Израиль Мемлекетiнде Қазақ сауда үйiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 20 наурыздағы N 303
Қазақстан Республикасы мен Израиль Мемлекетi арасында сауда-экономикалық қатынастарды дамыту және Қазақстанды әлемдiк экономикаға тезiрек тұтастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi бiр ай мерзiмде Израиль Мемлекетiнде өзiн-өзi қаржыландыру шартымен Қазақ сауда үйiн құратын болсын.
2. Израиль Мемлекетiндегi Қазақ сауда үйiнiң негiзгi мiндеттерi:
Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызмет мәселелерi жөнiндегi мүддесiн бiлдiру;
Қазақстан Республикасы мен Израиль Мемлекетi арасындағы сауда-экономикалық байланысты үйлестiру әрi дамыту;
республиканың мұқтажына арналған инвестицияларды, технологияларды тарту және тауарларды, шикiзаттарды, материалдар мен қызмет көрсетулердi сатып алуды ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасына Израиль Мемлекетi беретiн кредиттердiң тиiмдi пайдаланылуына жәрдемдесу болып табылады деп айқындалсын.
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң тапсыруы бойынша Қазақ сауда үйi басқа да мiндеттердi жүзеге асырады деп белгiленсiн.
3. <*>
Ескерту. 3-шi тармақтың күшi жойылған - ҚРМК-нiң 1995.
06.15. N 631 қаулысымен. P950631_
4. Қазақ сауда үйiнiң Израильдiң "Фармеди" фирмасымен медициналық препараттар өндiру жөнiндегi, Израильдiң "Моро" институтымен медициналық диагностикалық орталық, сондай-ақ Израиль технологиясы бойынша медициналық аспаптар өндiретiн зауыттың құрылысын жүргiзу жөнiндегi бiрлескен кәсiпорын құру туралы ұсынысы қабыл алынсын.
Бiрлескен кәсiпорын құру жөнiндегi жобаны қаржыландыру Израиль Мемлекетiнiң Қазақстан Республикасына бөлетiн кредит желiсi шеңберiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
5. Қазақ сауда үйiне Қазақстан Республикасының Израиль Мемлекетiндегi Сауда өкiлдiгiнiң құқықтық мәртебесi белгiленсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О создании Казахского торгового дома в Государстве Израиль
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 марта 1995 г. N 303
В целях развития торгово-экономических отношений между Республикой Казахстан и Государством Израиль и скорейшей интеграции Казахстана в мировую экономику Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в месячный срок создать Казахский торговый дом в Государстве Израиль на условиях самофинансирования.
2. Определить, что основными функциями Казахского торгового дома в Государстве Израиль являются:
представление интересов Республики Казахстан по вопросам внешнеэкономической деятельности;
координация и развитие торгово-экономических связей между Республикой Казахстан и Государством Израиль;
привлечение инвестиций, технологий и организация закупок товаров, сырья, материалов и услуг для нужд республики;
содействие эффективному использованию кредитов, предоставляемых Республике Казахстан Государством Израиль.
Установить, что Казахский торговый дом осуществляет и другие функции по поручению Правительства и Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
3. Утратил силу постановлением КМ РК от 15 июня 1995 г. N 831.
4. Принять предложение Казахского торгового дома о создании совместных предприятий по производству медицинских препаратов с израильской фирмой "Фармеди", медицинского диагностического центра с израильским институтом "Моро", а также по строительству завода по производству медицинского инструментария по израильской
технологии.
Установить, что финансирование проектов по созданию совместных
предприятий осуществляется в рамках кредитной линии, выделяемой
Государством Израиль Республике Казахстан.
5. Установить Казахскому торговому дому правовой статус
Торгового представительства Республики Казахстан в Государстве
Израиль.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан