ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДА МЕМЛЕКЕТТIК БIЛIМ СТАНДАРТТАРЫН ӘЗIРЛЕУ ЖӘНЕ БЕКIТУ ТӘРТIБI ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 4 мамыр 1994 ж. N 477. Күшi жойылды - ҚР Үкіметінің 2002 жылғы 17 маусымдағы N 665 қаулысымен. ~P020665
Қазақстан Республикасының "Бiлiм туралы" және "Жоғарғы бiлiм туралы" заңдарына сәйкес әр түрлi үлгiдегi және меншiк нысандарындағы бiлiм мекемелерi түлектерiнiң бiлiмiне бiрыңғай төмендегi талап деңгейiн қамтамасыз ету, аттестациялау құжаттарды конвертациялау және республиканың әлемдiк бiлiм кеңiстiгiне енуi үшiн жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Былай деп белгiленсiн:
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк бiлiм стандарты оқушылар бiлiмiне, iскерлiгi мен дағдысына қойылатын ең төменгi негiзгi талап деңгейiнiң көлемiн реттейдi және мамандар кәсiби даярлығының қажеттi деңгейiн анықтайды;
мемлекеттiк бiлiм стандарты барлық үлгiдегi мемлекеттiк және мемлекеттiк емес оқу орындарына қолданылады;
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк бiлiм стандартын Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiмен және басқа мүдделi министрлiктермен, ведомстволармен бiрлесе отырып әзiрлейдi және оны Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi бекiтедi.
Осындай тәртiппен мемлекеттiк бiлiм стандартына ғылымның,
техниканың, мәдениет пен бiлiмнiң дамуындағы жаңа бағыттарға
байланысты қажеттi өзгерiстер енгiзiлiп отырады;
жұмыс оқу жоспарлары базистiк (үлгi) оқу жоспарлары мен
кәсiптер және мамандықтар бойынша бiлiктiлiк сипаттамалары
негiзiнде әзiрленедi және оны жергiлiктi бiлiм беру органдарының
мүдделi кәсiпорындар мен ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып оқу
орындары тарапынан бекiтiледi.
2. Мемлекеттiк бiлiм стандарттарының сақталуына бақылауды
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке разработки и утверждения государственных стандартов образования в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 мая 1994 года N 477. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 июня 2002 г. N 665 ~P020665
В соответствии с законами Республики Казахстан "Об образовании", "О высшем образовании" и в целях обеспечения единого минимального уровня требований к знаниям выпускников учреждений образования различных типов и форм собственности, создания условий для конвертации аттестационных документов и вхождения республики в мировое образовательное пространство Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что:
государственный стандарт образования в Республике Казахстан регламентирует основные требования к минимальному объему знаний, умений и навыков обучающихся и определяет необходимый уровень профессиональной подготовки специалистов;
государственный стандарт образования распространяется на все типы государственных и негосударственных учебных заведений;
государственные стандарты образования в Республике Казахстан разрабатываются Министерством образования Республики Казахстан совместно с Министерством труда Республики Казахстан, другими заинтересованными министерствами и ведомствами и утверждаются Министерством образования Республики Казахстан.
В таком же порядке в государственные стандарты вносятся необходимые коррективы, связанные с новыми направлениями в развитии науки, техники, культуры и образования;
рабочие учебные планы разрабатываются на основе базисных (типовых) учебных планов, квалификационных характеристик по профессиям и специальностям и утверждаются учебными заведениями с учетом предложений местных органов образования, заинтересованных предприятий и организаций.
2. Контроль за соблюдением государственных стандартов образования осуществляется Министерством образования Республики Казахстан.
Премьер-министр Республики Казахстан