Қызыл Кiтапқа енгiзiлген хайуанаттарды шектеп алудың мүмкiндiктерiн зерделеу жөнiндегi ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 28 наурыз N 348. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Қызыл Кiтапқа енгiзiлген жабайы хайуанаттардың (тұяқтылар) биологиялық, морфологиялық және кариологиялық ерекшелiктерiн, оларды шектеп алудың мүмкiндiктерiн зерделеу әрi осы мақсат үшiн iрiктелгендерiн ұтымды пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының Зоология институтымен келiсiлген 1995-1997 жылдары Зоология институты мен Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Орман шаруашылығы комитетi арасындағы шаруашылық шарт бойынша Қазақстан Республикасының Қызыл Кiтабына енгiзiлген үстiрт муфлонының, қазақстандық арқар мен қарақұйрықтың биологиясын, экологиясын, сан мөлшерiнiң жай-күйiн, шаруашылықта шектеп пайдаланудың мүмкiндiктерiн зерделеу жөнiнде ғылыми-зерттеу жүргiзу туралы ұсынысы қабыл алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгiне Орман шаруашылығы комитетiне 1997 жылды қоса алғанда аталған зерттеулердi жүргiзу үшiн жыл сайын 20 муфлон, 20 арқар және 10 қарақұйрық аулауға рұқсат беру тапсырылсын.
Салыстырмалы морфологиялық және кариологиялық зерттеулер жүргiзу үшiн Орман шаруашылығы комитетiне 1995 жылы бiр данадан қаратау және жоңғар арқарын аулауға, 1996 жылы бiр данадан тяньшан мен алтай арқарын аулауға рұқсат етiлсiн.
3. Ауланған хайуанаттарды неғұрлым ұтымды пайдалану және табиғат қорғау мақсаттары мен зерттеу жүргiзiлген облыстардың басқа да мұқтаждары үшiн валюта қаражатын алу мақсатында Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Орман шаруашылығы комитетiне ауланған олжаға шетелдiк валюта аударымымен төлем жасай отырып, оларды аулауға шетел аңшыларын тартуға рұқсат етiлсiн.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жабайы хайуанаттарды аулағаны үшiн алынған валюта қаражаты валюта қолданылып жүрген заңға сәйкес мiндеттi түрде сатылғаннан кейiн Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Орман шаруашылығы комитетiне ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға белгiленген тәртiппен ашылған арнайы есепшотқа аударылады. Аталған қаражатты жұмсау арнайы қаражатты пайдалану жөнiндегi қолданылып жүрген нормативтiк-құқықтық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады. 4. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi рұқсаттың пайдаланылуына бақылау орнатсын және жұмыс аяқталғаннан кейiн жүргiзiлген зерттеудiң нәтижесi туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне хабарлайтын болсын. Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң бiрiншi орынбасары

О проведении научно-исследовательских работ по изучению возможности ограниченного изъятия животных, занесенных в Красную Книгу
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 марта 1995 г. N 348. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 301
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 301.
В целях изучения биологических, морфологических и кариологических особенностей, возможности ограниченного изъятия диких животных (копытных), занесенных в Красную Книгу, и рационального использования отбираемых для этих целей особей Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан, согласованное с Институтом зоологии Национальной академии наук Республики Казахстан, о проведении в 1995-1997 годах по хоздоговору между Институтом зоологии и Комитетом лесного хозяйства Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан научных исследований по изучению биологии, экологии, состояния численности, возможности ограниченного хозяйственного использования устюртского муфлона, казахстанского архара и джейрана, занесенных в Красную Книгу Республики Казахстан.
2. Поручить Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан выдавать Комитету лесного хозяйства ежегодно до 1997 года включительно разрешения на добычу 20 муфлонов, 20 архаров и 10 джейранов для проведения указанных исследований.
Для проведения сравнительных морфологических и кариологических исследований выдать Комитету лесного хозяйства в 1995 году разрешения на добычу по одному экземпляру каратауского и джунгарского архаров и в 1996 году - разрешения на добычу по одному экземпляру тянь-шанского и алтайского архаров.
3. В целях наиболее рационального использования добываемых животных и получения валютных средств для природоохранных целей и других нужд областей, где проводятся исследования, разрешить Комитету лесного хозяйства Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан привлекать для их добычи иностранных охотников, с оплатой добытых ими трофеев в безналичной иностранной валюте. 16_02_00
Валютные средства, получаемые за добычу диких животных на территории Республики Казахстан, после обязательной продажи валюты согласно действующему законодательству зачисляются на спецсчета, открываемые в установленном порядке организациям, подведомственным Комитету лесного хозяйства Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан. Расходование указанных средств осуществляется в соответствии с действующими нормативно-правовыми документами по использованию спецсредств. 4. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан установить контроль за использованием разрешений и после завершения работ информировать Кабинет Министров Республики Казахстан о результатах проведенных исследований. Первый заместитель Премьер-министра Республики Казахстан