"Балқаш" тау-кен компаниясын дамыту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 22 ақпан N 187
Алтын өндiру көлемiн одан әрi көбейту және "Балқаш" тау-кен компаниясының қазiргi өндiрiстiк әлеуетiн неғұрлым тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Балқаш" тау-кен компаниясына 1995 жылдың 1 наурызынан бастап Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Мемқоймасына тауарлық қымбат металдарды, өткiзiлетiн күнгi Қымбат металдарды Лондон рыногы ассоциациясының оларға белгiлеген бағасының таңертеңгi фиксингi (деңгейi) бойынша өз бетiнше өткiзу құқығы берiлсiн, бұл ретте АҚШ долларымен салыстырғандағы теңгенiң Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген бағамы ескерiлсiн, "Қазақстан Республикасында қымбат металдар үшiн есеп айырысу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 желтоқсандағы N 1431 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1994 ж., N 48, 537-бап) сәйкес бұл бағадан шегермелер жасалсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне "Балқаш" тау-кен компаниясымен оның Мемқоймаға өткiзетiн қымбат металдары үшiн есеп айырысуды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi және "Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк компаниясы арасында есеп айырысу үшiн белгiленген тәртiп бойынша жүргiзу ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi "Балқаш" тау-кен компаниясының пайдалануына екiншi кезектегi "Ақбақай кен байыту комбинаты акционерлiк қоғамы" кен орнын беру мәселесiн қарайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Жезқазған және Жамбыл облыстарының әкiмдерi "Балқаш" тау-кен компаниясының қызметiне байланысты мәселелердi шұғыл түрде шешуге жәрдем жасасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О pазвитии гоpноpудной компании "Балхаш"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 февpаля 1995 г. N 187
В целях дальнейшего наращивания объемов производства золота и более эффективного использования имеющегося производственного потенциала горнорудной компании "Балхаш" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Предоставить горнорудной компании "Балхаш" с 1 марта 1995 года право самостоятельной сдачи в Гохран Национального Банка Республики Казахстан товарных драгоценных металлов по ценам, исчисленным на день сдачи из утреннего фиксинга (уровня) цен на них, установленных Ассоциацией Лондонского рынка драгоценных металлов, с учетом курса тенге по отношению к доллару США, устанавливаемого Национальным Банком Республики Казахстан, со скидками с этих цен в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 декабря 1994 г. N 1431 P941431_ "О порядке расчетов за драгоценные металлы в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 48, ст. 537).
2. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан производить расчеты с горнорудной компанией "Балхаш" за драгоценные металлы, сдаваемые ею в Гохран, в порядке, установленном для взаиморасчетов между Национальным Банком Республики Казахстан и Национальной акционерной компанией "Алтыналмас".
3. Министерству промышленности и торговли, Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан рассмотреть вопросы передачи для освоения горнорудной компанией "Балхаш" неэксплуатируемых месторождений второй очереди акционерного общества "Акбакайский горнообогатительный комбинат" на конкурсной основе.
4. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, главам Жезказганской и Жамбылской областных администраций оказывать содействие в оперативном решении вопросов, связанных с деятельностью горнорудной компании "Балхаш".
Премьер-министр
Республики Казахстан