Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi жанындағы Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық департаментi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 29 желтоқсан N 1479. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.05.17. N 609 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" 1993 жылғы 6 қыркүйектегi N 1344 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзу, заң мен нормативтiк базаны әзiрлеу, бұл саладағы қызметтi лицензиялау мен қаржыландыруды жетiлдiру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру, тұрғын үй қоры мен коммуналдық мақсаттағы объектiлердiң пайдаланылуы мен жөнделуiн, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтердiң сақталуын бақылау, iрi коммуналдық объектiлердi салуды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi жанынан Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық департаментi /одан-әрi Департамент/ құрылсын.
2. Департамент облыстардың, Алматы мен Ленинск қалаларының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарымен, кәсiпорындарымен және ұйымдарымен өзара iс-қимыл жасай отырып, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелерiн мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын өкiмет билiгiнiң орталық атқарушы органы болып табылады.
3. Департаменттiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң шектi саны 37 адам /қызмет көрсету мен үйлердi күзету жөнiндегi қызметкерлерсiз/ болып және қызмет бабында пайдаланылатын 2 автомобильге лимит белгiленсiн.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы және Қазақстан Республикасы министрлiктерi мен мемлекеттiк комитеттерi жанындағы бас басқармалар, комитеттер және басқа да республикалық мекемелер аппаратының басшылары, жетекшi қызметкерлерi және мамандары үшiн көзделген еңбекақы жағдайы департаменттiң қызметкерлерiне таратылсын. <*>
Ескерту. 3-тармақтың екiншi абзацы жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң
1995.07.11. N 948 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Департамент аппаратын ұстау шығындарын қаржыландыруды Қазақстан Республикасының бюджетiнде көзделген мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға арналған қаражат есебiнен жүзеге асырсын.
5. Департаменттi директор басқарады, оны Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрінiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды және лауазымынан босатады.
Департамент директорына Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрi орынбасарының мәртебесi берiлсiн және оның лауазымды оклады министрдiң орынбасары окладының деңгейiнде белгiленсiн.

О Департаменте жилищно-коммунального хозяйства при Министерстве строительства, жилья и застройки территории Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 декабря 1994 г. N 1479. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 мая 1996 г. N 609 ~P960609
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 г. N 1344 "О новой жилищной политике" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. В целях проведения единой государственной политики в области жилищно-коммунального хозяйства, организации работ по подготовке законодательной и нормативной базы, лицензированию деятельности и совершенствованию финансирования в этой сфере, контроля за эксплуатацией и ремонтом жилищного фонда и объектов коммунального назначения, соблюдением нормативов в области жилищно-коммунального хозяйства, а также организации строительства крупных коммунальных объектов создать Департамент жилищно-коммунального хозяйства при Министерстве строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан (в дальнейшем - Департамент).
2. Установить, что Департамент является центральным исполнительным органом власти, осуществляющим государственное регулирование вопросов жилищно-коммунального хозяйства во взаимодействии с местными представительными и исполнительными органами, предприятиями и организациями жилищно-коммунального хозяйства областей, городов Алматы и Ленинска.
3. Определить предельную численность работников центрального аппарата Департамента в количестве 37 единиц без персонала по обслуживанию и охране зданий и лимит служебных легковых автомобилей в количестве 2 единиц.
Распространить на работников Департамента условия оплаты труда, установленные для руководителей, руководящих работников и специалистов аппарата главных управлений, комитетов и других республиканских учреждений при Кабинете Министров Республики Казахстан и при министерствах и государственных комитетах Республики Казахстан. <*>
Сноска. Абзац второй - в редакции постановления КМ РК от 11 июля 1995 г. N 948.
4. Министерству финансов Республики Казахстан финансирование расходов на содержание аппарата Департамента осуществлять за счет ассигнований на содержание органов государственного управления, предусмотренных бюджетом Республики Казахстан.
5. Департамент возглавляет директор, назначаемый и освобождаемый от должности Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению Министра строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан.
Распространить на директора Департамента статус заместителя Министра строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан и установить ему должностной оклад на уровне должностного оклада заместителя министра.

6. Департаменттiң мекен-жайы Алматы қаласы болып белгiленiп, ол Масанчи, 57 "А" үйдегi "Қазкоммунжобалау" институтының қызмет үй-жайы алаңында орналастырылсын.
7. Облыстардың және Ленинск қаласының әкiмдерi "Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының, басқару органдарының қызметкерлерi жалпы санының және қызмет бабындағы жеңiл автомобильдерi санының лимиттерi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 30қыркүйектегi N 1092 қаулысына сәйкес бiр ай мерзiм iшiнде тиiсiнше облыстық және қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармаларын құратын болсын.
8. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Департамент туралы Ереженiң жобасын әзiрлеп, оның белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне ұсынсын.
9. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және
аумақтарда құрылыс салу министрлiгi Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгiмен бiрлесе отырып, 2 айлық мерзiм iшiнде
республика Үкiметiнiң бұрын қабылдаған шешiмдерiн осы қаулыға
сәйкес келтiру туралы Қазақстан Республикасының Министрлер
Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

6. Определить местонахождение Департамента в г. Алматы, с размещением его в здании по улице Масанчи, 57а, на служебных площадях, занимаемых институтом "Казкоммунпроект".
7. Главам областных и Ленинской городской администраций в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 сентября 1994 г. N 1092 "О лимитах общей численности работников и количества служебных легковых автомобилей местных представительных и исполнительных органов, органов управления Республики Казахстан" в месячный срок создать соответственно областные и городское управления жилищно-коммунального хозяйства.
8. Министерству строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан в месячный срок разработать и внести в установленном порядке на утверждение Кабинета Министров Республики Казахстан проект Положения о Департаменте.
9. Министерству строительства, жилья и застройки территорий
Республики Казахстан совместно с Министерством юстиции Республики
Казахстан в 2-х месячный срок внести в Кабинет Министров Республики
Казахстан предложения о приведении ранее принятых решений
Правительства республики в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-министр Республики Казахстан