Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сауда инспекциясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 30 наурыз N 369. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.05.17. N 609 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сауда инспекциясы органдары жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру және тұтынушылардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету үшiн бақылауды күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi жанынан республикалық бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сауда инспекциясы (Мемсаудаинспекция) құрылсын.
Мемсаудаинспекциясы аппаратының шектi саны Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi орталық аппаратының адам санын тиiсiнше қысқарту есебiнен 14 адам болып бекiтiлсiн.
Мемсаудаинспекциясының бастығын Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды.
2. Мемсаудаинспекциясы тиiстi әкiмдерге бағынысты облыстардың және Алматы қалалық сауда инспекцияларына ұйымдастырушылық және әдiстемелiк басшылықты жүзеге асыратын болып белгiленсiн.
Облыстардың, Алматы қалалық сауда инспекцияларының бастықтарын тиiстi әкiмдер тағайындайды.
3. Республикалық, облыстық, қалалық сауда инспекцияларына "Тұтынушылар құқықтарын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөнiндегi талаптардың, сауда ережелерi мен тәртiбiнiң, баға тәртiбiнiң сақталуын, Қазақстан Республикасының аумағында сауда қызметiн және қоғамдық тамақтандыруды жүзеге асыратын ведомстволық бағыныстылығы мен меншiк нысанына қарамастан барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң сауда жүйесiне сапасыз бұйымдар түсiруiне
жол бермеуiн бақылау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi
екi ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Мемсаудаинспекциясы
Ережесiнiң жобасын әзiрлеп, белгiленген тәртiппен Қазақстан
Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары

Вопросы Государственной торговой инспекции Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 марта 1995 г. N 369. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 мая 1996 г. N 609 ~P960609
В целях повышения эффективности работы органов Государственной торговой инспекции Республики Казахстан и усиления контроля за обеспечением защиты прав потребителей Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать при Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан Государственную торговую инспекцию Республики Казахстан (Госторгинспекция), с содержанием за счет средств республиканского бюджета.
Установить предельную численность аппарата Госторгинспекции в количестве 14 единиц за счет соответствующего сокращения численности центрального аппарата Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
Начальник Госторгинспекции назначается Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
2. Установить, что Госторгинспекция осуществляет организационное и методическое руководство областными и Алматинской городской торговыми инспекциями, подчиненными главам соответствующих администраций.
Начальники областных и Алматинской городской торговых инспекций назначаются главами соответствующих администраций.
3. Возложить на республиканскую, областные и городские торгинспекции контроль за соблюдением требований по защите прав потребителей, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О защите прав потребителей", правил и порядка торговли, дисциплины цен, предотвращением поставки в торговую сеть недоброкачественных товаров всеми хозяйствующими субъектами независимо от ведомственной подчиненности и форм собственности, осуществляющими торговую деятельность и общественное питание на территории Республики Казахстан.
Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в
двухмесячный срок подготовить и в установленном порядке внести на
утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан проект
Положения Госторгинспекции Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан