Республикалық баға комиссиясы туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 23 желтоқсан N 1456. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.28. N 1035 қаулысымен.
"Астықты және басқа да ауыл шаруашылығы өнiмiн экспортқа шығару тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 8 желтоқсандағы N 1397 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Республикалық баға комиссиясы туралы қоса берiлiп отырған
ереже бекiтiлсiн.
2. "Астықты және басқа да ауыл шаруашылығы өнiмiн экспортқа
шығару тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1994 жылғы 8 желтоқсандағы N 1397 қаулысының
6-тармағының бiрiншi және екiншi абзацтарындағы "ауыл шаруашылығы
өнiмiн" сөздерi алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 23 желтоқсандағы
N 1459 қаулысына
Қосымша
Республикалық баға комиссиясы туралы
Ереже
Жалпы ережелер
1. Республикалық баға комиссиясы "Астықты және басқа да ауыл шаруашылығы өнiмiн экспортқа шығару тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 8 желтоқсандағы N 1397 қаулысын орындау үшiн құрылды.
Республикалық баға комиссиясы (бұдан былай - Комиссия) контрактiлердi сараптайтын және Қазақстан Республикасының шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi өндiретiн және экспортқа шығаратын астық пен ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бағасын бақылайтын мемлекеттiк орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдары мен өзге де нормативтiк актiлерiн, сондай-ақ халықаралық шарттарды, келiсiмдердi және осы Ереженi басшылыққа алады.
Комиссияның мiндеттерi мен өкiлеттiгi
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi астық пен ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң төмен бағамен сатылуына жол бермеу және аталған өнiмдер бағасының әлемдiк рынок бағаларына сай болуын бақылау, сондай-ақ астық пен ауыл шаруашылығы өнiмдерiне жасалған экспорттық контрактiлердi сараптау болып табылады.
4. Астық пен ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бағасын бақылау мақсатында Комиссия:
Үкiметаралық келiсiмдер бойынша жасалған барлық экспортқа шығару контрактiлерiне;
көлемi 1000 тоннадан асатын астықты экспортқа шығару жөнiндегi контрактiлердi;
мақта талшығы, былғары шикiзатына, былғарыға, биязы жүнге, марал мүйiзiне, қойдың iшек-қарнына жасалған экспортқа шығару жөнiндегi контрактiлердi сараптан өткiзедi.
5. Өз қызметiнде Комиссия биржалық ақпарат пен тауарлардың әлемдiк рынокта және Қазақстан Республикасында айналымда болуын пайдаланады.

Об утверждении Положения о Республиканской ценовой комиссии
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 декабря 1994 г. N 1456. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 28 июля 1995 г. N 1035 ~P951035
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 декабря 1994 г. N 1397 "О порядке экспорта зерна и другой сельскохозяйственной продукции" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Республиканской ценовой комиссии.
2. В абзацах первом и втором пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 декабря 1994 г. N 1397 исключить соответственно слова "сельскохозяйственной продукции" и "и сельскохозяйственной продукции".
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 декабря 1994 г. N 1456
Положение
о Республиканской ценовой комиссии
Общие положения
1. Республиканская ценовая комиссия образована во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 декабря 1994 г. N 1397 "О порядке экспорта зерна и другой сельскохозяйственной продукции".
Республиканская ценовая комиссия (далее - Комиссия) является государственным органом экспертизы контрактов и контроля за ценами на зерно и сельскохозяйственную продукцию, производимую и реализуемую на экспорт хозяйствующими субъектами Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами и иными нормативными актами Республики Казахстан, а также международными договорами, соглашениямии и настоящим Положением.
Задачи и полномочия Комиссии
3. Основной задачей Комиссии является недопущение реализации зерна и сельскохозяйственной продукции по низким ценам и контроль за соответствием цен на указанную продукцию ценам мирового рынка, а также проведение экспертизы экспортных контрактов на зерно и сельскохозяйственную продукцию.
4. В целях контроля за ценами на зерно и сельскохозяйственную продукцию Комиссия проводит экспертизу:
всех контрактов на экспорт по Межправительственным соглашениям;
контрактов на экспорт зерна объемом свыше 1000 тонн;
всех контрактов на экспорт хлопка-волокна, кожевенного сырья, кожи, шерсти тонкой, пантов маралов, черевов бараньих.
5. В своей деятельности Комиссия использует биржевую информацию и котировки товаров на мировом рынке и в Республике Казахстан.

6. Комиссия облыстық (аймақтық) комиссиялардың қызметiн үйлестiредi және олар үшiн әдiстемелiк нұсқаулықтар әзiрлейдi.
Комиссия қызметiн ұйымдастыру мәселелерi
7. Республикалық баға комиссиясының қызметi Комиссия әзiрлеп, оның Төрағасы бекiткен Ережелер бойынша жүзеге асырылады.
8. Комиссияның адам санын, жеке құрамы мен төрағасын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
Комиссияның құрамына Комиссияның биржадағы тұрақты өкiлi болып табылатын Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп биржасының қызметкерi кiредi.
9. Комиссияның Төрағасы Комиссияға жүктелген қызметтердiң орындалуына жеке жауап бередi және Комиссия мүшелерi арасында мiндеттердi бөледi.
10. Комиссия мәжiлiсi кемiнде аптасына бiр рет өткiзiледi.
11. Мәжiлiстiң өткiзiлетiн орны - Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп биржасы.
12. Комиссияның өз мүшелерiнiң қолын куәландыратын атауы қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған мөртаңбасы болады.

6. Комиссия координирует деятельность областных (региональных) комиссий и разрабатывает для них методические рекомендации.
Организационные вопросы деятельности Комиссии
7. Деятельность Республиканской ценовой комиссии осуществляется в соответствии с Правилами, разработанными Комиссией и утвержденными ее Председателем.
8. Численность, персональный состав и Председатель Комиссии утверждаются Кабинетом Министров Республики Казахстан.
В состав Комиссии включается работник Международной
Казахстанской агропромышленной биржи, который является постоянным
представителем Комиссии на бирже.
9. Председатель Комиссии несет персональную ответственность за
выполнение возложенных на Комиссию функций и распределяет
обязанности между членами Комиссии.
10. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в
неделю.
11. Место проведения заседаний - Международная Казахстанская
агропромышленная биржа.
12. Комиссия имеет штамп со своим наименованием на казахском
и русском языках для удостоверения подписи ее членов.