Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы экономикалық реформалар орталығы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 26 желтоқсан N 1470. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
"Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикада экономикалық өзгертулердi жеделдету мен тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасындағы экономикалық өзгерiстер жөнiндегi тұжырымдамалық және бағдарламалық құжаттарының жобаларын әзiрлеудi, сондай-ақ экономикалық реформаның жекелеген мәселелерi бойынша нормативтiк құжаттардың жобаларын дайындауды жүзеге асыратын талдамалы және консультативтiк орган болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы туралы осыған қосылған Ереже бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы қызметкерлерiнiң шектi штаттық саны 15 адам болып және қызмет бабында пайдаланылатын 1 жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығының басшылықтағы есеп қызметкерлерiне Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Iс басқармасы бөлiмдерi үшiн көзделген еңбек ақы төлеу шарттары қолданылсын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығының аппаратын ұстау үшiн республикалық бюджеттен қажеттi қаражатты қарастырсын.
7.<*>
Ескерту. 7-тармақ күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995.06.12. N 813  қаулысымен .
8. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Iс басқармасы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығының қызметкерлерiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Резиденциясында орналастыру, оның қызмет-жайын қажеттi байланыс, көлiк құралдарымен және өзге де ресурстармен жабдықтауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1470 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Экономикалық реформалар орталығы туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы қағидалар
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы /бұдан әрi - Орталық/ жүйелi талдау қызметi мен Қазақстан Республикасын әлеуметтiк-экономикалық дамытудың өзектi проблемалары бойынша практикалық ұсыныстар әзiрлейтiн талдамалы және консультативтiк орган болып табылады, ол нарықтық реформаның стратегиялық мәселелерi бойынша, экономикалық саясаттың бағыттары және оны жүзеге асырудағы министрлiктер мен ведомстволардың iс-қимылын келiсу жөнiнде ұсыныстар дайындайды.

О Центpе экономических pефоpм пpи Кабинете Министpов Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 26 декабpя 1994 г. N 1470. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О Кабинете Министров Республики Казахстан", в целях ускорения и углубления экономических преобразований в республике Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Центр экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан.
2. Установить, что Центр экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан является аналитическим и консультативным органом, осуществляющим разработку проектов концептуальных и программных документов Правительства по экономическим преобразованиям в Республике Казахстан, а также подготовку проектов нормативных документов по отдельным вопросам экономической реформы.
3. Утвердить прилагаемое Положение о Центре экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан.
4. Установить предельную штатную численность работников Центра экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан в количестве 15 человек и лимит служебных легковых автомобилей в количестве 1 единицы.
5. Распространить на не руководящих работников Центра экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан условия оплаты труда, предусмотренные для отделов Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан.
6. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в республиканском бюджете необходимые ассигнования для содержания аппарата Центра экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан.
7. Пункт 7 утратил силу - постановлением КМ РК от 12 июня 1995 г. N 813.
8. Управлению Делами Кабинета Министров Республики Казахстан обеспечить размещение сотрудников Центра экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан в Резиденции Президента Республики Казахстан, оснащение его помещений необходимыми средствами связи, транспортом и иными ресурсами.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 26 декабря 1994 г. N 1470
Положение
о Центре экономических реформ при
Кабинете Министров Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Центр экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан (в дальнейшем-Центр) является аналитическим и консультативным органом, который осуществляет системную аналитическую деятельность и выработку практических рекомендаций по ключевым проблемам социально-экономического развития Республики Казахстан, подготавливает предложения по стратегическим вопросам рыночной реформы, по согласованию направлений экономической политики и действий министерств и ведомств по ее реализации.

2. Орталыққа Қазақстан Республикасының Премьер-министрi тiкелей басшылық жасайды.
3. Орталық әзiрлеген материалдар Қазақстан Республикасының Премьер-министрiне түсiрiледi және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң немесе Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi Төралқасының қарауына енгiзiлуi мүмкiн.
II. Орталықтың мiндетi мен функциясы
4. Орталықтың басты мiндетi:
Қазақстан Республикасында экономикалық өзгерiстердi жүзеге асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тұжырымдамалық және бағдарламалық құжаттарын әзiрлеу;
экономикалық реформаның жекелеген мәселелерi бойынша заң актiлерi мен нормативтiк құжаттардың жобаларын әзiрлеу болып табылады.
5. Өзiнiң басты мiндетiн жүзеге асыру үшiн Орталық:
нарықтық реформаларды жүзеге асырудың барысында талдау жасайды, маңызды әлеуметтiк-экономикалық проблемаларды қарайды және оларды шешу жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi;
экономикалық реформаның стратегиялық және тұжырымдамалық мәселелерi бойынша, мемлекеттiң экономикалық саясатының өзектi бағыттары бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзiрлейдi;
перспективалық тұжырымдамалар мен елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуының бағдарламаларын әзiрлеуге ғылыми-әдiстемелiк басшылық жасайды;
экономикалық реформаны тереңдету жөнiнде министрлiктер, ведомстволар мен бас ұйымдар әзiрлеген жобалар мен ұсыныстарды қарап, қорытады;
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң тапсырмасы бойынша экономикалық саясаттың өзектi мәселелерi жөнiнде министрлiктер, ведомстволар және басқа ұйымдар түсiрген материалдарға қорытындылар әзiрлейдi.
III. Орталықтың өкiлеттiлiгi
6. Жүктелген мiндет пен функцияның орындалуы үшiн Орталықтың:
Үкiмет деңгейiнде шешiлетiн экономикалық саясат проблемаларының талқылануына, экономикалық саясаттың аса маңызды бағыттарын белгiлейтiн тұрақты ведомствоаралық комиссиялардың жұмысына қатысуға;
министрлiктерден, ведомстволардан, жергiлiктi әкiмшiлiктер мен басқа да мемлекеттiк басқару органдарынан өзiнiң құзiретiне жататын мәселелер жөнiнде қажеттi негiздемелердi есептеулер мен басқа да материалдарды сұратып алуға;
жаңа экономикалық қатынастардың нормативтiк негiзiн жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасының Президентi Жарлықтарының, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулыларының, Қазақстан Республикасының Премьер-министрi өкiмдерiнiң жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы тиiстi заңдарының жобаларын әзiрлеуге құқы бар.
IV. Орталықтың басқару органдары
7. Орталықты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайтын басшы басқарады.
8. Басшының орынбасарын, лауазымына Орталық басшысының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды.

2. Непосредственное руководство Центром осуществляется Премьер-министром Республики Казахстан.
3. Разработанные Центром материалы представляются Премьер-министру Республики Казахстан и в установленном порядке могут быть внесены на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан или Президиума Кабинета Министров Республики Казахстан.
II. Задачи и функции Центра
4. Главными задачами Центра являются:
разработка концептуальных и программных документов Правительства Республики Казахстан по осуществлению экономических преобразований в Республике Казахстан;
подготовка проектов законодательных актов и нормативных документов по отдельным вопрсам экономической реформы.
5. Для реализации своих главных задач Центр:
проводит анализ хода реализации рыночных реформ, рассматривает актуальные социально-экономические проблемы и вырабатывает предложения по их решению;
готовит рекомендации и предложения по стратегическим и концептуальным вопросам экономической реформы, по узловым направлениям экономической политики государства;
осуществляет научно-методическое руководство разработкой перспективных концепций и программ социально-экономического развития страны;
рассматривает и обобщает проекты и предложения по углублению экономической реформы, разработанные министерствами, ведомствами и другими организациями;
готовит по поручению Премьер-министра Республики Казахстан заключения к материалам по ключевым вопросам экономической политики, представленным министерствами, ведомствами и другими организациями.
III. Полномочия Центра
6. Для выполнения возложенных задач и функций Центр имеет право:
участвовать в обсуждении проблем экономической политики, решаемых на уровне Правительства, в работе постоянных межведомственных комиссий, разрабатывающих важнейшие направления экономической политики;
запрашивать от министерств, ведомств, местных администраций и других органов государственного управления необходимые обоснования, расчеты и другие материалы по вопросам, относящимся к его компетенции;
разрабатывать проекты Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Кабинета Министров Республики Казахстан, распоряжений Премьер-министра Республики Казахстан по созданию нормативной основы новых экономических отношений, а также проекты соответствующих законов Республики Казахстан.
IV. Органы управления Центра
7. Центр возглавляет руководитель, который назначается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
8. Заместитель руководителя назначается на должность по представлению руководителя Центра Кабинетом Министров Республики Казахстан.

9. Орталық басшысының лауазымы Қазақстан Республикасы министрiнiң бiрiншi орынбасарының лауазымына теңестiрiледi.
10. Орталық басшысы орынбасарларының лауазымы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi Iс басқармасы бөлiмiнiң меңгерушiсi орынбасарының лауазымына теңестiрiледi.
11. Орталық басшысы Орталықтың жұмыс атқаруын қамтамасыз етедi және Қазақстан Республикасының Үкiметi, Премьер-министрi тапсырмаларының, сондай-ақ осы Ережемен оған жүктелген функциялар мен мiндеттердiң дер кезiнде, әрi сапалы орындалуы үшiн дербес жауап бередi.
12. Орталық басшысының орынбасары басшы белгiлеген қызмет аясы шегiнде шешiмдер қабылдайды.
13. Орталық басшысы болмаған кезеңде оның мiндетiн орталық басшысының орынбасары атқарады.
14. Орталық жұмысына қызмет көрсетудi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Iс басқармасы жүзеге асырады.

9. Должность руководителя Центра приравнивается к должности первого заместителя министра Республики Казахстан.
10. Должность заместителя руководителя Центра приравнивается к должности заместителя заведующего отделом Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан.
11. Руководитель Центра обеспечивает работу Центра и несет персональную ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений Правительства, Премьер-министра Республики Казахстан, а также функций и задач, возложенных на него настоящим Положением.
12. Заместитель руководителя Центра принимает решения в пределах сфер деятельности, определенных руководителем.
13. В период отсутствия руководителя Центра его обязанности исполняет заместитель руководителя Центра.
14. Обслуживание работы Центра осуществляет Управление Делами Кабинета Министров Республики Казахстан.