ИМПОРТТЫҚ ДӘРI-ДӘРМЕК ЖӘНЕ МЕДИЦИНАЛЫҚ МАҚСАТТАҒЫ ЖАБДЫҚТАРҒА ЖӘНЕ ХИМИЯЛЫҚ РЕАКТИВТЕРГЕ БАҒА БЕЛГIЛЕУДIҢ ТӘРТIБI ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 1994 жылғы 5 мамыр N 480. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996.03.05. N 280 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1529 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1994 жылдың 1 қаңтарынан бастап келiп түскен импорттық медикаменттердiң көтерме-босату бағасын белгiлеу кедендiк рәсiмдеу күнi Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi белгiлеген шетелдiк валюта бағамы бойынша теңгеге шағып есептелген сыртқы сауда (контракт) бағаларының және "Фармация" Мемлекеттiк акционерлiк холдинг компаниясы рентабельдiлiгiнiң 40 проценттiк соларға қатысты шектi деңгеймен алғандағы шығынының негiзiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Көрсетiлген медикаменттердi халыққа және емдеу-профилактикалық мекемелерiне сату көтерме босату бағасының және тауар айналымы рентабельдiлiгiнiң 5 проценттiк шектi деңгейiмен алғандағы айналыс шығасысы негiзiнде айқындалатын бөлшек сауда бағасы бойынша жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасының орталықтандырылған қаражаты мен шетелдiк кредиттер есебiнен импорт бойынша сатып алынған дәрi-дәрмектiң қалғанына, аттас немесе ұқсас дәрi-дәрмектiң көтерме немесе бөлшек сауда жүйесiне түсуiне қарай қоса бағалануға тиiс деп белгiленсiн.
Қоса бағалаудан алынған сома республикалық бюджет кiрiсiне жiберiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке установления цен на импортные лекарственные средства, изделия медицинского назначения и химреактивы
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 мая 1994 года N 480. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 5 маpта 1996 г. N 280 ~P960280.
Сноска. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 05.03.1996 № 280.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 1994 г. N 1529 "О республиканском бюджете на 1994 год" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что формирование оптово-отпускных цен на импортные медикаменты, поступающие с 1 января 1994 г., осуществляется исходя из внешнеторговых (контрактных) цен, пересчитанных в тенге по курсу иностранной валюты, определяемому Национальным банком Республики Казахстан на дату таможенного оформления, и затрат Государственной акционерной холдинговой компании "Фармация" с предельным уровнем рентабельности к ним 40 процентов.
Реализацию указанных медикаментов населению и лечебно-профилактическим учреждениям осуществлять по розничным ценам, определяемым исходя из оптово-отпускной цены и издержек обращения с предельным уровнем рентабельности 5 процентов к товарообороту.
2. Установить, что остатки медикаментов, приобретенные по импорту за счет централизованных средств Республики Казахстан и иностранных кредитов, подлежат дооценке по мере поступления в оптовую или розничную торговую сеть одноименных или аналогичных лекарственных средств.
Сумма дооценки направляется в доход республиканского бюджета.
Премьер-министр Республики Казахстан