Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Медициналық және экономикалық проблемалар ғылыми орталығын ашу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 18 шiлде 1994 ж. N 802
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Гигиена және кәсiби аурулар ғылыми-зерттеу институтының, Кардиология ғылыми-зерттеу институтының және басқа да институттарының бөлiмдерi мен лабораторияларының базасында Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Медициналық және экономикалық проблемалар ғылыми орталығын ашу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Ғылым және жаңа технология министрлiгiмен келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
Орталықты ұйымдастыру iсi Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне 1994 жылы ғылыми-зерттеу жұмыстарына белгiленген қаржы мен материалдық ресурстар және басқа да лимиттер мен нормативтер шегiнде жүргiзiлсiн.
2. Орталықтың ғылыми қызметiнiң мынадай негiзгi бағыттары белгiленсiн:
- республика халқының денсаулығын қалыптастырудың объективтi заңдылықтарын зерттеу және анықтау;
- аурудың алдын алудың ғылыми айқындамасы мен стратегиясын жасау;
- мемлекеттiк денсаулық сақтау iсiн дамытудағы басым бағыттарды анықтау және медициналық-экономикалық стандарттар жүйесiн әзiрлеу;
- денсаулық сақтау саласын ұйымдастыру мен ресурстық қамтамасыз етудiң жаңа нысандарын ғылыми негiздеу;
- денсаулық сақтау саласын басқарудың осы заманғы жаңа тәсiлдерiн әзiрлеп, енгiзу;
- медициналық сақтандыруды дамыту;
- жасалып жатқан ғылыми-зерттеу және мақсаткерлiк кешендi бағдарламаларды әдiстемелiк, ақпараттық және статистикалық жағынан қамтамасыз ету;
- халықтың денсаулығын сақтау саласында республиканың халықаралық байланыстарын дамыту жөнiндегi стратегиясын жасау.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Медициналық және экономикалық проблемалар ғылыми орталығының құрылымын бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об открытии научного центра медицинских и экономических проблем здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 июля 1994 г. N 802
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства здравоохранения Республики Казахстан, согласованное с Министерством экономики, Министерством финансов и Министерством науки и новых технологий Республики Казахстан, об открытии Научного центра медицинских и экономических проблем здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан на базе лаборатории и отделов НИИ гигиены и профзаболеваний, НИИ кардиологии и других институтов Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Организацию Центра произвести в пределах финансовых и материальных ресурсов и других лимитов и нормативов, установленных Министерству здравоохранения Республики Казахстан на научно-исследовательские работы в 1994 году.
2. Установить следующие основные направления научной деятельности Центра:
- изучение и установление объективных закономерностей формирования здоровья населения республики;
- разработка научной концепции и стратегии профилактики заболеваний;
- определение приоритетов в развитии государственного здравоохранения и разработка системы медико-экономических стандартов;
- научное обоснование новых форм организации и ресурсного обеспечения отрасли здравоохранения;
- разработка и внедрение современных методов управления здравоохранением;
- развитие медицинского страхования;
- методическое, информационное и статистическое обеспечение разрабатываемых научно-исследовательских и целевых комплексных программ;
- разработка стратегии по развитию международных связей республики в области охраны здоровья населения.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить структуру Научного центра медицинских и экономических проблем здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Премьер-министр Республики Казахстан