Семей машина жасау зауытында доңғалақты тракторлар өндiрiсiн ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 17 маусым 1994 ж. N 656
Семей машина жасау зауытында доңғалақты тракторлар өндiрiсiн ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi мен "Ақ жол" мемлекеттiк холдинг компаниясының 1994-1997 жылдары "Джон Дир" (ГФР) фирмасымен бiрлесе отырып, Семей машина жасау зауытының базасында қуаты жылына 10 мың дана трактор шығаратын доңғалақты тракторлар өндiрiсiн құру бастамашылығы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi мен "Ақ жол" мемлекеттiк холдинг компаниясы екi ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен, сондай-ақ басқа да мүдделi ведомстволармен келiсе отырып, доңғалақты тракторлар өндiрiсiнiң техникалық-экономикалық негiздемесi мен оны ұйымдастыру бағдарламасын әзiрлесiн.
3. "Ақ жол" мемлекеттiк холдинг компаниясы 1994 жылы жобалау алдындағы шаралар мен ұйымдастыру жұмыстарын жүргiзуге 6,2 млн. теңге көлемiнде қаражат iздестiретiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi және Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Шетел кредиттерi жөнiндегi комиссияға доңғалақты тракторлар өндiрiсiн құруға бөлiнетiн валюта кредитiн өтеу тетiгi мен схемасы туралы ұсыныс тапсырсын.
5. Тұранбанк доңғалақты тракторлар өндiрiсiнiң жобасын қаржыландыру туралы Жеке кредит келiсiмiн жасассын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Семей машина жасау зауытына несие бергенi үшiн 15 проценттiк авансты, кредит бойынша сақтандыру жарналары мен қызмет көрсетушi банктердiң комиссияларын және жабдықтарды жеткiзу мен монтаждау кезеңiндегi проценттердi төлеу үшiн Семей облысы әкiмiнiң алынған соманы үш ай мерзiм iшiнде қайтару кепiлдiгiне 20 млн. АҚШ долларын қарастырсын.
7. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi белгiленген тәртiппен Семей машина жасау зауытына доңғалақты тракторлар өндiрiсiнiң ұйымдастырылуына байланысты өнiм экспортына лицензиялар берiлуiн қамтамасыз етсiн.
8. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi доңғалақты тракторлар шығаратын құрылып жатқан қуаттарды қаржыландыру үшiн ауыл шаруашылығының өнiмдерiн өндiрушi-шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң қаражатын тарту мүмкiндiгiн қарастыратын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об организации производства колесных тракторов на Семипалатинском машиностроительном заводе
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июня 1994 г. N 656
В целях организации производства колесных тракторов на Семипалатинском машиностроительном заводе Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить инициативу Министерства промышленности Республики Казахстан и Государственной холдинговой компании "Ак жол" о создании в 1994-1997 годах на базе Семипалатинского машиностроительного завода совместно с фирмой "Джон Дир" (ФРГ) предприятия по выпуску колесных тракторов мощностью 10 тыс. штук в год.
2. Министерству промышленности Республики Казахстан, Государственной холдинговой компании "Ак жол" в двухмесячный срок разработать согласованные с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан и другими заинтересованными ведомствами технико-экономическое обоснование и программу организации производства колесных тракторов.
3. Государственной холдинговой компании "Ак жол" изыскать в 1994 году средства на проведение предпроектных и организационных работ в объеме 6,2 млн. тенге.
4. Министерству экономики, Министерству финансов и Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан в месячный срок представить в Комиссию по иностранным кредитам предложение о механизме и схеме погашения валютного кредита, выделяемого на создание производства колесных тракторов.
5. Туранбанку заключить Индивидуальное кредитное соглашение о финансировании проекта производства колесных тракторов.
6. Министерству финансов Республики Казахстан изыскать Семипалатинскому машиностроительному заводу 20 млн. долларов США для оплаты 15-процентного аванса за предоставление кредита, страховых взносов по кредиту, комиссии обслуживающих банков и процентов на период поставки и монтажа оборудования под гарантию главы Семипалатинской областной администрации о возврате в трехмесячный срок указанной суммы.
7. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан обеспечить в установленном порядке выдачу Семипалатинскому машиностроительному заводу лицензий на экспорт продукции, связанной с организацией производства колесных тракторов.
8. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан рассмотреть возможность привлечения финансовых средств хозяйствующих субъектов - производителей сельскохозяйственной продукции для финансирования создаваемых мощностей по выпуску колесных тракторов.
Премьер-министр
Республики Казахстан