Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк заң институтын ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 26 мамыр 1994 ж. N 564
Заң кадрларын даярлауды жетiлдiру мақсатында, "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк заң институтын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 14 наурыздағы N 1591 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Алматы мемлекеттiк университетiнiң заң факультетi және iшiнара Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң заң факультетi негiзiнде Алматы қаласында Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк заң институты ашылсын.
Институтқа мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарына, сот және құқыққорғау органдарына, шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге заңгерлер даярлау және тиiстi заң кадрларының бiлiктiлiгiн көтеру жүктелсiн.
1994/1995 оқу жылында институттың бiрiншi курсына 260 адам мөлшерiнде студенттер қабылдау белгiленсiн. Оқу нысаны күндiзгi, оқыту мерзiмi - 4 жыл.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.08.11.
N 1246 қаулысымен. P971246_
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi 1994 жылдан бастап, Қарағанды мемлекеттiк университетiн қоспағанда, республиканың барлық мемлекеттiк жоғары оқу орындарының заң факультеттерi мен бөлiмдерiне студенттер қабылдауды тоқтатып, қазiр оларда оқып жүрген студенттердiң оқуын бiтiруiн қамтамасыз етсiн.
4. Қазақ мемлекеттiк заң институтының басшылығына республиканың заң факультеттерi мен бөлiмдерiнде екiншi және одан кейiнгi курстарда оқып жүрген студенттердi заң институтының тиiстi курсына ауыстыру тәртiбiмен қабылдауына рұқсат етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi мен Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетi сырттан оқу нысанында оқып жүрген Алматы мемлекеттiк университетiнiң заң факультетiнiң студенттерiн 1993-1994 оқу жылы аяқталған соң ҚазМУ мен ҚарМу-дың заң факультеттерiнiң тиiстi курстарына ауыстыруды қамтамасыз ететiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi 1994 жылғы наурыздың 14-iндегi жағдай бойынша Алматы мемлекеттiк университетiнiң таратылған заң факультетiнiң иелiгiне жататын профессор-оқытушы құрамның штатын, оқу-қосалқы және әкiмшiлiк қызметкерлерiн, оқу, ғылыми-әдiстемелiк әдебиеттерiн, материалдық-техникалық базаны және жатақханалардағы орындарды, сондай-ақ оған бекiтiлген қаражатты түгел Қазақ мемлекеттiк заң институтына беретiн болсын.

Вопpосы оpганизации Казахского госудаpственного юpидического института Министеpства юстиции Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 26 мая 1994 г. N 564
В целях совершенствования подготовки юридических кадров, во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 14 марта 1994 г. N 1591 U941591_ "Об образовании Казахского государственного юридического института Министерства юстиции Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать в г. Алматы Казахский государственный юридический институт Министерства юстиции Республики Казахстан на базе юридического факультета Алматинского государственного университета им. Абая и частично юридического факультета Казахского государственного национального университета им. Аль-Фараби.
Возложить на Институт подготовку юристов для органов государственной власти и управления, судебных и правоохранительных органов, хозяйствующих субъектов и повышение квалификации соответствующих юридических кадров.
Определить прием студентов на первый курс Института в 1994/95 учебном году в количестве 260 человек. Форма обучения - дневная, срок обучения - 4 года.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 11 августа 1997 г. N 1246 P971246_ )
3. Министерству образования Республики Казахстан прекратить начиная с 1994 года прием студентов на юридические факультеты и отделения всех государственных высших учебных заведений республики, за исключением Карагандинского государственного университета, обеспечив выпуск ныне обучающихся студентов.
4. Разрешить руководству Казахского государственного юридического института зачислять в порядке перевода студентов, обучающихся на юридических факультетах и отделениях вузов республики на втором и последующих курсах, на соответствующие курсы Института.
5. Министерству образования Республики Казахстан и Казахскому государственному национальному университету им. Аль-Фараби обеспечить перевод студентов юридического факультета Алматинского государственного университета им. Абая, обучающихся по заочной форме обучения, на соответствующие курсы юридических факультетов Казахского государственного национального университета им. Аль-Фараби и Карагандинского государственного университета после завершения 1993/94 учебного года.
6. Министерству образования Республики Казахстан передать в полном объеме Казахскому государственному юридическому институту штаты профессорско-преподавательского состава, учебно-методического и административного персонала, учебную научно-методическую литературу, материально-техническую базу и места в общежитиях, принадлежащие упраздненному юридическому факультету Алматинского государственного университета им. Абая, по состоянию на 14 марта 1994 г., а также соответствующее финансирование.

7. Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетi Қазақ мемлекеттiк заң институтына белгiленген нормативтерге сәйкес, тиiстi штаттарды, оқу және ғылыми-әдiстемелiк әдебиеттердi, ұйымдық-есептеу және криминалистiк техниканы, өзге де жабдықтар мен мүкәммалды студенттер қабылдауды қысқарту есебiнен, сондай-ақ студенттер жатақханасын беретiн болсын.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп, профессор-оқытушы құрамының, әкiмшiлiк-басқару, қызмет көрсету қызметшiлерiнiң санын, еңбекақы төлеу және стипендия қорын, оқу және кеңсе-шаруашылық шығындарға, жабдықтар, көлiк, мүкәммал сатып алуға, сондай-ақ институттың үйi мен жатақханаларын қайта құруға қажеттi қаржыны анықтайтын болсын.
<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.01.11.
N 53 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақтың 2-абзацы күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.04.02.
N 465 қаулысымен. P970465_
9. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Алматы қаласының әкiмi жаңадан құрылған Қазақ мемлекеттiк заң институтының қызметкерлерiне 1994-1995 жылдары 4 мың шаршы метр тұрғын алаң бөлiнуiн көздеп отырсын.
10. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгi республиканың экономикалық және әлеуметтiк дамуының 1995-2000 жылдарға арналған жоспарында 1000 орындық студенттер жатақханасын және Қазақ мемлекеттiк заң институтының профессор-оқытушы құрамына көлемi 8 мың шаршы метр 80 пәтерлiк тұрғын үй салуды, жобалау-сметалық құжаттама әзiрлеуге қажеттi қаржы бөлудi көздейтiн болсын.
Алматы қаласының әкiмi оларды салу үшiн бос тұрған жер учаскелерi, сондай-ақ профессор-оқытушы құрамына жеке тұрғын үйлер мен саяжайлар тұрғызуға жер учаскелерi бөлiнуiн ресiмдейтiн болсын.
11. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi Қазақ мемлекеттiк заң институтының өтiнiмi бойынша оған қажеттi телефон нөмiрлерi мен үкiметтiк байланыс нөмiрлерiн бөлсiн.
12. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi екi апта мерзiмде Қазақ мемлекеттiк заң институтының Жарғысын бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

7. Казахскому государственному национальному университету им. Аль-Фараби передать Казахскому государственному юридическому институту студенческое общежитие, а также передать соответствующие штаты, учебную и научно-методическую литературу, организационно-вычислительную и криминалистическую технику, другое оборудование и инвентарь в соответствии с установленными нормативами за счет сокращения приема студентов.
8. Министерству финансов совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан определить численность профессорско-преподавательского состава, административно-управленческого, обслуживающего персонала, фонд оплаты труда и фонд стипендий, необходимые средства на учебные и канцелярско-хозяйственные расходы, на приобретение оборудования, транспорта, инвентаря, а также реконструкцию здания Института и его общежитий.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 января 1996 г. N 53. Абзац второй утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 апреля 1997 г. N 465 P970465_ .
9. Министерству экономики Республики Казахстан, главе Алматинской городской администрации предусмотреть в 1994-1996 годах выделение для работников вновь созданного Казахского государственного юридического института 4 тыс. кв. метров жилой площади.
10. Министерству экономики и Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в плане экономического и социального развития республики на 1995-2000 годы строительство студенческих общежитий на 1000 мест и 80-квартирного жилого дома для профессорско-преподавательского состава Казахского юридического института площадью 8 тыс. кв. метров и необходимые ассигнования на разработку проектно-сметной документации.
Главе Алматинской городской администрации оформить под строительство отвод земельных участков, свободных от застройки, а также земельных участков под строительство индивидуальных жилых домов и дач для профессорско-преподавательского состава.
11. Министерству связи Республики Казахстан выделить Казахскому государственному юридическому институту по его заявке необходимые телефонные номера и номера правительственной связи.
12. Министерству юстиции Республики Казахстан в двухнедельный срок утвердить Устав Казахского государственного юридического института.
Премьер-министр
Республики Казахстан