жағдайы үшiн үстемеақыны сақтай отырып, Архив қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу схемасын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне табыс етсiн;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
- Қазақстан Республикасының бұрынғы ҚТОМА-сының материалдық-техникалық базасын Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiне қалдырсын;
- Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты үйiнiң бiрiншi қабатынан Архивке қажеттi мөлшерде қызметтiк кабинет бөлсiн;
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты инженерлiк желiлер мен тiршiлiктi қамтамасыз ететiн басқа да технологиялық құрал-жабдықтарды, сондай-ақ Архивке бекiтiлген үй-жайларды пайдалануды және оларға жөндеу-профилактикалық күтiм жасауды қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiн күзетудi қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Шаруашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Президентi Архивiнiң автокөлiгiне күтiм жасау туралы мәселенi шешетiн болсын;
Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Iс басқармасы 1994 жылы Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiн ұйымдық техникамен, компьютерлермен, магнитофондармен, бейнемагнитофондармен және басқа қажеттi жабдықтармен және материалдармен қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен.

Об архиве Президента Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 марта 1994 года N 298
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 14 января 1994 г. N 1502 "О создании Архива Президента Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Архив Президента Республики Казахстан, образованный на базе Центрального государственного архива новейшей истории (ЦГАНИ) Республики Казахстан, является правительственным учреждением, выполняющим функции центрального государственного архива.
2. Определить, что административно-организационное руководство Архивом Президента Республики Казахстан осуществляет Аппарат Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан, научно-методическое руководство - Главное управление архивами и документацией Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
3. В целях нормального функционирования Архива и обеспечения сохранности документальных текстовых, аудиовизуальных материалов, печатных изданий о деятельности Президента и Правительства Республики Казахстан:
Министерству финансов Республики Казахстан:
- обеспечить передачу от Главного управления архивами и документацией Республики Казахстан Архиву Президента Республики Казахстан средств, предусмотренных в бюджете республики на содержание ЦГАНИ Республики Казахстан; <*>
- предусмотреть при уточнении бюджета на 1994 год Архиву Президента Республики Казахстан средства на замену противопожарной сигнализации, капитальный ремонт кондиционерной установки и холодильных машин, проектирование и установку автоматической системы пожаротушения; на переоборудование двух архивохранилищ для хранения аудиовизуальных документов; на приобретение необходимого оборудования (оргтехники, компьютеров, лабораторной техники) и материалов, одного служебного легкового автомобиля, а также лимит на содержание одного служебного легкового автомобиля и одного автомобиля специального назначения;
Министерству труда по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок представить в Кабинет Министров Республики Казахстан схему оплаты труда работников Архива, имея в виду статус Архива и выполнение функций центрального государственного архива с сохранением надбавок за особые условия труда;
Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
- сохранить за Архивом Президента Республики Казахстан материально-техническую базу бывшего ЦГАНИ Республики Казахстан;
- выделить дополнительно Архиву на первом этаже здания Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан необходимое количество служебных кабинетов;
Казахскому институту стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан обеспечить эксплуатацию и ремонтно-профилактическое обслуживание инженерных сетей и других технологических средств жизнеобеспечения, а также помещений, закрепленных за Архивом;
Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану Архива Президента Республики Казахстан;
Хозяйственному управлению Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан решить вопрос по обслуживанию автотранспорта Архива Президента Республики Казахстан;
Управлению Делами Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан обеспечить в 1994 году Архив Президента Республики Казахстан оргтехникой, компьютерами, магнитофонами, видеомагнитофонами и другим необходимым оборудованием и материалами.
Сноска. В абзаце третьем исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .

4. Бұқаралық ақпарат және архив қызметiнiң органдары Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң қызметi туралы кино, бейне, фото, фоноқұжаттарды Архивте сақтауға беру тәртiбiн анықтап, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiмен келiсiп алатын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгi Архив қызметкерлерiне медициналық қызмет көрсету туралы мәселенi белгiленген тәртiп бойынша шешсiн.
6. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институтының мәселелерi" деп аталатын Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 30 қыркүйектегi N 977 қаулысы 11-тармағының екiншi абзацындағы
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң 1992 жылғы 18 тамыздағы N 195 қаулысына N 1 қосымшасы
2б тармағы және" деген сөздер алып тасталсын.
7.
<*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.04.28. N 672
қаулысымен.
P970672_
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

4. Органам массовой информации и архивной службы определить и согласовать с Архивом Президента Республики Казахстан порядок передачи на хранение в Архив кино,- видео,- фото-, фонодокументов о деятельности Президента и Правительства Республики Казахстан.
5. Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан в установленном порядке решить вопрос о медицинском обслуживании работников Архива.
6. В абзаце втором пункта 11 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 сентября 1993 г. N 977 "Вопросы Казахского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан" исключить слова: "приложение N 1 пункта 2б к постановлению Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу от 18 августа 1992 г. N 195 и".
7. (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 апреля 1997 г. N 672 P970672_ )
Премьер-министр Республики Казахстан