Мемлекет мұқтажы үшiн 1994 жылдың егiнiнен астық дайындау тәртiбi туралы <*>
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 8 қыркүйек 1994 ж. N 1013. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Республикада қалыптасқан қаржы-кредит қиындығына байланысты және мемлекет мұқтажы үшiн астық дайындауды қамтамасыз ету, мұнай өнiмдерiнiң орталықтандырылған берiмiне қарызын ауыл шаруашылық тауарларымен өтеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мемлекет мұқтажы үшiн 1994 жылдың егiнiнен "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына шаруашылықтардың астық беруi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мемлекет мұқтажы үшiн 1994 жылға ауыл шаруашылық өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн сатып алу көлемiн көрсетпеу туралы" 1994 жылғы 8 тамыздағы N 883 қаулысында белгiленген көлемде мынадай жағдайда:
а) "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының шаруашылықтарға берiлген күнгi нақты құнын басшылыққа ала отырып үшiншi класты бидайдың үштен бiр бөлiгiне түстi мұнай өнiмдерiнiң орташа бiр бөлiгiнiң ара қатынасында берген мұнай өнiмдерiне;
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы мен "Ақ жол" және "Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдингтiк компанияларының астықтың құны мен материалдық-техникалық ресурстарды берген күнгi құнын басшылыққа ала отырып оның көлемiне;
б) "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы контрактация шартында баяндалған сатып алу бағасына төлем жасау күнгi дағдарысты ескере отырып, қаржы ресурстарын iздестiру жағдайына қарай, бiрақ 1994 жылғы 25 желтоқсаннан кешiктiрмей, астықтың контракт жасалған көлемiнiң қалған бөлiгiне (алынған мұнай өнiмдерi мен материалдық-техникалық ресурстар үшiн есеп айырысқаннан кейiн қалғанына) төлем жасап, есеп айырысу тәртiбiмен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Осы астықты өңдеу мен сақтау мақсатында астық қабылдау кәсiпорындарына беру оған есеп айырысу жайына қарамастан егiн орағы кезеңiнде немесе тiкелей ол аяқталғанда жүзеге асырылуы тиiс.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi осы мақсаттарға қажеттi қаржы ресурстарын бюджетте жинақтауды және бөлудi қамтамасыз етсiн.
2. Облыстардың әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, "Астық", "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниялары және "Ақ жол", "Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниялары ведомстволық бағыныстағы ұйымдар арқылы мемлекет мұқтажы үшiн астық беру жөнiндегi тиiстi шарттарды хаттайтын болсын.
Астық болмаған немесе өнiмдер сапасыз болған жағдайда агроөнеркәсiп кешенiнiң шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiн қарыздарды басқа ауыл шаруашылық өнiмдерiмен немесе мүлiкпен өтеу жөнiнде кепiлдiкпен қамтамасыз етсiн.

О порядке заготовок зерна для государственных нужд урожая 1994 года
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1994 г. N 1013. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 301
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 301.
В связи с создавшейся в республике финансово-кредитной напряженностью и в целях обеспечения заготовок зерна для государственных нужд и погашения сельскохозяйственными товарами задолженности за централизованно поставленные нефтепродукты Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что поставка хозяйствами зерна Государственной акционерной компании "Астык" для государственных нужд из урожая 1994 года в объемах, определенных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 августа 1994 г. N 883 P940883_ "Об отмене объемов закупок на отдельные виды сельскохозяйственной продукции для государственных нужд на 1994 год", осуществляется на следующих условиях:
а) в порядке расчетов за поставленные хозяйствам:
Государственной акционерной компанией "Мунай онiмдерi" горюче-смазочные материалы в соотношении в среднем одна часть светлых нефтепродуктов к трем частям пшеницы третьего класса, исходя из их фактической стоимости на день поставки;
Государственной акционерной компанией "Кен дала" и государственными холдинговыми компаниями "Ак жол" и "Казагрореммаш-холдинг" материально-технические ресурсы в объемах, исходя из стоимости зерна и стоимости этих ресурсов на день поставки;
б) с оплатой Государственной акционерной компанией "Астык" остальной части законтрактованного объема зерна (оставшегося после расчетов за полученные нефтепродукты и материально-технические ресурсы) с учетом инфляции на день оплаты к закупочной цене, оговоренной в договоре контрактации, по мере изыскания денежных ресурсов, но не позднее 25 декабря 1994 г.
Поставка этого зерна хлебоприемным предприятиям в целях обеспечения его подработки и сохранности должна быть осуществлена в период уборочных работ, либо непосредственно после их завершения, независимо от состояния расчетов за него.
Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить накопление в бюджете и выделение для этих целей необходимых финансовых ресурсов.
2. Главам областных администраций, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, государственным акционерным компаниям "Астык","Мунай онiмдерi", "Кен дала" и государственным холдинговым компаниям "Ак жол" и "Казагрореммаш-холдинг" оформить через подведомственные организации соответствующие договоры по поставке зерна для государственных нужд.
В случае отсутствия зерна или ненадлежащего качества продукции обеспечить гарантию хозяйствующих субъектов агропромышленного комплекса о погашении задолженности другой сельскохозяйственной продукцией или имуществом.

3. "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы "Мұнай өнiмдерi" "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компанияларына және "Ақ жол", "Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компанияларына мемлекет мұқтажына арналған астыққа төлем тәртiбiмен ауыл шаруашылығына берiлген мұнай өнiмдерi мен басқа да материалдық-техникалық ресурстар құнына қарызын өтеудi оны iздестiру жағдайына қарай республикалық бюджет қаржысы есебiнен жүзеге асырсын.
4. Облыстар мен аудандардың әкiмдерi тауар өндiрушiлердiң мемлекеттiк ресурсқа бiрiншi кезекте астық беруiне қатаң бақылау жасасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

3. Государственной акционерной компании "Астык" погашение задолженности государственным акционерным компаниям "Мунай онiмдерi", "Кен дала" и государственным холдинговым компаниям "Ак жол" и "Казагрореммаш-холдинг" стоимости нефтепродуктов и других материально-технических ресурсов, поставленных сельскому хозяйству в порядке оплаты за зерно для государственных нужд, осуществить за счет средств республиканского бюджета по мере их изыскания.
4. Главам областных и районных администраций обеспечить строгий контроль за первоочередной поставкой зерна товаропроизводителям в государственные ресурсы.
Премьер-министр Республики Казахстан