"ҚАЗАҚТҮРIКМҰНАЙ ЛТД" БIРЛЕСКЕН КӘСIПОРНЫНЫҢ МҰНАЙДЫ ӨТКIЗУI ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 5 сәуiр 1994 ж. N 332
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнына ұңғымаларды сынама пайдаланудан және табылған кен орындарын тәжiрибелiк-өнеркәсiптiк пайдаланудан алынған мұнайды әлемдiк баға бойынша экспортқа шығаруға рұқсат етiлсiн.
2. Кен орындарын сынама және тәжiрибелiк-өндiрiстiк пайдалану нақты кен орнын әзiрлеудiң бекiтiлген жобасы бойынша белгiленген тәртiппен жүргiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнына экспортқа мұнай шығару лицензиясын Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң келiсiмi бойынша белгiленген тәртiппен берсiн.
4. Былай деп белгiленсiн:
экспортқа шығарылған мұнайдан түскен валюта экспорттық кеден баждарын төлегеннен кейiн және Банкаралық валюта биржасы арқылы сатудан соң "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнына тиесiлi кен орындарында мұнайды барлауға және өндiруге жұмсалуы тиiс.
"Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнының қызметiне салық салу республиканың қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жүргiзiледi.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасары А.Ә.Жабағин "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнына, "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясымен альянста көмiрсутегiн өндiруге және өндiру шартын жасауға, өнiмдi бөлуге, тасымалдауға, өңдеуге, экспортқа шығарушыға және көмiрсутегiн сатуға құқық беру үшiн құрамында Атырау, Ақтөбе, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстарының әкiмдерi, Қазақстан Республикасы Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiнiң, Экономика министрлiгiнiң, Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң, Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң, Экология және биоресурстар министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының, "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнының өкiлдерi бар үкiметтiң келiсiм жобасын дайындау жөнiндегi жұмыс тобын құрсын.
6. Премьер-министрдiң орынбасары А.Ә. Жабағинге "Қазақтүрiкмұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнымен көмiрсутегiн өндiру, тасымалдау, экспортқа шығару және өткiзу туралы шартқа қол қою өкiлеттiлiгi берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О реализации нефти совместного предприятия "Казахтуркмунай лтд"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 апреля 1994 года N 332
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить совместному предприятию "Казахтуркмунай лтд" экспортировать нефть, полученную от пробной эксплуатации скважин и опытно-промышленной эксплуатации выявленных месторождений, по мировым ценам.
2. Пробную и опытно-промышленную эксплуатацию месторождений производить в установленном порядке по утвержденному проекту разработки конкретного месторождения.
3. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан выдавать лицензии на экспорт нефти совместному предприятию "Казахтуркмунай лтд" по согласованию с Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан в установленном порядке.
4. Установить, что:
валютная выручка, полученная от экспорта нефти, должна быть использована на разведку и добычу нефти в открытых месторождениях, принадлежащих совместному предприятию "Казахтуркмунай лтд", после уплаты экспортной таможенной пошлины и продажи через Межбанковскую валютную биржу;
налогообложение деятельности совместного предприятия "Казахтуркмунай лтд" производится в соответствии с действующим законодательством республики.
5. Заместителю Премьер-министра Республики Казахстан Жабагину А.А. для предоставления совместному предприятию "Казахтуркмунай лтд" в альянсе с Государственной холдинговой компанией "Мунайгаз" права на добычу углеводородов и выработки условий добычи, раздела продукции, транспортировки, переработки, экспорта и реализации углеводородов образовать рабочую группу по подготовке проекта правительственного соглашения в составе глав Атырауской, Актюбинской, Мангистауской и Западно-Казахстанской областных администраций, представителей Министерства геологии и охраны недр, Министерства экономики, Министерства внешнеэкономических связей, Министерства энергетики и топливных ресурсов, Министерства экологии и биоресурсов, Министерства финансов Республики Казахстан, государственной холдинговой компании "Мунайгаз", совместного предприятия "Казахтуркмунай лтд".
6. Уполномочить Заместителя Премьер-министра Республики Казахстан Жабагина А.А. подписать договор с совместным предприятием "Казахтуркмунай лтд" о добыче, транспортировке, экспорте и реализации углеводородов.
Премьер-министр Республики Казахстан