ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҰЛТТЫҚ ҚАУIПСIЗДIК КОМИТЕТI ЖЕКЕ ҚҰРАМЫНЫҢ АҚШАЛАЙ ҮЛЕСI (ЕҢБЕКАҚЫСЫ) ТУРАЛЫ <*> ЕСКЕРТУ. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi органдары қызметкерлерiнiң жалақысы 1994 жылдың 1 сәуiрiнен бастап 2,5 есе көбейтiлсiн - ҚРМК-нiң 1994.05.05. N 479 қаулысымен. ~P940479
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 28 сәуiр 1994 ж. N 442. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
(1-тармақ)<*>.
Ескерту. 1-тармақтың күшi жойылған - Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1343 қаулысымен.   P941343_
2. Еңбекке ақы төлеудiң осы қаулымен көзделген шарттары 1994  жылғы 1 ақпаннан бастап енгiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жеке құрамының ақшалай үлесiн (айлық ақысын) арттыру туралы" 1993 жылғы 30 шiлдедегi N 649 қаулысының 1 және 3-тармақтарының күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 1 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК орталық аппаратының
басшы және офицер құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                           ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Комитет Төрағасы                                         730
Комитет Төрағасының бiрiншi орынбасары                   670
Комитет Төрағасының орынбасары                           630
Бас басқармасының бастығы                                590
Басқармасының, дербес қызметтiң бастығы,
Төраға аппаратының басшысы                               550
Дербес бөлiмнiң бастығы                                  520
Басқармаға енетiн бөлiмнiң бастығы                       460
Бөлiмше бастығы                                          420
Аға жедел уәкiл                                          365
Жедел уәкiл                                              320
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 2 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК облыстар бойынша
басқармалары офицер құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                     ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
ҰҚҚБ бастығы                                             610
ҰҚКБ бастығының орынбасары                               580
Қызмет бастығы                                           485
Бөлiм, қалалық, аудандық бөлiм бастығы                   450
Қызметке енетiн бөлiмнiң бастығы                         430
Бөлiмше, секретариат бастығы, аға инспектор              385
Аға жедел уәкiл, аға тергеушi                            350
Жедел уәкiл, тергеушi                                    320
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 3 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК органдары прапорщиктерiнiң,
мичмандарының және мерзiмнен тыс қызметтегi әскери
қызметшiлерiнiң
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Тарифтiк     ! Тарифтiк рет бойынша лауазымдық жалақысы (теңге
ретi        !                   есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
I                                 135
II                                150
III                               210
IV                                220
V                                 230
VI                                240
VII                               260
VIII                              280
IX                                300
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 4 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК орталық аппараты мен
облыстар бойынша ҰҚКБ басшы қызметкерлерiнiң,
мамандар мен қызметшiлерiнiң
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                        ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
!---------------------
!     ҰҚҚ        ҰҚҚБ
--------------------------------------------------------------------
1                        !       2     !    3
--------------------------------------------------------------------
Экономикалық кеңесшi, консультант                     440         -
Бас маман (аға референт)                             420         -

О денежном содержании (заработной плате) личного состава Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 апреля 1994 года N 442. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 апреля 1994 года N 442 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
<*> Сноска. Должностные оклады увеличены с 1 апpеля 1994 г. в 2,5 pаза - постановлением Кабинета Министpов Республики Казахстан от 5 мая 1994 г. N 479.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. У.с. - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 г. N 1343.
2. Ввести условия оплаты труда, предусмотренные настоящим постановлением, с 1 февраля 1994 г.
3. Признать утратившим силу пункты 1 и 3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июля 1993 г. N 649 "О повышении денежного содержания (заработной платы) личного состава Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
Премьер-министр Республики Казахстан
Таблица N 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
руководящего и офицерского состава центрального
аппарата КНБ Республики Казахстан
______________________________________________________________________
Наименование должностей              ! Месячные должностные оклады
!          (в тенге)
----------------------------------------------------------------------
Председатель Комитета                             730
Первый заместитель Председателя Комитета          670
Заместитель Председателя Комитета                 630
Начальник главного управления                     590
Начальник: управления, самостоятельной
службы, руководитель аппарата Председателя        550
Начальник самостоятельного отдела                 520
Начальник отдела, входящего в управление          460
Начальник отделения                               420
Старший оперуполномоченный                        365
Оперуполномоченный                                320
----------------------------------------
Таблица N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
офицерского состава управления КНБ Республики
Казахстан по областям
--------------------------------------------------------------------
Наименование должностей            ! Месячные должностные
! оклады (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
Начальник УКНБ                                610
Заместитель начальника УКНБ                   580
Начальник службы                              485
Начальник отдела, горрайотдела                450
Начальник отдела, входящего в службу          430
Начальник отделения, секретариата,
старший инспектор                             385
Старший оперуполномоченный, старший
следователь                                   350
Оперуполномоченный, следователь               320
------------------------------------------
Таблица N 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
прапорщиков, мичманов и военнослужащих
сверхсрочной службы органов КНБ
Республики Казахстан
------------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд! Должностные оклады по тарифным разрядам (в тенге)
------------------------------------------------------------------------
I                           135
II                          150
III                         210
IV                          220
V                           230
VI                          240
VII                         260
VIII                        280
IХ                          300
-------------------------------------------------------------
Таблица N 4
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
руководящих работников, специалистов и служащих
центрального аппарата КНБ и УКНБ Республики
Казахстан по областям
______________________________________________________________________
Наименование должностей              !Месячные должностные оклады
!        (в тенге)
--------------------------------
!   КНБ       !    УКНБ
----------------------------------------------------------------------
Экономический советник, консультант      440            -
Главный специалист (старший
референт)                                420            -

Жетекшi маман (референт)                             380        310
1 санатты маман                                      310        240
2 санатты маман                                      280        210
Маман                                                250        200
Барлық мамандықтардың инженерлерi:
1 санатты                                            310        240
2 санатты                                            280        210
Барлық мамандықтардың инженерлерi                    250        200
Инспектор: 1 санатты                                 200        180
2 санатты                                 190        170
Инспектор                                            170        150
Барлық мамандықтардың техниктерi:
1 санатты                                            200         190
2 санатты                                            190         175
Барлық мамандықтардың техниктерi                     175         170
Қойманың шаруашылық мүлiктiң, сақтау
қоймасының меңгерушiлерi, қоймашы                    170         150
Механик, оператор                                    190         175
1 санатты стенографистка                             200         200
2 санатты стенографистка, хатшы-стенографистка
1 санатты машинистка                                 170         170
Диспетчер                                            150          -
2 санатты машинистка
хатшы-машинистка                                     130        130
Ғимаратты бақылаушы                                  130          -
Iс жүргiзушi, архивариус                             100         100
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 5 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК әскери қарсы барлау
органдары офицер құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                         ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Бөлiм (округ) бастығы                                   520
Бөлiм (армия) бастығы                                   490
Бөлiм (корпус) бастығы                                  455
Бөлiм (дивизия) бастығы                                 430
Бөлiм (бригада, полк) бастығы                           385
Бөлiмше, секретариат бастығы                            385
Аға жедел уәкiл                                         350
Жедел уәкiл                                             320
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 6 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК "А" бөлiмi әскери
қызметшiлерi мен қызметшiлерiнiң
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                        ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Бөлiм бастығы                                           670
Бөлiм бастығының орынбасары                             630
Бөлiмше бастығы, аға инспектор, жауапты
кезекшi                                                 615
Бөлiмше бастығының орынбасары, топ бастығы              610
Аға жедел уәкiл, жедел кезекшi                          590
Аға сарапшы, жедел уәкiл, гараж бастығы,
жедел жүргiзушi                                         575
Бөлiм коменданты, қару-жарақ жөнiндегi нұсқаушы,
механик-жүргiзушi                                       550
Жедел шофер, коменданттың көмекшiсi, радиошебер         395

Ведущий специалист (референт)            380            310
Специалист 1 категории                   310            240
Специалист 2 категории                   280            210
Специалист                               250            200
Инженеры всех специальностей:
1 категории                310            240
2 категории                280            210
Инженеры всех специальностей             250            200
Инспектор: 1 категории                   200            180
2 категории                   190            170
Инспектор                                170            150
Техники всех специальностей:
1 категории                   200            190
2 категории                   190            175
Техники всех специальностей              175            170
Заведующие: хранилищем,
хозяйственным имуществом, складом;
кладовщик                                170            150
Механик, оператор                        190            175
Стенографистка 1 категории               200            200
Стенографистка 2 категории,
секретарь-стенографистка, машинистка
1 категории                              170            170
Диспетчер                                150            -
Машинистка 2 категории,
секретарь-машинистка                     130            130
Смотритель зданий                        130            -
Делопроизводитель, архивариус            100            100
----------------------------------------------------
Таблица N 5
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
офицерского состава органов военной контразведки КНБ
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Наименование должностей            ! Месячные должностные оклады
!      (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
Начальник отдела (округа)                  520
Начальник отдела (армии)                   490
Начальник отдела (корпуса)                 455
Начальник отдела (дивизии)                 430
Начальник отдела (бригады, полка)          385
Начальник отделения, секретариата          385
Старший оперуполномоченный                 350
Оперуполномоченный                         320
--------------------------------------------------
Таблица N 6
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
военнослужащих и служащих отдела "А" КНБ
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Наименование должностей               ! Месячные должностные оклады
!       (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
Начальник отдела                                670
Заместитель начальника отдела                   630
Начальник отделения, старший инспектор,
ответственный дежурный                          615
Заместитель начальника отделения,
начальник группы                                610
Старший оперуполномоченный, оперативный
дежурный                                        590
Старший эксперт, оперуполномоченный,
начальник гаража, оперативный водитель          575
Комендант отдела, инструктор по
вооружению, механик-водитель                    550
Оперативный шофер, помощник коменданта,
радиомастер                                     395

1 санатты кезекшi коменданттың көмекшiсi                330
Фельдшер, iс қағаздарын жүргiзудiң меңгерушiсi          350
Бас маман                                               420
Жетекшi маман                                           380
Қоймашы                                                 170
Аумақты сыпырушы, өндiрiстiк мекенжайларды
сыпырушы                                                155
Қызмет мекенжайларын сыпырушы                           140
Жұмысшы                                                 200
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 7 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК Әскери институты
қызметкерлерiнiң негiзгi
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
-------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                         ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Әскери институттың бастығы                              620
Әскери институт бастығының бiрiншi орынбасары           585
Әскери институт бастығының орынбасары                   575
Әскери институт бастығының тыл, қару-жарақ жөнiндегi
орынбасары                                              565
Әскери институт бастығының кадрлар жөнiндегi
көмекшiсi                                               540
Қаржы-жоспарлау бөлiмiнiң, оқу бөлiмiнiң, ғылыми
бөлiмiнiң, адьюнктура мен докторантураның бастығы       525
Бiрiншi факультеттiң бастығы                            535
Екiншi, үшiншi, төртiншi факультеттердiң бастығы        530
Кафедра бастығы                                         520
Оқу дивизионының командирi                              500
Оқытушы, ғылыми қызметкер, инспектор                    450
Жеке құрам жөнiндегi инспекцияның бастығы               510
Батальон командирi, қызмет иттерi питомнигiнiң
бастығы                                                 440
Оқу заставасының бастығы, курстық офицер                405
Взвод командирi                                         330
---------------------
Ескерту:
Ғылыми дәрежесi мен ғылыми атағы бар
профессорлық-оқытушылық құрамға, оқу және ғылыми
бөлiмдердiң, адьюнктура мен докторантураның
офицерлерiне лауазымдық жалақы мына мөлшерде
көбейтiледi:
- доцент ғылыми атағы бар немесе ғылым кандидаты деген
ғылыми дәрежесi бар адамдарға - 19 теңге
- доцент ғылыми атағы бар және ғылым кандидаты деген
ғылыми дәрежесi бар адамдарға - 39 теңге
- профессор ғылыми атағы немесе ғылым докторы деген
ғылыми дәрежесi бар адамдарға - 58 теңге
- профессор ғылыми атағы және ғылым докторы деген
ғылыми дәрежесi бар адамдарға - 78 теңге
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 8 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК Әскери институты
тыңдаушыларының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                    ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Бiрiншi курс тыңдаушысы                                  45
Екiншi курс тыңдаушысы                                  135
Үшiншi, төртiншi курстар тыңдаушысы                     160
"Кiшi лейтенант" әскери атағы бар төртiншi,
бесiншi курс тыңдаушысы                                 225
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 9 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК институты офицер
құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                      ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Институт бастығы                                        625
Бастықтың бiрiншi орынбасары                            600
Бастықтың орынбасары                                    590
Сапқа тұрғызу бөлiмi бастығының көмекшiсi               545
Бiрiншi, екiншi факультеттердiң бастығы                 535
Үшiншi факультеттiң, оқу бөлiмiнiң бастығы              525
Кафедра, бөлiм, аспирантура бастығы                     515
Бөлiмше, курс, қызмет, секретариат бастығы              460
Оқытушы, ғылыми қызметкер                               450
Бөлiм офицерi                                           385
Кабинет, зертхана, клуб, гараж бастығы                  365
Инженер, дәрiгер                                        330
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 28 сәуiр
N 442 қаулысына
N 10 кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК институты тыңдаушыларының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                     ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңге
! есебiмен)
--------------------------------------------------------------------
Бiрiншi курс тыңдаушысы                                  45
Екiншi курс тыңдаушысы                                  135
Үшiншi, төртiншi курстардың тыңдаушысы                  155
"Кiшi лейтенант" әскери атағы бар төртiншi,
бесiншi курстардың тыңдаушысы                           225
Қайта даярлау легiнiң тыңдаушысы                        230

Помощник дежурного коменданта 1 категории       330
Фельдшер, заведующий делопроизводством          350
Главный специалист                              420
Ведущий специалист                              380
Кладовщик                                       170
Уборщик территории, уборщик
производственных помещений                      155
Уборщик служебных помещений                     140
Рабочий                                         200
----------------------------------------------
Таблица N 7
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Р а з м е р ы
основных должностных окладов работников Военного
института КНБ Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Наименование должностей               ! Месячные должностные оклады
!        (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
Начальник Военного института                      620
Первый заместитель начальника Военного
института                                         585
Заместитель начальника Военного
института                                         575
Заместитель начальника Военного
института по тылу, вооружению                     565
Помощник начальника Военного института
по кадрам                                         540
Начальник финансово-планового отдела,
учебного отдела, научного отдела,
адъюнктуры и докторантуры                         525
Начальник первого факультета                      535
Начальник второго, третьего, четвертого
факультетов                                       530
Начальник кафедры                                 520
Командир учебного дивизиона                       500
Преподаватель, научный сотрудник, инспектор       450
Начальник инспекции по личному составу            510
Командир батальона, начальник питомника
служебных собак                                   440
Начальник учебной заставы, курсовой офицер        405
Командир взвода                                   330
Примечание:
Профессорско-преподавательскому составу, офицерам учебного и научного отделов, адъюнктуры и докторантуры, имеющим ученую степень и ученое звание, должностной оклад увеличивается в следующих размерах:
- имеющим ученое звание доцента или ученую степень кандидата наук - 19 тенге;
- имеющим ученое звание доцента и ученую степень кандидата наук - 39 тенге;
- имеющим ученое звание профессора или ученую степень доктора наук - 58 тенге;
- имеющим ученое звание профессора и ученую степень доктора наук - 78 тенге.
------------------------------------------------------
Таблица N 8
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Р а з м е р ы
должностных окладов слушателей Военного института
КНБ Республики Казахстан
------------------------------------------------------------------
Наименование должностей             ! Месячные должностные оклады
!      (в тенге)
------------------------------------------------------------------
Слушатель первого курса                      45
Слушатель второго курса                      135
Слушатель третьего, четвертого курсов        160
Слушатель четвертого, пятого курсов,
имеющий воинское звание "младший
лейтенант"                                   225
----------------------------------------
Таблица N 9
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Размеры должностных окладов
офицерского состава института КНБ
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Наименование должностей                 ! Месячные должностные оклады
!       (в тенге)
-------------------------------------------------------------------
Начальник института                              625
Первый заместитель начальника                    600
Заместитель начальника                           590
Помощник начальника по строевой части            545
Начальник первого, второго факультетов           535
Начальник третьего факультета, учебного
отдела                                           525
Начальник кафедры, отдела, аспирантуры           515
Начальник отделения, курса, службы,
секретариата                                     460
Преподаватель, научный сотрудник                 450
Офицер отдела                                    385
Начальник кабинета, лаборатории,
клуба, гаража                                    365
Инженер, врач                                    330
----------------------------------------------------------
Таблица N 10
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 28 апреля 1994 г. N 442
Р а з м е р ы
должностных окладов слушателей Института КНБ
Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------------
Наименование должностей            ! Месячные должностные оклады
!         (в тенге)
-----------------------------------------------------------------
Слушатель первого курса                       45
Слушатель второго курса                        135
Слушатель третьего, четвертого курсов          155
Слушатель четвертого, пятого курсов,
имеющий воинское звание "младший
лейтенант"                                     225
Слушатель потока переподготовки                230
-----------------------------------------------