ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Қазақстан Республикасының Ұлттық комиссиясының жаңа құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 15 шiлде N 794. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.05.07. N 574 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. ЮНЕСКО iстер жөнiндегi Қазақстан Республикасының Ұлттық комиссиясының жаңа құрамы бекiтiлсiн /қоса тiркелдi/.
(2-тармақ) <*> .
Ескерту. 2-тармақтың күшi жойылған - ҚРМК-нiң 1995.04.28. N 578
қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "ЮНЕСКО" iстерi жөнiндегi Қазақстан Республикасының Ұлттық комиссиясының жаңа құрамын бекiту туралы" 1993 жылғы 6 шiлдедегi N 576 қаулысының /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 26 323-бап/ күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 шiлдедегi N 794 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi
жөнiндегi Ұлттық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Жүкеев Төлеген Тiлекұлы          - Қазақстан Республикасы Премьер-
министрiнiң орынбасары /комиссияның
төрағасы/
Тоқаев Қасымжомарт Кемелұлы      - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрiнiң бiрiншi орынбасары
/төрағаның орынбасары/
Әшляев Серiк Сопыжанұлы          - Қазақстан Республикасының Мәдениет
министрi /төрағаның орынбасары/
Сәрсенбаев Алтынбек              - Қазақстан Республикасының Баспасөз
және бұқаралық ақпарат министрi
/төрағаның орынбасары/
Есыров Олег Анатольевич          - Қазақстан Республикасы Бiлiм
министрiнiң орынбасары /төрағаның
орынбасары/
Комиссия Мүшелерi:
Әбдiлдин Жабайхан Мүбәрәкұлы     - Қазақ мәдениет қорының төрағасы
Абдрахманов Сауытбек             - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Iс басқармасының Мәдениет
және қоғамдық бiрлестiктер мен
байланыс бөлiмi меңгерушiсiнiң
орынбасары
Әйтiмова Бiрғаным Сарықызы       - Қазақстан Республикасы Жастар iсi,
туризм және спорт министрi
Атрушкевич Павел Александрович   - Қазақ мемлекеттiк құрылыс-сәулет
академиясының ректоры
Ахметов Әдiл Құрманжанұлы        - Қазақ мемлекеттiк әлем тiлдерi
университетiнiң ректоры
Байпақов Карл Молдахметұлы       - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының Археология
институтының директоры
Бекетова Лейла Қалыбекқызы       - "Қазақстанның телевизиясы мен
радиосы" республикалық
корпорациясының президентi
Бельгер Герольд Карлович         - жазушы
Данаев Нарбота Тұрсынбайұлы      - Қарағанды металлургия комбинатының
бас директоры
Дәукеев Диас Кенжебекұлы         - Қазақстан Республикасы Ғылым
және жаңа технология министрiнiң
орынбасары
Ерғожин Едiл Ерғожаұлы           - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының вице-президентi
Исағалиев Қайрат                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгiнiң баспасөз, мәдени,
гуманитарлық байланыс және ЮНЕСКО
iстерi жөнiндегi басқармасының
бастығы /комиссияның жауапты хатшысы/
Қалиев Жекен                     - Қазақстанның сыртқы саясат
ассоциациясының президентi,
республикалық "Кiтап" қоғамы
төрағасының бiрiншi орынбасары
Күленов Ахат Сiләмхатұлы         - "Алтай-ТМ" мемлекеттiк холдинг
компаниясының төрағасы - Өскемен
қорғасын-мырыш комбинатының бас
директоры
Мағауин Мұхтар Мұқанұлы          - жазушы
Мұсақожаева Айман                 - Қазақстан Республикасының халық
артисi, "Солистер академиясының"
көркемдiк жетекшiсi
Нәрiбаев Көпжасар                - Қазақтың Әл-Фараби атындағы
ұлттық университетiнiң ректоры
Наурызбаев Жұмағали Жөкейұлы     - Жезқазған облысы әкiмiнiң орынбасары
Нұрахметов Досмұхамед            - Әл-Фараби атындағы жас таланттарды
Нұрахметұлы                        қолдау қорының президентi
Сейсенбаев Роллан Шәкенұлы       - жазушы
Смайлов Нұрлан Камалұлы          - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгiнiң архивтердiң мәдени
және гуманитарлық саладағы
байланыстары басқармасының бөлiм
меңгерушiсi
Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы        - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Кеңесiнiң депутаты /келiсiм бойынша/
Төлебаев Рүстем Ақайдарұлы       - "Балқашмыс" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң
бас директоры
Хан Гурий Борисович              - Қазақтың менеджмент, экономика және
болжау институтының саясаттану және
әлемдiк саясат кафедрасының
меңгерушiсi
Шайжүнiсов Мәркен Жақияұлы       - Семей облысы әкiмiнiң бiрiншi
орынбасары

О новом составе Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июля 1994 г. N 794. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 7 мая 1996 г. N 574 ~P960574
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить новый состав Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО (прилагается).
2. У.с. - постановлением КМ РК от 28 апреля 1995 г. N 578.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 июля 1993 г. N 576 "Об утверждении нового состава Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 26, ст.323).
Премьер-министр Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 15 июля 1994 г. N 794
Состав
Национальной комиссии Республики Казахстан
по делам ЮНЕСКО
Жукеев Тулеген Тлекович - Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан (председатель комиссии)
Токаев Касымжомарт      - первый заместитель Министра иностранных
Кемелевич                 дел Республики Казахстан (первый
заместитель председателя)
Ашляев Серик            - Министр культуры Республики Казахстан
Сопыжанович               (заместитель председателя)
Сарсенбаев Алтынбек     - Министр печати и массовой информации
Республики Казахстан (заместитель
председателя)
Есырев Олег Анатольевич - заместитель Министра образования
Республики Казахстан (заместитель
председателя)
Члены комиссии:
Абдильдин Жабайхан      - председатель Казахского фонда
Мубаракович               культуры
Абдрахманов Сауытбек    - первый заместитель заведующего
Отделом культуры и общественных
организаций Управления Делами
Кабинета Министров Республики
Казахстан
Айтимова Бырганым       - Министр по делам молодежи, туризма и
Сариевна                  спорта Республики Казахстан
Атрушкевич Павел        - ректор Казахской государственной
Александрович             строительно-архитектурной академии
Ахметов Адил            - ректор Казахского государственного
Курманжанович             университета мировых языков
Байпаков Карл           - директор Института археологии
Молдахметович             НАН Республики Казахстан
Бекетова Лейла          - президент Республиканской корпорации
Калибековна               "Телевидение и радио Казахстана"
Бельгер Герольд         - писатель
Карлович
Данаев Нарбота          - генеральный директор Карагандинского
Турсунбаевич              металлургического комбината
Даукеев Диас            - заместитель Министра науки и новых
Кенжебекович              технологий Республики Казахстан
Ергожин Едил Ергожаевич - вице-президент Национальной академии
наук Республики Казахстан
Исагалиев Кайрат        - начальник управления печати, культурного,
гуманитарного сотрудничества и по
делам ЮНЕСКО МИД Республики Казахстан
(ответственный секретарь комиссии)
Калиев Жекен            - президент внешнеполитической ассоциации
Казахстана, первый заместитель
председателя Республиканского
общества "Кiитап"
Куленов Ахат            - президент государственной холдинговой
Слямхатович               компании "Алтай-ТМ"- генеральный
директор Усть-Каменогорского
свинцово-цинкового комбината
Магауин Мухтар          - писатель
Муканович
Мусаходжаева Айман      - народная артистка Республики Казахстан,
художественный руководитель оркестра
"Академия солистов"
Нарибаев Кобжасар       - ректор Казахского государственного
Национального университета имени
Аль-Фараби
Наурызбаев Жумагали     - заместитель главы Жезказганской
Жукеевич                  областной администрации
Нурахметов Досмухамет   - президент фонда поддержки молодых
Нурахметович              талантов имени Аль-Фараби
Сейсенбаев Роллан       - писатель
Шакенович
Смаилов Нурлан          - заведующий отделом управления
Камалович                 культурного, гуманитарного сотрудничества
архивов Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Султанов Куаныш         - депутат Верховного Совета Республики
Султанович                Казахстан (по согласованию)
Тулебаев Уристем        - генеральный директор
Акайдарович               производственного объединения "Балхашмедь"
Хан Гурий Борисович     - заведующий кафедрой политологии и
и мировой политики Казахстанского
института менеджмента, экономики и
прогнозирования
Чайжунусов Маркен       - первый заместитель главы
Жакиянович                Семипалатинской областной администрации