Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 19 шiлде N 804. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.11.22. N 1641 қаулысымен. ~P971641
"Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 13 маусымдағы N 1731  U941731_  Жарлығын орындау үшiн, мемлекеттiк басқару органдарын ұстау шығындарын қысқарту, олардан шаруашылық қызметтi ажыратып алу, бiрыңғай мемлекеттiк саясат жүргiзу және көлiк пен байланыстың барлық түрлерiнiң қызметiн реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгiне мынадай негiзгi мiндеттер жүктелсiн:
Қазақстан Республикасының көлiк кешенi мен коммуникациялар жүйесi қызметiн мемлекеттiк реттеу жұмысын үйлестiру және функцияларын жүзеге асыру;
мемлекетаралық және үкiметаралық ұйымдарда, көлiк және коммуникациялар саласындағы халықаралық ынтымақтастықта Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiру;
меншiк нысандарына қарамастан, көлiк және коммуникациялардың барлық түрлерiнiң жұмыс iстеуiнiң құқықтық және нормативтiк тәртiбiн анықтайтын заң және басқа актiлердiң, стандарттар мен нормалардың жобаларын дайындау;
көлiк және коммуникациялардың мемлекеттiк ұлттық бағдарламалары мен тұжырымдамаларын әзiрлеу, бiрыңғай ғылыми-техникалық және әлеуметтiк саясатты қалыптастыру мен жүргiзу, сондай-ақ кадрларды оқыту мен даярлау;
көлiк және коммуникациялардың қызмет көрсету нарығын қалыптастыру, экономикалық реформа жүргiзу;
көлiк және байланыстың қызмет көрсетуiнде тұтынушылардың құқықтарын сақтауды бақылау.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң мемлекеттiк мүлiктi, мемлекеттiк акциялар пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқы бар мемлекеттiк кәсiпорындардың, ұйымдардың, акционерлiк қоғамдардың, компаниялардың N 1 қосымшаға сәйкес тiзiмi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының көлiк-коммуникация кешенiне кiретiн ұлттық және мемлекеттiк акционерлiк /холдинг/ компаниялардың тiзiмi бекiтiлсiн /N 2 қосымша/.
Мұнда мемлекеттiк мүлiктер мен мемлекеттiк акциялар пакеттерiн иелену құқы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнде қалады.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң орталық аппаратының құрамында автомобиль жолдары, автомобиль көлiгi, су көлiгi, темiр жол көлiгi, байланыс департаменттерi құрылсын.
Департаменттерге Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайтын және лауазымы бойынша Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгi алқасы құрамына кiретiн департамент директорлары басшылық жасайды деп белгiленсiн.

Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 804. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 ноября 1997 г. N 1641 ~P971641
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 13 июня 1994 года N 1731 U941731_ "Об образовании Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", в целях сокращения расходов на содержание органов государственного управления, отделения от них хозяйственных функций, проведения единой государственной политики и регулирования деятельности всех видов транспорта и связи Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан решение следующих основных задач:
координация работы и осуществление функций государственного регулирования деятельностью транспортного комплекса и системы коммуникаций Республики Казахстан;
представление интересов Республики Казахстан в межгосударственных и межправительственных организациях, в международном сотрудничестве в области транспорта и коммуникаций;
подготовка проектов законодательных и иных актов, стандартов и норм, определяющих правовой и нормативный порядок функционирования всех видов транспорта и коммуникаций, независимо от форм собственности;
разработка концепций и государственных национальных программ развития всех видов транспорта и коммуникаций, формирование и проведение единой научно-технической и социальной политики, а также обучение и подготовка кадров;
формирование рынка услуг транспорта и коммуникаций, проведение экономической реформы;
контроль за соблюдением прав потребителей в услугах транспорта и связи.
2. Утвердить перечень государственных предприятий, организаций, акционерных обществ, компаний, по которым Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обладает правами владения, пользования и управления государственным имуществом, государственными пакетами акций согласно приложению N 1, а также перечень национальных и государственных акционерных (холдинговых) компаний, входящих в транспортно-коммуникационный комплекс Республики Казахстан (приложение N 2).
При этом право распоряжения государственным имуществом и государственными пакетами акций остается за Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу.
3. Образовать в составе центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан департаменты автомобильных дорог, автомобильного транспорта, водного транспорта, воздушного транспорта, железнодорожного транспорта, связи.
Установить, что департаменты возглавляются директорами департаментов, назначаемыми Кабинетом Министров Республики Казахстан и входящими по должности в состав коллегии Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне бес министр орынбасарының, оның iшiнде министрдiң бiр бiрiншi орынбасарының болуына, сондай-ақ саны 17 адамнан тұратын алқа болуына рұқсат етiлсiн. Алқаның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң орталық аппараты үшiн автомобиль жолдары, автомобиль көлiгi, су көлiгi, әуе көлiгi, темiр жол көлiгi, көлiк инспекциясы, байланыс департаменттерiн, Мемлекеттiк почтаның, Телекоммуникация жөнiндегi ведомствоаралық мемлекеттiк комиссияны, Радиожиiлiгi жөнiндегi мемлекеттiк комиссияны ескере отырып, 317 адамы бар штат саны /мекеме үйiне қызмет көрсетушiлер мен күзетшiлердi қоспағанда/ бекiтiлсiн.<*>
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрiне белгiленген сан шегiнде орталық аппарат құрылымын бекiту құқы берiлсiн.
Ескерту. 5-тармақтың бiрiншi абзацында сөздер алмастырылған -
ҚРМК-нiң 14.12.1994 ж. N 1409 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң орталық аппараты үшiн лимит саны 15 қызметтiк жеңiл автомашиналар белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнде iссапарлар үшiн қызметтiк жолаушылар вагоны болуына рұқсат етiлсiн, оны ұстау шығындары Қазақстан Республикасының темiр жолына жатқызылсын.
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң орталық аппараты республикалық бюджетте көзделген мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға бөлiнген қаржы есебiнен қаржыландырылсын.
8. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi туралы ереженi дайындап, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне бекiтуге ұсынсын.
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрi департаменттер туралы ережелердi бекiтсiн.
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының тараған Көлiк министрлiгiнiң қызмет үй-жайын қайта құрылған Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне беретiн болсын, Байланыс департаментiн, Радиожиiлiгi жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясын және Телекоммуникациялар жөнiндегi ведомствоаралық мемлекеттiк комиссиясын Қазақстан Республикасының таратылған Байланыс министрлiгiнiң қызмет үй-жайына орналастыру туралы, компания пайдаланып отырған үй-жайдан Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң автомобиль жолдары және су көлiгi департаменттерiне орын бөлу туралы мәселелердi қарасын.<*>
Ескерту. 9-тармақтан сөздер алынып тасталды - ҚР Үкiметiнiң
1996.06.28. N 836 қаулысымен.

4. Разрешить Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан иметь пять заместителей министра, в том числе одного первого заместителя министра, а также коллегию в количестве 17 человек. Персональный состав коллегии утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
5. Утвердить для центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан с учетом департаментов автомобильных дорог, автомобильного транспорта, водного транспорта, воздушного транспорта, железнодорожного транспорта, связи, Транспортной инспекции, Государственной почты, Межведомственной государственной комиссии по телекоммуникациям, Государственной комиссии по радиочастотам, штатную численность в количестве 317 единиц (без персонала по охране и обслуживанию зданий). <*>
Предоставить право Министру транспорта и коммуникаций Республики Казахстан утверждать структуру центрального аппарата в пределах установленной численности.
Сноска. В абзац первый внесены изменения - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 декабря 1994 г. N 1409.
6. Установить для центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 15 единиц.
Разрешить Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан иметь служебный пассажирский вагон для командировок, с отнесением расходов по его содержанию на железные дороги Республики Казахстан.
7. Установить, что центральный аппарат Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан финансируется за счет ассигнований на содержание органов государственного управления, предусмотренных в республиканском бюджете.
8. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в месячный срок разработать и внести в Кабинет Министров Республики Казахстан на утверждение Положение о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Министру транспорта и коммуникаций Республики Казахстан утвердить положения о департаментах.
9. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу передать служебные помещения упраздненного Министерства транспорта Республики Казахстан Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, рассмотреть вопрос о размещении департамента связи, Государственной комиссии по радиочастотам и Межведомственной государственной комиссии по телекоммуникациям в здании упраздненного Министерства связи Республики Казахстан - о выделении помещений в зданиях, занимаемых компанией, для размещения департаментов автомобильных дорог и водного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункте 9 исключены слова - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 836.

10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен республикалық бюджеттен мемлекеттiк почта байланысының қызметiн iшiнара қаржыландыруды көздесiн.
11. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң автомобиль жолдары мемлекеттiк басқару органы болып табылады және ол аталған автомобиль жолдарын салуды, жөндеудi және ұстауды iске асырады деп белгiленсiн.<*>
Ескерту. 11-тармақтың 1-абзацынан сөздер алынып тасталды және
2-абзац күшiн жойды - 1996.06.28. N 836 қаулысымен.
P960836_
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының қатысуымен бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының "Жол қоры туралы" Заңына сәйкес құрылатын жол қоры қаржыларын пайдалану тәртiбi туралы ұсыныс енгiзсiн.
13. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, "Евразия-пресс" республикалық редакциялық-баспалық корпорациясының және "Егемен Қазақстан" газетi редакциясының көлiк және коммуникациялар жұмысын жазып отыратын "Казахстанская правда" және "Егемен Қазақстан" газеттерiне апталық қосымша шығару туралы ұсыныстарына келiсiм берiлсiн.
14. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Үкiметтiң көлiк кешенi мен коммуникация жүйелерi жұмыстарын реттейтiн бұрын қабылданған шешiмдерiн өзгерту немесе жою жөнiндегi ұсыныстарын 3 ай мерзiм iшiнде дайындап, Министрлер Кабинетiне тапсырсын.
15. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң министрлiк жанынан ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру мен үйлестiру, басым ғылыми бағыттар мен бағдарламаларды қалыптастыру, ғылыми кадрларды даярлауға көмектесу жүктелетiн шаруашылық есепте жұмыс iстейтiн көлiк және коммуникациялар жөнiндегi ғылыми орталық құруды ұйымдастыру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
16. Былай деп белгіленсiн:
темiр жол бастықтарын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң ұсынуымен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды /босатады/;
мемлекеттiк кәсiпорындардың, ұйымдар мен бiрлестiктердiң бiрiншi басшыларын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi тағайындайды /босатады/;
мемлекеттiк акционерлiк компаниялардың басшылығын тағайындау және бекiту Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 шiлдедегi "Мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiру процесiнде шаруашылық жүргiзушiлердiң жұмысын мемлекеттiк реттеу мәселелерi туралы" N 606 қаулысымен анықталған тәртiп бойынша iске асырылады /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 28, 341-бет/.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 19 шiлдедегi
N 804 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң мемлекеттiк мүлiктi және мемлекеттiк
акциялар пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару
құқы бар мемлекеттiк кәсiпорындардың, ұйымдардың,
акционерлiк компаниялардың, қоғамдардың
ТIЗIМI
Автомобиль көлiгi бойынша:
Ақмола облысы
N 2552 автоколонна
Ақмола автокомбинаты
N 1 Ақмола автокөлiк кәсiпорны
Ақтөбе облысы
Ақтөбе автокөлiктiк экспедициялық кәсiпорны
N 2577 автоколонна
Алматы облысы
N 2551 автоколонна
N 2571 автоколонна
N 2562 автоколонна
Алматы автокөлiк кәсiпорны
Ұзынағаш автокөлiк кәсiпорны
Қаскелең автокөлiк кәсiпорны
Қапшағай автокөлiк кәсiпорны
Талғар автокөлiк кәсiпорны
Шелек автокөлiк кәсiпорны
Шонжа автокөлiк кәсiпорны
Атырау облысы
N 2553 автоколонна
Доссор автокөлiк кәсiпорны
Шығыс Қазақстан облысы
N 2578 автоколонна
Өскемен автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
N 1 Өскемен автокөлiк кәсiпорны
Жамбыл облысы
N 2554 автоколонна
N 2581 автоколонна
Қордай автокөлiк кәсiпорны
Шу автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
Мерке автокөлiк кәсiпорны
Жезқазған облысы
Балқаш автокөлiк кәсiпорны
Жезқазған автокөлiк кәсiпорны
Батыс Қазақстан облысы
N 2555 автоколонна
N 2592 автоколонна
Автокомбинат
"Межавтотранс" автокөлiк кәсiпорны
Қарағанды облысы
N 2576 автоколонна
N 2582 автоколонна
N 2591 автоколонна
Осакаров автокөлiк кәсiпорны
N 3 Қарағанды автокомбинаты
Темiртау автокөлiк кәсiпорны
Киев автокөлiк кәсiпорны
Көкшетау облысы
N 2557 автоколонна
N 2585 автоколонна
Келлеров автокөлiк кәсiпорны
Зерендi автокөлiк кәсiпорны
Володар автокомбинаты
Қостанай облысы
N 2556 автоколонна
N 2567 автоколонна
N 2579 автоколонна
N 2589 автоколонна
Семиозер автокөлiк кәсiпорны
Аманқарағай автокөлiктiк экспедициялық кәсiпорны
Воровск автокөлiк кәсiпорны
Павлодар облысы
N 2564 автоколонна
N 2565 автоколонна
N 2566 автоколонна
N 2568 автоколонна
N 2572 автоколонна
Солтүстiк Қазақстан облысы
N 2559 автоколонна
Сергеев автокөлiк кәсiпорны
Семей облысы
N 2558 автоколонна
N 2584 автоколонна
N 2590 автоколонна
Көкпектi автокөлiк кәсiпорны
Мақаншы автокөлiк кәсiпорны
N 2 Семей автокөлiк кәсiпорны
Семей автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
Аягөз автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
Талдықорған облысы
N 2560 автоколонна
Панфилов автокөлiк кәсiпорны
Сарқанд автокөлiк кәсiпорны
Торғай облысы
Арқалық автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
Арқалық автокөлiк кәсiпорны
Аманкелдi автокөлiк кәсiпорны
Торғай автокөлiк кәсiпорны
Оңтүстiк Қазақстан облысы
N 2561 автоколонна
N 2580 автоколонна
N 2 Шымкент автокомбинаты
Киров автокөлiк кәсiпорны
Түркiстан автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
Қызылорда облысы<*>
Автокомбинат, Материалдық-техникалық қамтамасыз ету
кәсiпорны: Қызылорда қаласындағы автомобильге техникалық
қызмет көрсету орталығы;
Қазалы автокөлiк кәсiпорны;
Шиелi автокөлiк кәсiпорны
Алматы қаласы
N 2573 автоколонна
N 2574 автоколонна
N 2588 автоколонна
Алматы автокөлiк экспедициялық кәсiпорны
"Қазинтеравтокөлiк-Арғымақ" республикалық өндiрiстiк
сыртқы экономикалық бiрлестiгi
"Қазақстан автомобиль көлiгi" журналының редакциясы
Әуе көлiгi бойынша:
"Қазаэрожоба" мемлекеттiк жобалау-iздестiру және ғылыми-зерттеу
институты
Ақтөбе жоғары азаматтық авиация училищесi
N 405 Алматы авиажөндеу зауыты
N 406 Ақтөбе авиажөндеу зауыты
Темiр жол көлiгi бойынша:
Алматы темiр жолы
Батыс Қазақстан темiр жолы
Тың темiр жолы
Оңтүстiк Орал темiр жолының Петропавл бөлiмшесi
Алматы темiр жол көлiгi инженерлерi институты
Темiр жол көлiгi техникумдары
"Қазгипрокөлiк" темiр жол көлiгi объектiлерiн техникалық
экономикалық зерттеу және жобалаудың республикалық Бас
институты Темiр жол көлiгiнiң зауыттары:
"АЭВРЗ-РЫСТЫ" акционерлiк қоғамы
Ақмола вагон жөндеу зауыты
Арал вагон жөндеу зауыты
Ақтөбе темiр бетон шпалдары зауыты
Вишневск темiр бетон шпалдары зауыты
Су көлiгi:
"Казречморфлот" республикалық өндiрiстiк бiрлестiгi
Шығыс Қазақстан өзен-кеме шаруашылығы
Бiрiншi май кеме жасау-кеме жөндеу шеберханалары
Глубоков кеме жасау-кеме жөндеу шеберханалары
Павлодар жол шаруашылығының техникалық учаскесi
Шығыс Қазақстан гидроқұрылыстар ауданы
Семей конструктор бюросы
Қазақстан Республикасының теңiз және өзен регистрi
Су жолы қауiпсiздiгiнiң аймақтық инспекциясы
Жоғарғы Ертiс бассейнi су жолы басқармасы
"Балқаш" кеме жағасы
Семей өзен флоты техникумы
"Ақтау" теңiз сауда порты
"Ақтау" мемлекеттiк акционерлiк халықаралық теңiз көлiгi
компаниясы
Байланыс кәсiпорындары:
Мемлекеттiк почта <*>
Мемлекеттiк электробайланыс инспекциясы
Мемлекеттiк фельдъегер қызметi
Мемлекеттiк "Промсвязь" кәсiпорны
"Целинсвязьстрой" мамандандырылған құрылыс-монтаж тресi
"Байланыс" газетi мен "Связь: техника, экономика
производства" журналының редакциялары
Радиожиiлiгi жөнiндегi мемлекеттiк комиссия
<*>.
Ескерту. Өзгерiс - ҚРМК-нiң 1994 ж. 15 желтоқсандағы N 1412
қаулысымен енгiзiлдi.   P941412_
Ескерту. Өзгерiс - ҚРМК-нiң 1994 ж. 14 желтоқсандағы N 1409
қаулысымен енгiзiлген.
Ескерту. Қосымшаға толықтыру енгiзiлген - ҚРМК-нiң 1995.04.27.
N 563 қаулысымен.   P950563_

10. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в установленном порядке частичное финансирование из республиканского бюджета деятельности государственной службы почтовой связи.
11. Установить, что департамент автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан является органом государственного управления автомобильными дорогами общего пользования, осуществляющим строительство, ремонт и содержание указанных автомобильных дорог. <*>
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 836.
12. Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан с участием Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары" в месячный срок внести предложения о порядке использования средств дорожного фонда, образуемого в соответствии с Законом Республики Казахстан "О дорожном фонде".
13. Согласиться с предложением Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, республиканской редакционно-издательской корпорации "Евразия-пресс" и редакции газеты "Егемен Казахстан" об издании еженедельного приложения к газетам "Казахстанская правда" и "Егемен Казахстан", освещающего работу транспорта и коммуникаций.
14. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Министерству юстиции Республики Казахстан в трехмесячный срок подготовить и представить Кабинету Министров предложения по изменению или отмене ранее принятых решений Правительства, регулирующих деятельность транспортного комплекса и системы коммуникаций.
15. Согласиться с предложением Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан об организации при министерстве научного центра по транспорту и коммуникациям, действующего на хозяйственном расчете, возложив на него организацию и координацию научно-исследовательских работ, формирование приоритетных научных направлений и программ, содействие в подготовке научных кадров.
16. Установить, что:
начальники железных дорог назначаются (освобождаются) Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
первые руководители государственных предприятий, организаций и объединений назначаются (освобождаются) Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
назначение и утверждение руководства государственных акционерных компаний осуществляется в порядке, определенном постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1993 г. N 606 "Вопросы государственного регулирования деятельности хозяйствующих субъектов в процессе разгосударствления и приватизации" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 28, ст. 341).
Премьер-министр Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 804
Перечень
государственных предприятий, организаций, акционерных
компаний, обществ, по которым Министерство транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
обладает правами владения, пользования
и управления государственным имуществом
и государственными пакетами акций
Автомобильный транспорт:
Акмолинская область
Автоколонна N 2552
Акмолинский автокомбинат
Акмолинское автотранспортное предприятие N 1
Актюбинская область
Актюбинское автотранспортное экспедиционное предприятие
Автоколонна N 2577
Алматинская область
Автоколонна N 2551
Автоколонна N 2571
Автоколонна N 2562
Алматинское автотранспортное предприятие
Узун-Агачское автотранспортное предприятие
Каскеленское автотранспортное предприятие
Капчагайское автотранспортное предприятие
Талгарское автотранспортное предприятие
Чиликское автотранспортное предприятие
Чунджинское автотранспортное предприятие
Атырауская область
Автоколонна N 2553
Доссорское автотранспортное предприятие
Восточно-Казахстанская область
Автоколонна N 2578
Усть-Каменогорское автотранспортное экспедиционное предприятие
Усть-Каменогорское автотранспортное предприятие N 1
Жамбылская область
Автоколонна N 2554
Автоколонна N 2581
Курдайское автотранспортное предприятие
Шуйское автотранспортное экспедиционное предприятие
Меркенское автотранспортное предприятие
Жезказганская область
Балхашское автотранспортное предприятие
Жезказганское автотранспортное предприятие
Западно-Казахстанская область
Автоколонна N 2555
Автоколонна N 2592
Автокомбинат
Автотранспортное предприятие "Межавтотранс"
Карагандинская область
Автоколонна N 2576
Автоколонна N 2582
Автоколонна N 2591
Осакаровское автотранспортное предприятие
Карагандинский автокомбинат N 3
Темиртауское автотранспортное предприятие
Киевское автотранспортное предприятие
Кокшетауская область
Автоколонна N 2557
Автоколонна N 2585
Келлеровское автотранспортное предприятие
Зерендинское автотранспортное предприятие
Володарский автокомбинат
Кустанайская область
Автоколонна N 2556
Автоколонна N 2567
Автоколонна N 2579
Автоколонна N 2589
Семиозерное автотранспортное предприятие
Аман-Карагайское автотранспортное экспедиционное предприятие
Боровское автотранспортное предприятие
Павлодарская область
Автоколонна N 2564
Автоколонна N 2565
Автоколонна N 2566
Автоколонна N 2568
Автоколонна N 2572
Северо-Казахстанская область
Автоколонна N 2559
Сергеевское автотранспортное предприятие
Семипалатинская область
Автоколонна N 2558
Автоколонна N 2584
Автоколонна N 2590
Кокпектинское автотранспортное предприятие
Маканчинское автотранспортное предприятие
Семипалатинское автотранспортное предприятие N 2
Семипалатинское автотранспортное экспедиционное предприятие
Аягузское автотранспортное экспедиционное предприятие
Талдыкорганская область
Автоколонна N 2560
Панфиловское автотранспортное предприятие
Саркандское автотранспортное предприятие
Тургайская область
Аркалыкское автотранспортное экспедиционное предприятие
Аркалыкское автотранспортное предприятие
Амангельдинское автотранспортное предприятие
Тургайское автотранспортное предприятие
Южно-Казахстанская область
Автоколонна N 2561
Автоколонна N 2580
Шымкентский автокомбинат N 2
Кировское автотранспортное предприятие
Туркестанское автотранспортное экспедиционное предприятие
Кзыл-Ординская область
Автокомбинат
Предприятие материально-технического обеспечения
Автомобильный центр технического обслуживания в городе Кзыл-Орде
Казалинское автотранспортное предприятие
Шиелийское автотранспортное предприятие
<*>
г.Алматы
Автоколонна N 2573
Автоколонна N 2574
Автоколонна N 2588
Алматинское автотранспортное экспедиционное предприятие Республиканское производственное внешнеэкономическое объединение "Казинтеравтотранс-Аргымак" Редакция журнала "Автомобильный транспорт Казахстана"
Воздушный транспорт:
Государственный проектно-изыскательский и научно-исследовательский
институт "Казаэропроект"
Актюбинское высшее летное училище гражданской авиации
Алматинский авиаремонтный завод N 405
Актюбинский авиаремонтный завод N 406
Железнодорожный транспорт:
Алматинская железная дорога
Западно-Казахстанская железная дорога
Целинная железная дорога
Петропавловское отделение Южно-Уральской железной дороги Алматинский институт инженеров железнодорожного транспорта Техникумы железнодорожного транспорта Головной республиканский институт технико-экономических исследований и проектирования объектов железнодорожного транспорта "Казгипротранс"
Заводы железнодорожного транспорта: Акционерное общество "АЭВРЗ-Рысты" Акмолинский вагоноремонтный завод Аральский вагоноремонтный завод Актюбинский завод железобетонных шпал Вишневский завод железобетонных шпал
Водный транспорт:
Республиканское производственное объединение "Казречморфлот" Восточно-Казахстанское речное пароходство Первомайский судостроительно-судоремонтный завод Глубоковские судостроительно-судоремонтные мастерские Павлодарский технический участок путевого хозяйства Восточно-Казахстанский район гидросооружений
Семипалатинское конструкторское бюро
Морской и речной регистр Республики Казахстан
Региональная инспекция безопасности судоходства
Верхне-Иртышское бассейновое управление пути
Пристань "Балхаш"
Пристань "Кзыл-Орда"
Семипалатинский техникум речного флота
Морской торговый порт "Актау"
Государственная акционерная международная морская транспортная
компания "Актау"
Предприятия связи:
Государственная почта
<*>
Государственная инспекция электросвязи
Государственная фельдъегерская служба
Государственная комиссия по радиочастотам
Государственное предприятие "Промсвязь"
Департамент связи
<*>
Специализированный строительно-монтажный трест "Целинсвязьстрой"
Редакция газеты "Байланыс" и журнала "Связь: техника, экономика
производства"
Сноска. Внесены изменения постановлениями Кабинета Министров
Республики Казахстан от 15 декабря 1994 г. N 1412; от 14 декабря
1994 г. N 1409; от 27 апреля 1995 г. N 563.
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 804
Перечень
национальных и государственных акционерных
(холдинговых) компаний, входящих в
транспортно-коммуникационный комплекс
Республики Казахстан <*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 836.
Государственная холдинговая компания "Желдiрме" по автомобилестроению и авторемонтному производству Национальная акционерная авиакомпания "Казакстан эуе жолы" Государственная холдинговая компания "Жолсерiк" Национальная акционерная компания "Казактелеком" Государственная акционерная компания "Байланыс курылысшы"