ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚАРУЛЫ КҮШТЕРI ҮШIН ОФИЦЕР КАДРЛАРЫН ДАЯРЛАУ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 11 мамыр 1994 ж. N 496
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң офицер кадрларымен
толық жасақталмауына және оларды әртүрлi мамандықтар бойынша
даярлау қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. И.С.Конев атындағы Алматы жоғары жалпы әскери командалық
училищесi И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесi болып
қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң И.С.Конев
атындағы Алматы жоғары әскери училищесiнде:
байланыс әскерiнiң командалық-тактикалық;
инженерлiк әскердiң командалық-тактикалық;
тәрбие және әлеуметтiк-құқықтық жұмыс жөнiндегi офицерлер;
ракеталық-артиллериялық қару-жарақ қызметiнiң офицерлерi;
азық-түлiк қызметiнiң офицерлерi;
заттай мүлiк қызметiнiң офицерлерi;
жанар-жағар май материалдары қызметiнiң офицерлерi мамандықтары бойынша офицер кадрларын қосымша даярлау туралы ұсынысы қабылдансын.
3. Оқыту жоғары және орта әскери-оқу орындарының бағдарламасы бойынша жүргiзiлсiн, оқу мерзiмi тиiсiнше төрт және үш жыл болсын.
4. И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесiн бiтiргендерге лейтенант офицерлiк атағы берiледi және:
жоғары әскери оқу орнының бағдарламасы бойынша оқығандарға - автомобиль және бронетанк техникасын пайдалану инженерi; педагогика және тәрбие жұмысының әдiстемесi, радиоэлектросымдық байланысты пайдалану инженерi мамандықтары бойынша жоғары бiлiм туралы;
орта әскери-оқу орындарының бағдарламасы бойынша оқығандарға - автомобильдер мен қозғалтқыштарды техникалық қамту мен жөндеу жөнiндегi техник-механик; артиллериялық қару-жарақ жөнiндегi техник-механик; радиотехник; сымдық байланыстың техник-электригi; тамақ дайындау және қоғамдық тамақтандыруды ұйымдастыру технологиясы жөнiндегi техник-технолог; тауартану жөнiндегi, материалдық-техникалық қамтамасыз ету және өткiзудi ұйымдастыру жөнiндегi техник-тауартанушы; органикалық емес заттардың химиялық технологиясы жөнiндегi техник-технолог мамандықтары бойынша орта бiлiм туралы диплом берiледi.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесiнiң штат
кестесiне тиiстi өзгертулер енгiзсiн;
И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесi туралы
ереже әзiрлеп, бекiтсiн;
аталған мамандықтар бойынша курсанттардың қажеттi санын
анықтасын;
жаңадан енгiзiлетiн мамандықтар бойынша офицер кадрларын
даярлау үшiн қажеттi оқу, материалдық және техникалық база
жасасын;
1994 жылдың 1 қыркүйегiнен бастап жаңадан енгiзiлетiн
мамандықтар бойынша офицер кадрларын даярлауды қолға алсын.

О подготовке офицерских кадров для вооруженных сил Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 мая 1994 г. N 496
В связи с некомплектом офицерских кадров и необходимостью
их подготовки по различным специальностям для Вооруженных Сил
Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан
постановляет:
1. Преобразовать Алматинское высшее общевойсковое командное
училище имени И.С. Конева в Алматинское высшее военное училище
имени И.С. Конева.
2. Принять предложение Министерства обороны Республики
Казахстан о дополнительной подготовке офицерских кадров в
Алматинском высшем военном училище имени И.С. Конева по следующим
специальностям:
командно-тактическая войск связи;
командно-тактическая инженерных войск;
офицеры по воспитательной и социально-правовой работе;
офицеры службы ракетно-артиллерийского вооружения;
офицеры продовольственной службы;
офицеры вещевой службы;
офицеры службы горюче-смазочных материалов.
3. Обучение проводить по программе высшего и среднего военно-учебного заведения со сроком обучения соответственно четыре и три года.
4. Выпускникам Алматинского высшего военного училища имени И.С. Конева присваивается офицерское звание лейтенант и выдается диплом:
обучавшимся по программе высшего военно-учебного заведения - о высшем образовании по специальностям: инженер по эксплуатации автомобильной и бронетанковой техники; педагогика и методика воспитательной работы; инженер по эксплуатации радиоэлектропроводной связи;
обучавшимся по программе среднего военно-учебного заведения - о среднем образовании по специальностям: техник-механик по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей и двигателей; техник-механик по артиллерийскому вооружению; радио-техник; техник-электрик проводной связи; техник-технолог по технологии пищи и организации общественного питания; техник-товаровед по товароведению, организации материально-технического обеспечения и сбыта; техник-технолог по химической технологии неорганических веществ.
5. Министерству обороны Республики Казахстан :
внести соответствующие изменения в штатное расписание Алматинского высшего военного училища им. И.С. Конева;
разработать и утвердить Положение об Алматинском высшем военном училище им. И.С. Конева;
определить необходимое количество курсантов по названным специальностям;
создать учебную, материальную и техническую базу для подготовки офицерских кадров по вновь вводимым специальностям;
начать подготовку офицерских кадров по вновь вводимым специальностям с 1 сентября 1994 г.

6. Училищенi қайта құру жөнiндегi 1994 жылғы шығыстар
республиканың Қарулы Күштерiн ұстауға көзделген қаражат шегiнде
жүргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi училищенi қайта
құру жұмыстарын жалғастыру үшiн 1995 жылға қосымша қаражат
көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

6. Расходы по реорганизации училища на 1994 год произвести в пределах средств, предусмотренных на содержание Вооруженных Сил республики.
Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть на 1995 год дополнительные финансовые средства для продолжения работ по преобразованию училища.
Премьер-министр Республики Казахстан