Республикалық маңызы бар сауықтыру мақсатындағы суайдындар (жерасты сулары) тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 26 қаңтардағы N 95. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 7 маусымдағы N 634 қаулысымен. (P040634)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Қазақстан Республикасының Су кодексiн күшiне енгiзу туралы" 1993 жылғы 31 наурыздағы N 2062 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Республикалық маңызы бар сауықтыру мақсатындағы суайдындардың (жерасты суларының) қоса берiлiп отырған Тiзбесi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 26 қаңтардағы
N 95 қаулысымен
Бекiтiлген
Республикалық маңызы бар сауықтыру мақсатындағы суайдындар (жерасты сулары)
ТIЗБЕСI
-------------------------------------------------------------------
N | Су көздерiнiң |        Сулардың атауы           |Пайдалану
|және олардың   |                                 | мақсаты
|орналасқан жерi                                  |
-------------------------------------------------------------------
1 |      2        |             3                   |     4
-------------------------------------------------------------------
Ақтөбе облысы
1. Шалқар            Азот аз минералдандырылған      Емдiк-ауыз су
Шалқар қаласы     гидрокарбонатты-хлоридтi        және асханалық
натрийлi
2. Жилянское         Орташа минералдандырылған        Бальнеология-
Ақтөбе қаласының  хлоридтi натрий йодты-бромды     лық
солтүстiк шығыс
жағында 10 шақырым
>>            Азотты аз минералдандырылған     Емдiк-ауыз су
сульфатты натрийлi-кальцийлi-    және асханалық
магнийлi
3. Белогорское       Хлоридтi-натрийлi               Бальнеологиялық
Ақтөбе қаласының
шығыс жағында
25 шақырым
>>           Сульфатты магнийлi-кальцийлi        Асханалық
Алматы облысы
4. Таутүрген         Азотты аз минералдандырылған    Бальнеологиялық
Алматы қаласының  сульфатты кальцийлi-натрийлi
оңтүстiк шығыс    әлсiз термалды
жағында 30 шақырым
5. Алма-Арасан       Азотты әлсiз минералдандырылған Бальнеологиялық
Алматы қаласының  аз радонды сульфатты-гидрокарбо.   және емдiк
оңтүстiк батыс    натты магнийлi-натрийлi кремнийлi   ауыз су
жағында 25        термалды
шақырым
6. Корам             Азотты аз минералдандырылған   Бальнеологиялық
Алматы қаласының  сульфатты-хлоридтi кальцийлi-
шығысында 125     натрийлi
шақырым
7. Ақсай            Азотты орташа минералдандырылған Бальнеологиялық
Алматы қаласының  хлоридтi кальцийлi-натрийлi
батысында 13       термиялық
шақырым

Об утверждении Перечня водоемов (подземных вод) оздоровительного назначения республиканского значения
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 января 1995 г. N 95. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 июня 2004 г. N 634 (P040634)
В соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 31 марта 1993 г. N 2062 "О введении в действие Водного кодекса Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемый Перечень водоемов (подземных вод) оздоровительного назначения республиканского значения.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета
Министров Республики Казахстан
от 26 января 1995 г. N 95
Перечень
водоемов (подземных вод)
оздоровительного назначения республиканского значения
--------------------------------------------------------------------
NN ! Наименование !    Наименование воды          !  Назначение
п/п !месторождения !                               !    воды
!и его         !                               !
!местонахожден.!                               !
--------------------------------------------------------------------
Актюбинская область
1. Челкарское       Азотная маломинерализованная   Лечебно-питьевая
г.Челкар         гидрокарбонатно-хлоридная      и столовая
натриевая
2. Жилянское        Среднеминерализованная         Бальнеологическая
10 км            хлоридная натриевая
северо-восточнее    йодо-бромная
г.Актюбинска
>>         Азотная маломинерализованная   Лечебно-питьевая
сульфатная натриево-кальциево- и столовая
магниевая
3. Белогорское      Хлоридно-натриевая             Бальнеологическая
25 км восточнее
г.Актюбинска
>>         Сульфатная магниево-кальциевая  Столовая
Алматинская область
4. Тау-Тургеньское  Азотная маломинерализованная   Бальнеологическая
30 км            сульфатная кальциево-натриевая
юго-восточнее    слаботермальная
г.Алматы
5. Алма-Арасанское  Азотная слабоминерализованная  Бальнеологическая
25 км            слаборадоновая сульфатно-     и лечебно-питьевая
юго-западнее     гидрокарбонатная магниево-
г.Алматы         натриевая кремнистая термальная
6. Курамское        Азотная маломинерализованная   Бальнеологическая
125 км к         сульфатно-хлоридная кальциево-
востоку от       натриевая
г.Алматы
7. Аксайское        Азотные среднеминерализованные Бальнеологическая
13 км западнее   хлоридные кальциево-натриевые
г.Алматы         термы

8. Албан-Арасан     Әлсiз минералдандырылған        Бальнеологиялық
Шонжы селосының  әлсiз-сiлтiлi термиялық         және асханалық
шығысында 55     хлоридтi-гидрокарбонатты-
шақырым          сульфатты натрийлi
Алматыда:
оның iшiнде
учаскелер:
9. Жоғары Каменка   Азотты орташа минералдандырылған Бальнеологиялық
Алматы қаласының  жоғары термиялық хлоридтi құрамында
оңтүстiк батыс    бром мен органикалық заттардың көп
шетiнде            мөлшерi бар натрийлi-кальцийлi
10. Покровка        Азотты-метанды әлсiз             Бальнеологиялық
Алматы қаласының  минералдандырылған фторлы термиялық
солтүстiгiне край гидрокарбонатты-хлоридты натрийлi
6 шақырым
11. Пригородный     Азотты орташа минералдандырылған Бальнеологиялық
Алматы қаласының   хлоридтi кальцийлi-натрийлi
солтүстiк батыс   құрамында бром мен кремний
шетiнде           қышқылдарының көп мөлшерi бар
натрийлi йодты-бромды
12. Көктем           Жоғарытермиялық аз              Бальнеологиялық
Алматы қаласының  минералдандырылған хлоридтi-
оңтүстiк шетiнде  сульфатты құрамында кремний
қышқылының көп мөлшерi бар
натрийлi
13. Iшкiiсминiнiң    Әлсiз минералдандырылған       Бальнеологиялық
санаторийi        хлоридтi-сульфатты құрамында   және емдiк-ауыз
Алматы қаласының  кремний қышқылы мен радонның   су
оңтүстiк шетiнде  көп мөлшерi бар натрийлi
14. Алматы санаториi Термоминералды хлоридтi        Бальнеологиялық,
Алматы қаласының   кальцийлi-натрийлi             емдiк-ауыз су
оңтүстiк жағында                                   және асханалық
3 шақырым
15. Түрген           Термоминералды хлоридтi        Бальнеологиялық
Түрген поселкесi   натрийлi йодты-бромды
Атырау облысы
16. Сарыбұлақ        Сульфатты-хлоридтi арнаулы      Емдiк-ауыз су
Құлсары           құралассыз нартийлi            және асханалық
поселкесiнiң
оңтүстiк шығыс
жағы -70 шақырым
Шығыс Қазақстан облысы
17. Рахманов қайнары  Азотты әлсiз радонды термиялы  Бальнеологиялық
Язовка селосынан   гидрокарбонатты құрамында
19 шақырым         фтордың көп мөлшерi бар
натрийлi
18. Арасан-Талды      Азотты әлсiз минералдандырылған Емдiк-ауыз су
Зайсан қаласының  әлсiз радонды хлоридтi-сульфатты
батысында 30      кальцийлi-натрийлi кремний жоғары
шақырым           термиялық
Жамбыл облысы
19. Мерке            Радонды сульфатты-хлоридтi     Бальнеологиялық
Мерке селосының    натрийлi
оңтүстiк жағында
14 шақырым
20.Ұзынбұлақ-Арасан  Әлсiз минералдандырылған әлсiз  Бальнеологиялық
Қаратау қаласының  сiлтiлi сульфатты               және емдiк-ауыз
солтүстiк батыс                                     су
жағында 12 шақырым
Жезқазған облысы

8. Албан-Арасанское Слабоминерализованная          Бальнеологическая
55 км восточнее  слабощелочная термальная       и столовая
с.Чунджа         хлоридно-гидро-карбонатно-
сульфатная натриевая
Алматинское
в том числе участки:
9. Верхняя Каменка  Азотная среднеминерализованная Бальнеологическая
юго-западная     высокотермальная хлоридная
окраина          натриево-кальциевая с повышенным
г.Алматы         содержанием брома и органических
веществ
10. Покровский      Азотно-метановая               Бальнеологическая
6 км к северу   слабоминерализованная фтористая
от г.Алматы     термальная гидрокарбонатно-
хлоридная натриевая
11. Пригородный     Азотные среднеминерализованные Бальнеологическая
северо-западная хлоридные кальциево-натриевые
окраина         термы с повышенным содержанием
г.Алматы        брома и кремнекислоты натриевые
йодобромные
12. Коктем          Высокотермальная               Бальнеологическая
южная окраина   маломинерализованная
г.Алматы        хлоридно-сульфатная натриевая
с повышенным содержанием
кремнекислоты
13. Санаторий МВД   Слабоминерализованная          Бальнеологическая
южная окраина   хлоридно-сульфатная натриевая  и лечебно-питьевая
г.Алматы        с повышенным содержанием
кремнекислоты и радона
14. Санаторий       Термоминеральная хлоридная     Бальнеологическая,
Алматы 3 км     кальциево-натриевая            лечебно-питьевая
южнее г.Алматы                                 и столовая
15. Тургень         Термоминеральная хлоридная     Бальнеологическая
п.Тургень       натриевая йодобромная
Атырауская область
16. Сарыбулакское   Сульфатно-хлоридная натриевая  Лечебно-питьевая
70 км           без специфических компонентов  и столовая
юго-восточнее
п.Кульсары
Восточно-Казахстанская область
17. Рахмановские    Азотная слаборадоновая         Бальнеологическая
ключи 19 км от  термальная гидрокарбонатная
с.Язовка        натриевая с повышенным
содержанием фтора
18. Арасан-Талды    Азотная слабоминерализованная  Лечебно-питьевая
30 км на запад  слаборадоновая хлоридно-
от г.Зайсан     сульфатная кальциево-натриевая
кремнистая высокотермальная
Жамбылская область
19. Меркенское      Радоновая сульфатно-хлоридная  Бальнеологическая
14 км южнее     натриевая
с.Мерке
20. Узынбулак-Арасан Слабоминерализованная         Бальнеологическая
12 км            слабощелочная сульфатная     и лечебно-питьевая
северо-западнее
г.Каратау
Жезказганская область

21. Құйын            Радонды күрделi құрамды әлсiз  Бальнелогиялық
Қаражал қаласының  минералдандырылған
оңтүстiк жағында   су-гидрокарбонатты-сульфатты
50 шақырым         натрийлi-кальцийлi немесе
сульфатты-гидрокарбонатты
натрийлi
Батыс Қазақстан облысы
22. Ақжайық          Орташа минералдандырылған       Емдiк-ауыз су
Орал қаласының     хлоридтi магнийлi-натрийлi
оңтүстiк жағында
50 шақырым
Күштi минералдандырылған хлоридтi Бальнеологиялық
құрамында бромның көп мөлшерi бар
натрийлi
23. Подстепненск    Гидрокарбонатты-хлоридтi          Емдiк-ауыз су
Орал қаласының   магнийлi-кальцийлi-натрийлi        және асханалық
оңтүстiк жағында
18 шақырым
Қарағанды облысы
24. Темiрсу         Темiр қоспалы әлсiз              Бальнеологиялық
Қарағанды         минералдандырылған сульфатты
қаласының         күрделi катион құрамды
шығысында
160 шақырым
25. Жартас         Аз минералдандырылған             Бальнеологиялық
Қарағанды        сульфатты-хлоридтi натрийлi
қаласының шығыс
жағында 50
шақырым
26. Жосалы         Азотты темiр қоспалы әлсiз        Бальнеологиялық
Қарағанды        минералдандырылған сульфатты
қаласының шығыс   күрделi катион құрамды
жағында 160
шақырым
27. Шахтерское     Сульфатты-хлоридтi натрийлi       Бальнеологиялық
Қарқаралы
қаласының оңтүстiк
батыс жағында  5 шақырым
Қызылорда облысы
28. Арал           Азотты орташа минералдандырылған  Бальнеологиялық
Арал қаласы      сульфатты-хлоридтi натрийлi
әлсiз термиялды
29. Жаңақорған     Азотты хлоридтi-сульфатты арнаулы Бальнеологиялық
Жаңақорған       құралассыз және арнаулы қасиетi
поселкесiнiң     жоқ калийлi-натрийлi
оңтүстiк шығыс
жағында 2 шақырым
Көкшетау облысы
30. Майбалық       Хлоридтi натрийлi (бромды) тұздық Бальнеологиялық
Бурабай селосының
шығысында 7
шақырым
Қостанай облысы
31. Горняк          Әлсiз минералдандырылған         Бальнеологиялық
Аманқарағай       хлоридтi-сульфатты натрийлi      және емдiк-ауыз
поселкесiнiң                                        су
солтүстiк батыс
жағында 2 шақырым
32. Щербаковское     Аз және орташа минералдандырылған   Емдiк-ауыз
"Сосновый бор"     хлоридтi-сульфатты натрийлi         су
поселкесiнiң
солтүстiгiнде
4 шақырым
33. Озерное         Азотты орташа минералдандырылған   Емдiк-ауыз су
Белоглинка        сульфатты-хлоридтi натрийлi
поселкесiнiң
шығысында 9 шақырым
34. Колос           Сульфатты-хлоридтi                Емдiк-ауыз су
Щербаков поселкесiнiң                               және асханалық
солтүстiк батыс
жағында 6 шақырым
Маңғыстау облысы
35. Шевченко         Орташа минералдандырылған       Бальнеологиялық
Ақтау қаласы       хлоридтi натрийлi жоғары термиялы
құрамында органикалық заттың
көп мөлшерi бар бромды

21. Куинское        Радоновая                      Бальнеологическая
50 км южнее     слабоминерализованная вода
г.Каражал       сложного состава-гидрокарбонатно-
сульфатная натриево-кальциевая
или сульфатно-гидрокарбонатная
натриевая
Западно-Казахстанская область
22. Акжаикское      Среднеминерализованная         Лечебно-питьевая
50 км южнее     хлоридная магниево-натриевая
г.Уральска
>>          Высокоминерализованная         Бальнеологическая
хлоридная натриевая с
повышенным содержанием брома
23. Подстепненское  Гидрокарбонатно-хлоридная      Лечебно-питьевая
18 км южнее     магниево-кальциево-натриевая   и столовая
г.Уральска
Карагандинская область
24. Темирсуйское    Железистая слабоминерализо-    Бальнеологическая
160 км к востоку ванная сульфатная сложного
от г.Караганды  катионного состава
25. Жартасское      Маломинерализованная сульфатно-Бальнеологическая
50 км юго-      хлоридная натриевая
восточнее
г.Караганды
26. Жосалинское      Азотная железистая            Бальнеологическая
160 км восточнее слабоминерализованная
г.Караганды      сульфатная сложного катионного
состава
27. Шахтерское       Сульфатно-хлоридная           Бальнеологическая
5 км юго-        натриевая
западнее
г.Каркаралинска
Кзыл-Ординская область
28. Аральское       Азотная среднеминерализованная Бальнеологическая
г.Аральск       сульфатно-хлоридная натриевая
слабо термальная
29. Жанакорганское  Азотная хлоридно-сульфатная    Бальнеологическая
2 км юго-       калиево-натриевая без
восточнее       специфических компонентов
п.Яны-курган    и свойств
Кокшетауская область
30. Майбалыкское   Хлоридные натриевые (бромные)   Бальнеологическая
7 км к востоку рассолы
от п.Боровое
Кустанайская область
31. Горняк         Слабоминерализованная хлоридно- Бальнеологическая
2 км северо-   сульфатная натриевая           и лечебно-питьевая
западнее
п.Аманкарагай
32. Щербаковское   Мало- и среднеминерализованная  Лечебно-питьевая
4 км к северу  хлоридно-сульфатная натриевая
от п.Сосновый
бор
33. Озерное        Азотная среднеминерализованная  Лечебно-питьевая
9 км к востоку сульфатно-хлоридная натриевая
от п. Бело-
глинка
34. Колос          Сульфатно-хлоридная             Лечебно-питьевая
6 км северо-                                   и столовая
западнее
п.Щербаково
Мангистауская область
35. Шевченковское  Среднеминерализованная          Бальнеологическая
г.Актау        хлоридная натриевая
высокотермальная бромная с
повышенным содержанием
органического вещества

36. Ералиев          Орташа минералдандырылған       Бальнеологиялық
Ералиев қаласы    сульфатты-хлоридтi натрийлi
37."Сада Дубовского"  Хлоридтi-натрийлi                 Асханалық
Түпқараған
мүйiсiнен 7 шақырым
Солтүстiк Қазақстан облысы
38. Асанов           Сульфатты-гидрокарбонатты        Емдiк-ауыз су
Асанов темiр жолы                                   және асханалық
стансасының солтүстiк
шығыс жағында 5 шақырым
39. Қызылжар           Хлоридтi натрийлi құрамында   Бальнеологиялық
Петропавл қаласының  радонның көп мөлшерi бар
оңтүстiк батыс       йодты-бромды
жағында 2 шақырым
40. Жекекөл           Хлоридтi-гидрокарбонатты       Емдiк-ауыз су
Благовещенка        натрийлi                       және асханалық
поселкесiнiң
солтүстiк-шығыс
жағында 3 шақырым
Семей облысы
41. Барлық-Арасан    Әлсiз минералдандырылған       Бальнеологиялық
Мақаншы           хлоридтi-сульфатты
поселкесiнiң      кальцийлi-натрийлi азотты
оңтүстiк-шығыс     термиялы
жағында 110 шақырым
Талдықорған облысы
42. Арасан-Қапал     Азотты әлсiз минералдандырылған Бальнеологиялық
Арасан селосы      хлоридi-сульфатты натрийлi
кремнийлi термиялы
43. Қу-Арасан        Әлсiз радонды кремнийлi хлоридi Бальнеологиялық
Көктал селосының   натрийлi
солтүстiк жағында
23 шақырым
Оңтүстiк Қазақстан облысы
44. Түркiстан       Орташа минералдандырылған        Бальнеологиялық
Түркiстан         сульфатты-хлоридтi натрийлi
селосының
оңтүстiгiнде
3 шақырым
45. Манкент          Аз минералдандырылған          Бальнеологиялық
Шымкент қаласының  сульфатты-хлоридтi натрийлi
солтүстiк шығыс    термиялы
жағында 25 шақырым
46. Шымкент          Азотты әлсiз минералдандырылған   Емдiк-ауыз су
Темiрлан қаласында  сульфатты-гидрокарбонатты
натрийлi
47. Сарыағаш         Азотты аз минералдандырылған    Бальнеологиялық
гидрокарбонатты-хлоридтi        және емдiк-ауыз
натрийлi                              су

36. Ералиевское    Среднеминерализованная          Бальнеологическая
г.Ералиево     сульфатно-хлоридная натриевая
37. Сада Дубовского Хлоридно-натриевая             Столовая
7 км от мыса
Тюбкараган
Северо-Казахстанская область
38. Асановское      Сульфатно-гидрокарбонатная     Лечебно-питьевая
5 км северо-                                   и столовая
восточнее ж.д.
ст.Асаново
39. Кызылжарское    Хлоридная натриевая йодо-      Бальнеологическая
2 км юго-       бромная с повышенным содержанием
западнее        радона
г.Петропавловска
40. Жекекольское    Хлоридно-гидрокарбонатная      Лечебно-питьевая
3 км юго-       натриевая                      и столовая
восточнее
п.Благовещенка
Семипалатинская область
41. Барлык-Арасан  Слабоминерализованные хлоридно- Бальнеологическая
110 км юго-    сульфатные кальциево-натриевые
восточнее      азотные термы
п.Маканчи
Талдыкорганская область
42. Арасан-Капальское Азотные слабоминерализованные  Бальнеологическая
с.Арасан-Капал    хлоридно-сульфатные натриевые
кремнистые термы
43. Ку-Арасанское     Слаборадоновая кремнистая    Бальнеологическая
23 км севернее    хлоридно-натриевая
с.Коктал
Южно-Казахстанская область
44. Туркестанское  Среднеминерализованная сульфат- Бальнеологическая
3 км к югу от  но-хлоридная натриевая
с.Туркестан
45. Манкентское    Маломинерализованная сульфатно- Бальнеологическая
25 км северо-  хлоридная натриевая термальная
восточнее
г.Шымкента
46. Шымкентское    Азотная слабоминерализованная   Лечебно-питьевая
г.Темирлановка сульфатно-гидрокарбонатная
натриевая
47. Сарыагачское   Азотная маломинерализованная    Бальнеологическая
гидрокарбонатно-хлоридная      и лечебно-питьевая
натриевая