Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң қазақ педиатрия ғылыми-зерттеу институтын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 17 маусым 1994 ж. N 672
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Қазақ педиатрия ғылыми-зерттеу институты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығының ғылыми және практикалық қызметiнiң негiзгi бағыттары:
түрлi жас топтарындағы балалардың ауруы мен өлуi себептерiн анықтау және балалардың денсаулық жағдайын нығайтуға бағытталған шараларды қолдану;
балалар арасындағы түрлi ауруларды емдеу мен олардың алдын алудың қазiргi әдiстерiн жетiлдiру мен жаңа әдiстерiн зерттеп табу;
асқынған хирургиялық аурулар мен балалардың жарақаттануы кезiнде диагностикалық және емдеу көмегiнiң, бала кезде кездесетiн қатерлi жағдайларда интенсивтi емдеу мен жан бiтiрудiң оңтайлы әдiстерi мен ұйымдастыру жолдарын зерттеп табу;
дәрiгерлердiң-педиатрлардың, педиатрия мен балалар хирургиясы жөнiндегi ғылыми және педагогикалық кадрларды даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Педиатрия және балалар хирургиясының ғылыми орталығы туралы ереженi бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О преобразовании Казахского научно-исследовательского института педиатрии Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июня 1994 г. N 672
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Казахский научно-исследовательский институт педиатрии Министерства здравоохранения Республики Казахстан в Научный центр педиатрии и детской хирургии Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Установить Научному центру педиатрии и детской хирургии Министерства здравоохранения Республики Казахстан следующие основные направления научной и практической деятельности:
определение причин заболеваемости и смертности детей различных возрастных групп и разработка мер, направленных на укрепление состояния здоровья детского населения;
усовершенствование существующих и разработка новых методов терапии и профилактики различных заболеваний детского возраста;
разработка оптимальных методов и путей организации диагностической и лечебной помощи при острых хирургических заболеваниях и травмах у детей, интенсивной терапии, реанимации при неотложных состояниях детского возраста;
подготовка и повышение квалификации врачей-педиатров, научных и педагогических кадров по педиатрии и детской хирургии.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить положение о Научном центре педиатрии и детской хирургии Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Премьер-министр Республики Казахстан