КАСПИЙ ТЕҢIЗIНIҢ ҚАЗАҚСТАНДЫҚ СЕКТОРЫНДА МҰНАЙ МЕН ГАЗ БЕРУ ӘЛЕУЕТIН БАҒАЛАУ ЖӨНIНДЕГI ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНСОРЦИУМ БАҒДАРЛАМАСЫН ОРЫНДАУ ШЕҢБЕРIНДЕГI ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ШЕКАРАСЫНАН ЖҮК ӨТКIЗУ ТӘРТIБI ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 28 сәуiр 1994 ж. N 441. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.11.17. N 1212 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Каспий теңiзiнiң Қазақстандық секторының мұнай мен газ беру әлеуетiн бағалау жөнiнде Халықаралық консорциум құру туралы" 1993 жылғы 3 желтоқсандағы N 1215  қаулысын орындау үшiн және Халықаралық консорциум туралы Келiсiм бағдарламасын шетел капиталы мен тиiмдiлiгi жоғары шетел техникасын, технологиясын тарта отырып жүзеге асыруды одан әрi жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Халықаралық консорциумның шетелдiк қатысушыларына, Келiсiм бағдарламасын орындаумен шұғылданып жатқан олардың шетелдiк мердiгерлерiне Консорциум жұмысы кезеңiнде, оның iшiнде Келiсiм бағдарламасын орындау кезiнде пайдалануға арналған шығындалатын мүлiктi, сондай-ақ жеке басы үшiн пайдаланатын заттарды кеден бажы, салықтар мен алымдар төлемiнсiз Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген Заңдарына сәйкес алып келуге және керi алып кетуге рұқсат етiлсiн.
Халықаралық консорциум қатысушылары Келiсiм бағдарламасын орындау жөнiндегi операцияларда қолданылған жарамды және iстен шыққан мүлiктердi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң рұқсатымен кеден бажы, басқа да салықтар мен алымдар төлемiнсiз Қазақстан Республикасына өтемсiз бере алады немесе сынық ретiнде қалдыра алады. Сондай-ақ Халықаралық консорциум қатысушылары бағдарламаны орындау үшiн пайдаланылған мүлiктердi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнен тиiстi рұқсат алған және сатып алушы белгiленген тәртiпке сай кеден бажын, басқадай салықтар мен алымдарды төлеген жағдайда Қазақстан Республикасында сата алады.
2. "Қазақстанкаспийшельф" Мемлекеттiк компаниясы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне Халықаралық консорциумның шетелдiк қатысушылары мен олардың Каспий теңiзiнiң Қазақстандық секторындағы шельфтiк кен орындарын зерделеу мен игеруге қатысты барлық бағдарламаны орындаумен шұғылданып жатқан шетелдiк мердiгерлерi және осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген әкелiнетiн және әкетiлетiн мүлiктердiң тiзбесi мен саны жөнiнде барлық қажеттi мәлiметтердi уақтылы беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке перемещения грузов через границу Республики Казахстан в рамках выполнения программы международного Консорциума по оценке нефтегазоносного потенциала казахстанского сектора Каспийского моря
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 апреля 1994 года N 441. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 ноября 2004 г. N 1212 (P041212).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.11.2004 № 1212.
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 декабря 1993 г. N 1215 "О создании международного Консорциума по оценке нефтегазоносного потенциала казахстанского сектора Каспийского моря" и в целях дальнейшего ускорения реализации программы Соглашения о международном Консорциуме на основе привлечения иностранного капитала и высокоэффективной зарубежной техники и технологии Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить иностранным участникам международного Консорциума и их иностранным подрядчикам, занятым в выполнении программы Соглашения, на период действия Консорциума ввоз и обратный вывоз всех видов имущества, в том числе расходуемого, предназначенного для использования при выполнении программы Соглашения, а также предметов личного пользования без уплаты таможенных пошлин, налогов и сборов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. ( льгота )
Применявшееся в операциях по выполнению программы Соглашения имущество в исправном состоянии, а также пришедшее в негодность, участники международного Консорциума могут как передать на безвозмездной основе, так и оставить на лом в Республике Казахстан без уплаты таможенных пошлин, иных налогов и сборов с разрешения Министерства финансов Республики Казахстан. Участники международного Консорциума могут также продать в Республике Казахстан имущество, применявшееся в выполнении программы, при условии, что покупатель имеет соответствующие разрешения Министерства финансов Республики Казахстан и уплатит таможенные пошлины и иные налоги и сборы в установленном порядке.
2. Государственной компании "Казахстанкаспийшельф" своевременно представлять в Министерство финансов Республики Казахстан все необходимые данные об иностранных участниках международного Консорциума и их иностранных подрядчиках, занятых в выполнении всей программы изучения и освоения шельфовых месторождений казахстанского сектора Каспийского моря, а также перечень и количество ввозимого и вывозимого имущества, указанного в пункте 1 настоящего постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан