Маңғыстау облысының Арман кен орнын игеруге қосу және Өлiқолтық ауданында геологиялық-барлау жұмыстарын жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 22 маусым 1994 ж. N 702
Маңғыстау облысының Арман кен орнын игеруге қосу және Өлiқолтық ауданында геологиялық-барлау жұмыстарын жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi ұсынған, Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерiмен және ведомстволарымен келiсiлген Қазақстан-американ бiрлескен кәсiпорнын құру және оның "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамы мен Қазақстан жағынан "Жарқын" мемлекеттiк холдинг компаниясы және американ жағынан "Орикс Қазақстан (Арман) энерджи компани" арасындағы Арман кен орнын игеру жөнiндегi қызметi туралы келiсiмi мақұлдансын.
2. "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi Б.Д.Елемановқа Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Маңғыстау облысының Өлiқолтық ауданындағы барлау алаңында өнiмдi үлеске қарай бөлу туралы контрактiге қол қою тапсырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Маңғыстау облысының Арман кен орнын игеру мен Өлiқолтық ауданындағы алаңды барлауға лицензия (кен бөлуге актi берумен) ресiмдесiн.
4. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, Маңғыстау облысының әкiмi бiрлескен кәсiпорны қызметiнiң ұйымдастыру мәселелерiн шешуге жәрдем көрсетсiн және Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен "Орикс Қазақстан (Арман) энерджи компани" компаниясын барлық қажеттi лицензиялармен және рұқсаттармен қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi:
Маңғыстау облысының әкiмiмен бiрге бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бiрлескен кәсiпорнының басқарушы органдарына Қазақстан жағынан өкiлдер тағайындау туралы ұсыныс енгiзсiн;
оларды жүзеге асыру барысында аталған құжаттардың ережелерi мен шарттарын орындауға бақылау жасалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О вовлечении в разработку месторождения Арман и проведении геологоразведочных работ в районе Мертвого Култука Мангистауской области
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июня 1994 г. N 702
В целях вовлечения в разработку месторождения Арман и проведения геологоразведочных работ в районе Мертвого Култука Мангистауской области Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить представленное Министерством нефтяной и газовой промышленности и Министерством геологии и охраны недр Республики Казахстан, согласованное с заинтересованными министерствами и ведомствами Республики Казахстан соглашение об образовании и деятельности казахстанско-американского совместного предприятия по разработке месторождения Арман между акционерным обществом "Мангистаумунайгаз" и Государственной холдинговой компанией "Жаркын" с казахстанской стороны и "Орикс Казахстан (Арман) энерджи компани" с американской стороны.
2. Поручить президенту Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" Елеманову Б.Д. подписать от имени Правительства Республики Казахстан контракт о долевом распределении продукции на площади разведки в районе Мертвого Култука Мангистауской области.
3. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан оформить лицензию (с выдачей акта на горный отвод) на разработку месторождения Арман и разведку площади в районе Мертвого Култука Мангистауской области.
4. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главе Мангистауской областной администрации оказывать содействие в решении организационных вопросов деятельности совместного предприятия и обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке компанию "Орикс Казахстан (Арман) энерджи компани" всеми необходимыми лицензиями и разрешениями.
5. Министерству нефтяной и газовой промышленности, Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан:
совместно с главой Мангистауской областной администрации в месячный срок внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения о назначении представителей казахстанской стороны в управляющие органы совместного предприятия;
обеспечить контроль за соблюдением положений и условий указанных документов в ходе их реализации.
Премьер-министр Республики Казахстан