Жазушы Сейдахмет Бердiқұловты мәңгi есте қалдыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 2 желтоқсан N 1363
Көрнектi жазушы, журналист Сейдахмет Бердiқұловты мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Алматы облысы әкiмiнiң зират басына ескерткiш және С.Бердiқұлов тұрған Алматы қаласының Фурманов көшесiндегi 152-шi үйге мемориалдық тақта орнату туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Алматы облысы Жамбыл ауданының мектебiне С.Бердiқұлов
есiмi берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат
министрлiгi С.Бердiқұловтың екi томдық таңдамалы шығармалар
жинағын шығаруды қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Жастар iсi, туризм және спорт
министрлiгi спорт пен дене тәрбиесi туралы озық жарияланымдарға
жыл сайын берiлетiн С.Бердiқұлов атындағы сыйлық тағайындайтын
болсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары

Об увековечении памяти писателя Сейдахмета Бердикулова
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 г. N 1363
В целях увековечения памяти видного писателя, журналиста Сейдахмета Бердикулова Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение об установлении надгробного памятника и мемориальной доски за счет средств главы Алматинской областной администрации на доме по улице Фурманова, 152 г. Алматы, где жил С. Бердикулов.
2. Присвоить имя С. Бердикулова школе в Жамбылском районе
Алматинской области.
3. Министерству печати и массовой информации Республики
Казахстан предусмотреть выпуск двухтомного собрания избранных
произведений С. Бердикулова.
4. Министерству по делам молодежи, туризма и спорта Республики
Казахстан учредить ежегодную премию имени С. Бердикулова за лучшие
публикации о спорте и физическом воспитании.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан