"1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы N 2120 Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 18 сәуiр N 507. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.08.14 N 1120 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының 1995 жылға арналған республикалық бюджетi кiрiсi бойынша 136020269 мың теңге сомасында, шығысы бойынша 175399719 мың теңге сомасында, тапшылықтың шектi мөлшерi 1 қосымшаға сәйкес - 39379450 мың теңге мөлшерiнде орындауға қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң темiр жолдар басқармалары, "Қазақстан әуе жолы" Ұлттық акционерлiк авиакомпаниясы, "Қазақтелеком" Ұлттық акционерлiк компаниясы өздерiнiң негiзгi қызметтерi бойынша, "Қорғаныс өнеркәсiбiн конверсиялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабындағы 4 - тармағына сәйкес конверсияланатын кәсiпорындар және iшкi iстер органдары жанындағы облыстық (Алматы қалалық) ведомстводан тыс күзет бөлiмдерi орталықтандырылған тәртiппен республикалық бюджетке пайдаға салынатын салық төлейдi деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне кәсiпорындар мен ұйымдарға орталықтандырылған тәртiппен табысқа салынатын салық бойынша республикалық бюджетпен есеп айырысуды белгiлеу жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
3. "Целинтрансстрой", "Қазақтранстехмонтаж", "99-құрылыс басқармасы", "Көлiк құрылысы", "Трансстрой" (Алматы, Павлодар) акционерлiк қоғамдары, "Қазақстан жолдары" Мемлекеттiк акционерлiк компаниясы, "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясы үшiн пайдаға салынатын салық бойынша 1994 жылы қолданылған есеп айырысудың ерекше тәртiбi 1995 жылы сақталсын.
4. "1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы Заң күшi бар Жарлығымен жеке тұлғалар үшiн салынатын табыс салығы бойынша 1994 жылы қолданылған жеңiлдiктер сақталғаны ескерiлсiн.
Қаржы министрлiгi аталған жеңiлдiктердiң толық берiлуiне қатаң бақылау жасайтын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi он күн мерзiм iшiнде заңды және жеке тұлғалардың автомобиль бензинi мен дизель отынын пайдаланғанына салықты есептеу мен төлеу тәртiбiн, сондай-ақ салық есебiнiң нысаны мен беру мерзiмiн бекiтсiн және оларды салық төлеушiлердiң қаперiне жеткiзсiн.
6. Егер тауарларды экспорттық беру 1995 жылдың 24 наурызына дейiн жүргiзiлген болса, 1995 жылдың 24 наурызына дейiн жасалған және толықтай төленген контрактiлер (шарттар, келiсiмдер) бойынша акцизделетiн тауарларға, соның iшiнде Қазақстан Республикасының резидентi немесе резидентi емес басқа тұлғалар төленген акцизделетiн тауарларға, сондай-ақ бартерлiк операциялар бойынша 1995 жылдың 24 наурызына, дейiн қолданылған ставкалары бойынша салық салынады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi акциздердi төлеушiлердiң бәрiн қамту есебiн ұйымдастырсын, салықтың осы түрi бойынша төлемдердiң бюджетке толық түсуiн қамтамасыз ету үшiн пәрмендi бақылау жасайтын болсын.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 "О республиканском бюджете на 1995 год"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 апреля 1995 г. N 507. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 14 августа 1995 г. N 1120 ~P951120
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к исполнению республиканский бюджет Республики Казахстан на 1995 год по доходам в сумме 136020269 тыс. тенге, по расходам - 175399719 тыс. тенге, с предельным размером дефицита 39379450 тыс. тенге, согласно приложению 1.
2. Установить, что управления железных дорог, Национальная акционерная авиакомпания "Казахстан ауе жолы", Национальная акционерная компания "Казахтелеком" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по их основной деятельности, конверсируемые предприятия в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О конверсии оборонной промышленности" и областные (Алматинский городской) отделы вневедомственной охраны при органах внутренних дел уплачивают налог на прибыль в республиканский бюджет в централизованном порядке.
Министерству финансов Республики Казахстан в особых случаях вносить в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по установлению предприятиям и организациям централизованного порядка расчетов с республиканским бюджетом по налогу на прибыль.
3. Сохранить в 1995 году действовавший в 1994 году особый порядок расчетов по налогу на прибыль для акционерных обществ "Целинтрансстрой", "Казахтранстехмонтаж", "Управление строительством-99", "Колик курылысы", "Трансстрой" (Алматы, Павлодар), Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары", акционерной холдинговой компании "Монтажспецстрой".
4. Учесть, что Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 15 марта 1995 года "О республиканском бюджете на 1995 год" сохранены действовавшие в 1994 году льготы по подоходному налогу для физических лиц.
Министерству финансов установить строгий контроль за полнотой предоставления указанных льгот.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в декадный срок утвердить и довести до сведения налогоплательщиков порядок исчисления и уплаты налога на потребление автомобильного бензина и дизельного топлива юридическими и физическими лицами, а также форму и сроки представления налоговой отчетности.
6. Подакцизные товары по контрактам (договорам, соглашениям), заключенным и полностью оплаченным до 24 марта 1995 года, в том числе оплаченным другим юридическим лицом-резидентом или нерезидентом Республики Казахстан, а также по бартерным операциям, если экспортная поставка товаров была проведена до 24 марта 1995 года, облагаются по ставкам акцизов, действовавшим до 24 марта 1995 года.
Министерству финансов Республики Казахстан организовать всеобъемлющий учет плательщиков акцизов, установить действенный контроль за обеспечением полного поступления платежей в бюджет по этому виду налога.

7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi он күн мерзiм iшiнде ТМД елдерiнен тыс жерлерден импортқа әкелiнетiн тауарлар (өнiмдерге) бойынша қосылған құнға салынатын салықты есептеу мен төлеу тәртiбiн, сондай-ақ кеден органдарына салық есебiн түсiру тәртiбi мен мерзiмiн белгiлеп, оны сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың қаперiне жеткiзсiн.
8. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жердi мұрагерлiкке өмiр бойы иелену құқының құнын, жер учаскесiн пайдалану құқығының немесе жалдау құқығының құнын белгiлеу жөнiндегi жұмыстардың дер кезiнде орындалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Бас салық басқармасы және оның жергiлiктi жерлердегi органдары жергiлiктi әкiмдердiң жер учаскелерiн мұрагерлiкке өмiр бойы иелену құқығына, пайдалану құқығына немесе жалдау құқығына сатудан түскен қаражаттың дұрыс есептелуi мен бюджетке дер кезiнде аударылуын бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасының Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорының 1995 жылдың 1 қаңтарынан бастап республикалық бюджеттiң кiрiс және шығыс құрамынан шығарылғандығы ескерiлсiн. "Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 6 қыркүйектегi N 1344 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 35, 405-бап) 3-тармағын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi осы қордың шығыстары құрамында тұрғын үй құрылысы саласын қаржыландыруға 15 процент қаражат қарастырып, оны Қазақстан Республикасының "Жилстройбанк" тұрғын үй құрылысы Мемлекеттiк банкi арқылы пайдалансын.
10. Күрделi қаржыны қаржыландырудың 9015300 мың теңге сомасындағы шығыстарында Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту қорына 1995 жылдың 1 тоқсанына түскен қаражат ескерiлсiн.
11. Әлеуметтiк сақтандыруға аударылатын жалпы соманың Зейнетақы қоры мен Әлеуметтiк сақтандыру қоры арасында тиiсiнше, 85 және 15 процент нормативтер бойынша бөлiнетiндiгi ескерiлсiн.
12. 200 мың теңге мөлшерiндегi ең төменгi жалақы мен зейнетақыға төмендегiдей есептiк түзету коэффициенттерi белгiленгенi ескерiлсiн.
1995 жылғы 1 қаңтардан - 1
1995 жылғы 1 наурыздан - 1,25
1995 жылғы 1 шiлдеден - 1,4
1995 жылғы 1 қазаннан - 1,5
Бұл ретте бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың жұмысшылары мен қызметшiлерiне еңбекке ақы төлеудiң ең төменгi шегi мынадай мөлшерде белгiленедi:
1995 жылғы 1 қаңтардан - кемiнде 600 теңге
1995 жылғы 1 наурыздан - кемiнде 875 теңге
1995 жылғы 1 шiлдеден - кемiнде 980 теңге

7. Министерству финансов Республики Казахстан в декадный срок разработать и довести до участников внешнеэкономической деятельности порядок исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам (продукции) из-за пределов стран СНГ, а также порядок и сроки представления налоговой отчетности таможенными учреждениями.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству обеспечить своевременное выполнение работ по определению стоимости права пожизненного наследуемого владения, права пользования либо права аренды земельного участка.
Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан и ее органам на местах обеспечить контроль за правильностью исчисления и своевременностью перечисления в бюджет средств, поступающих от продажи главами местных администраций права пожизненного наследуемого владения, права пользования либо права аренды земельного участка.
9. Учесть, что с 1 января 1995 года Государственный фонд содействия занятости населения Республики Казахстан выведен из состава доходов и расходов республиканского бюджета. Министерству труда Республики Казахстан в целях выполнения пункта 3 Указа Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 г. N 1344 "О новой жилищной политике" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 35, ст. 405) предусмотреть в составе расходов этого фонда 15 процентов средств на
финансирование жилищной сферы с использованием их через
Государственный банк жилищного строительства Республики Казахстан
"Жилстройбанк".
10. В расходах на финансирование капитальных вложений в сумме
9015300 тыс, тенге учесть средства, поступившие за первый квартал 1995
года в фонд преобразования экономики Республики Казахстан.
11. Учесть, что общая сумма отчислений на социальное страхование
распределяется между Пенсионным фондом и фондом социального
страхования по нормативам соответственно 85 и 15 процентов.
12. Учесть, что к минимальной заработной плате и пенсии в размере
200 тенге установлены следующие поправочные расчетные коэффициенты:
с 1 января  1995 года - 1
с 1 марта   1995 года - 1,25
с 1 июля    1995 года - 1,4
с 1 октября 1995 года - 1,5
При этом нижний предел оплаты труда и служащих организаций,
финансируемых из бюджета, установлен в размере:
с 1 января  1995 года - не менее 600 тенге
с 1 марта   1995 года - не менее 875 тенге
с 1 июля    1995 года - не менее 980 тенге

1995 жылғы 1 қазаннан - кемiнде 1050 теңге
Еңбекке ақы төлеудiң ең төменгi шегi жұмыс уақытының белгiленген ұзақтығын толық атқарған жағдайда қосымша ақылардың, үстемелердiң, сыйлықтардың, басқа да өтемдiк (қолданылып жүрген заңдарда белгiленген бiржолғы ақылардан басқа) және көтермелеу төлемдерiнiң барлық түрлерiн ескергенде, сондай-ақ аудандық,таулы жерлердегi, шөлейт, сусыз жерлердегi және экологиялық коэффициенттердi қолданғандағы бiр айда есептелген нақтылы жалақыны қамтиды деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Қаржы министрлiгi еңбекке ақы төлеудiң енгiзiлген төменгi шегiн ескере отырып, бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың (мекемелердiң) жұмысшылары мен қызметшiлерiнiң жалақысын белгiлеудiң Уақытша тәртiбiн белгiлеп, бекiтсiн.
13. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарын ұстауға арналған қаражаттың атамалы бөлiну құжатын түсiрсiн.
14. "Астық" акционерлiк компаниясы республика бюджетiне қарастырылған қаражат есебiнен мемлекет мұқтажы үшiн 1994 жылдың егiнiнен берiлген астық үшiн ауыл шаруашылығының тауар өндiрушiлерiмен есеп айырысудың аяқталуын қамтамасыз етсiн.
15. Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдаудың мемлекеттiк қорының кеңесi ауыл шаруашылығы жөнiндегi шараларды қаржыландыру үшiн он күн мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне 1995 жылға арналған шығыстар сметасын түсiрсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi аталған қордың мемлекеттiк қаражатының нысаналы бағытталуы мен пайдаланылуына қатаң бақылау жасайтын болсын.
16. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен және Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкiсiмен бiрлесе отырып, 1995 жылы құрылысы ұзақ мерзiмдi жеңiлдетiлген кредит беру шартымен де, сондай-ақ республикалық бюджетте қарастырылған қаражат есебiнен қайтарымсыз шартымен жүзеге асырылатын бастамалық мәнi бар және iске қосылуға тиiстi объектiлердiң тiзбесi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкiсi:
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiткен басымдылығы бар инвестициялық жобаларға банкiлiк сараптауды жүзеге асырсын және белгiленген тәртiп бойынша заемшылармен кредиттiк келiсiмдер жасасын;
бұрын берiлген кредиттер бойынша проценттiк ставкаларға қатысты бұрынғы шарттарды сақтай отырып, белгiленген тәртiппен кредит келiсiмдерiн қайта ресiмдесiн;

с 1 октября 1995 года - не менее 1050 тенге
Установить, что нижний предел в оплате труда включает в себя фактически начисленную заработную плату в месяц, при условии полной отработки установленной продолжительности рабочего времени, с учетом всех видов доплат, надбавок, премий, других компенсационных (кроме единовременных, установленных по действующему законодательству) и поощрительных выплат, а также с применением следующих коэффициентов: районных, высокогорных, за пустынность, за безводность и экологических.
Министерству труда и Министерству финансов Республики Казахстан в декадный срок разработать и утвердить Временный порядок определения заработной платы рабочих и служащих организаций (учреждений), финансируемых из бюджета, с учетом введенного нижнего предела оплаты труда.
13. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок представить в Кабинет Министров Республики Казахстан адресное распределение ассигнований на содержание органов государственной власти и управления.
14. Акционерной компании "Астык" обеспечить завершение расчетов с сельхозтоваропроизводителями за зерно урожая 1994 года, поставленное для государственных нужд, за счет средств, предусмотренных в бюджете республики.
15. Совету Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства для финансирования мероприятий по сельскому хозяйству в декадный срок представить Министерству финансов Республики Казахстан смету расходов на 1995 год.
Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан установить жесткий контроль за целевым направлением и использованием государственных средств указанного фонда.
16. Министерству экономики совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и Государственным банком развития Казахстана подготовить и внести предложения Кабинету Министров Республики Казахстан по перечню приоритетных и пусковых объектов на 1995 год, строительство которых будет осуществляться как на условиях льготного долгосрочного кредитования, так и на условиях безвозвратности за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете.
Государственному банку развития Казахстана:
осуществить банковскую экспертизу проектов из перечня приоритетных инвестиционных проектов, утвержденного Кабинетом Министров Республики Казахстан, и заключить кредитные соглашения с заемщиками в установленном порядке;
переоформить в установленном порядке кредитные соглашения с сохранением прежних условий в части процентных ставок по ранее выданным кредитам;

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiсiнiң мекемелерiмен (келiсу бойынша) және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесе отырып, 1992-1993 жылдары Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту қорынан (Инвестициялық қордан) қайтарылым негiзiнде қаржыландыру жүзеге асырылған және оларға қаражат бөлу соңғы жылдары тоқтатылған объектiлерге тексеру жүргiзсiн. Тексерудiң қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсiлген әрбiр аяқталмаған объект бойынша бұрын бөлiнген кредиттердi қайтару жөнiнде қолданылған шаралар туралы шешiмнiң жобасын 1995 жылдың 15 мамырына дейiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне түсiрсiн.
17. Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Қазақстан Республикасының "Жилстройбанк" тұрғын үй құрылысы Мемлекеттiк банкi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсу бойынша жаңа тұрғын үй саясаты жөнiндегi шараларды жүзеге асыруға бюджетте және Қазақстан Республикасының жұмыспен қамту қорында көзделген қаражаттың атамалы түрде бөлiнуi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеп, оларды Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
18. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi бюджетте көзделген қаржыдан 35500 мың теңгенi жалпы республикалық маңызы бар жұмыстарды жобалауға жұмсасын.
19. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Бiлiм министрлiгi, өз бағынысында жоғары оқу орындары бар басқа да министрлiктер мен ведомстволар:
1995 жылдың 1 қыркүйегiнен студенттердi қабылдау 5 процентке қысқартылатынын және олардың шарттық негiзде оқытуға көшiрiлетiнiн ескере отырып, 1995-1996 оқу жылында кадрлар даярлау жоспарын қабылдасын;
кадрлар даярлауда қосарластыққа жол бермеу, қажетсiз мамандарды даярлауды тоқтату, сондай-ақ даярланатын мамандардың оқу орнының бейiмiне сәйкес келуiн қамтамасыз ету мақсатымен жоғары оқу орындары құрылымын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
20. Мемлекеттiк стипендиялар жоғары және орта арнаулы мемлекеттiк оқу орындарының барлық үлгерушi студенттерiне 1994-1995 жылғы оқу жылының жазғы емтихан сессиясының нәтижелерi бойынша тағайындалады деп белгiленсiн.
21. 1995 жылға арналған республикалық бюджетте облыстар мен Алматы қаласы шығыстарының құрамында тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын оқу орындарының студенттерi мен оқушылары үшiн мемлекеттiк темiр жол, су және қалааралық автомобиль көлiгiнде жүру жөнiнде белгiленген жеңiлдiктердi беруге арналған қаражаттың ескерiлгенiн жергiлiктi әкiмдер назарға алсын.
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi, Қаржы министрлiгi жол жүру жөнiнде жеңiлдiктер берудiң қолданыстағы тәртiбiне тиiстi өзгерiстер енгiзсiн.

совместно с учреждениями Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) и Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом провести ревизию объектов, финансирование которых осуществлялось в 1992-1993 годах из фонда преобразования экономики (Инвестиционного фонда) Республики Казахстан на возвратной основе и выделение средств которым приостановлено в последующие годы. По результатам ревизии до 15 мая 1995 года представить в Кабинет Министров Республики Казахстан согласованный с Министерством экономики, Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерством финансов Республики Казахстан проект решения о принятии мер по возврату ранее выделенных кредитов по каждому незавершенному объекту.
17. Министерству строительства, жилья и застройки территорий, Государственному банку жилищного строительства Республики Казахстан "Жилстройбанк" по согласованию с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан подготовить и внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по адресному распределению средств на реализацию мероприятий по новой жилищной политике, предусмотренных в бюджете и Государственном фонде содействия занятости Республики Казахстан.
18. Министерству строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан из предусмотренных в бюджете средств направить на проектирование работ общереспубликанского значения 35500 тыс. тенге.
19. Министерству экономики, Министерству образования Республики Казахстан и другим министерствам и ведомствам, имеющим в своем подчинении высшие учебные заведения:
принять план подготовки кадров на 1995/1996 учебный год с учетом сокращения приема студентов с 1 сентября 1995 года на 5 процентов и перевода их обучения на договорную основу;
внести предложения по совершенствованию структуры высших учебных заведений в целях недопущения дублирования подготовки кадров, прекращения подготовки невостребованных специалистов, а также обеспечения соответствия подготавливаемых специалистов профилю учебного заведения.
20. Установить, что государственные стипендии назначаются всем успевающим студентам, учащимся государственных высших и средних специальных учебных заведений по результатам летней экзаменационной сессии 1994/1995 учебного года.
21. Главам местных администраций принять к сведению, что в республиканском бюджете на 1995 год в составе расходов областей и города Алматы учтены ассигнования на предоставление установленных льгот по проезду на государственном железнодорожном, водном и автомобильном транспорте междугородного сообщения для студентов и учащихся учебных заведений, финансируемых из соответствующих местных бюджетов.
Министерству образования, Министерству финансов Республики Казахстан внести соответствующие изменения в действующий порядок предоставления льгот по проезду.

22. Республикалық бюджетте әлеуметтiк маңызы бар газеттер мен журналдарды шығаруға 2 қосымшаға сәйкес 539707 мың теңге сомасында демеуақы көзделiп отырғаны еске алынсын.
23. 1995 жылғы 1 қаңтардан бастап мемлекеттiк теледидар мен радионың хабарын тарату жөнiнде байланыс қызметiн көрсету үшiн "Қазақстанның теледидары мен радиосының" республикалық корпорациясы тоқсан сайын растап отыратын хабардың кестесi мен нақты көлемiне сәйкес Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi қаржыландырылып отыратын болсын.
24. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Бiлiм министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесе отырып жасанды тамақтанудағы, аз қамтамасыз етiлген көп балалы отбасыларындағы, некеде тұрмайтын студент отбасыларындағы, жалғыз басты аналардың, сондай-ақ мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң отбасыларындағы екi жасқа дейiнгi балалар үшiн, тағамдық қоспаларды қоса есептегенде, сүтханаларда балалар тағамдарының негiзгi түрлерiн берудiң тәртiбiн анықтасын.
25. Кәсiпорындарды конверсиялауға арналған қаражат Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiнiң шығыстары құрамында 200000 мың теңге сомасында көзделгенi ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 10 күн мерзiмi iшiнде конверсияланатын кәсiпорындар балансындағы әлеуметтiк-мәдени-тұрмыстық объектiлерi мен тұрғын үй қорын жергiлiктi әкiмшiлiктер қарамағына беру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
26. Республикалық бюджетте ғылымды қаржыландыруға 2651146 мың теңге, соның iшiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясына - 655836 мың теңге және Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдарының академиясына - 526736 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi, Ұлттық ғылым академиясы және Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдарының академиясы екi ай мерзiм iшiнде қайталануға жол бермеу мақсатымен ғылыми мекемелер мен ғылыми-зерттеу бағдарламаларының құрылымы жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
27. 1995 жылдың 1 сәуiрiнен бастап шығармашылық одақтар мен қоғамдық ұйымдарды бюджеттен қаржыландыру тоқтатылатыны ескерiлсiн.
28. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 16 қарашадағы N 960 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 ақпандағы N 91 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 3 35-бап) енгiзiлген өзгерiстердi ескере отырып, "Негiзгi тамақ өнiмдерiнiң қымбаттауына байланысты табысы аз азаматтарға өтемақы және балаларға жәрдемақы төлеу үшiн қолданылатын отбасы мүшесiне шаққандағы жиынтық табысын есептеу туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 16 қарашадағы N 960 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 44, 651-бап) белгiленген балаларға бiржолғы жәрдемақы төлеу тәртiбi 1995 жылы сақталады деп белгiленсiн.

22. Учесть, что в республиканском бюджете предусмотрена дотация на издание газет и журналов, имеющих социальную значимость, в сумме 539707 тыс. тенге согласно приложению 2.
23. С 1 января 1995 года финансирование за услуги связи по распространению государственного телевидения и радио производить Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно сетке и фактическим объемам вещания, ежеквартально подтверждаемым Республиканской корпорацией "Телевидение и радио Казахстана".
24. Министерству здравоохранения, Министерству социальной защиты населения, Министерству образования совместно с Министерством финансов Республики Казахстан уточнить порядок выдачи молочными кухнями основных видов детского питания, включая пищевые концентраты, для детей до 2-летнего возраста, находящихся на искусственном вскармливании, из малообеспеченных, многодетных семей, семей студентов, не состоящих в браке, одиноких матерей, а также семей военнослужащих срочной службы.
25. Учесть, что средства на конверсию предприятий предусмотрены в составе расходов государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан в сумме 200000 тыс. тенге.
Министерству экономики, Министерству финансов, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в декадный срок внести предложение по передаче объектов соцкультбыта и жилого фонда, состоящих на балансе конверсируемых предприятий, в ведение местных администраций.
26. Учесть, что в республиканском бюджете предусмотрены ассигнования на финансирование науки в сумме 2651146 тысяч тенге, в том числе Национальной академии наук Республики Казахстан - 655836 тысяч тенге и Казахской академии сельскохозяйственных наук - 526736 тысяч тенге.
Министерству науки и новых технологий, Национальной академии наук Республики Казахстан и Казахской академии сельскохозяйственных наук в двухмесячный срок внести предложения по структуре научных учреждений и научно-исследовательских программ с целью недопущения дублирования.
27. Учесть, что с 1 апреля 1995 года прекращается финансирование из бюджета творческих союзов и общественных организаций.
28. Установить, что на 1995 год сохраняется порядок выплаты единых пособий на детей, установленный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 ноября 1992 г. N 960 "Об утверждении Положения об исчислении совокупного дохода на члена семьи, применяемого для выплаты компенсации малообеспеченным гражданам в связи с удорожанием основных продуктов питания и пособий детям" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 44, ст. 651), с учетом изменений, внесенных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан, от 5 февраля 1993 г. N 91 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 ноября 1992 г. N 960" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 3, ст. 35).

29. 1995 жылы қатты және сұйық отынды, газды, сондай-ақ электр энергиясын жеңiлдiкпен беруге байланысты отынмен жабдықтау ұйымдарының шығынын өтеу және қолданылып жүрген заңдарда жеңiлдiктер көзделген аз қамтамасыз етiлген азаматтар мен халықтың басқа да санаттарына пәтерақы мен коммуналдық қызмет
көрсету жөнiндегi жеңiлдiктер тиiстi жергiлiктi бюджеттер арқылы
жүзеге асырылатыны ескерiлсiн.
30. 1995 жылға арналған республика бюджетi шығыстарының
құрамында Абай (Ибраhим) Құнанбаевтың туғанына 150 жыл толуын
мерекелеуге байланысты мерейтойлық шараларды өткiзуге көзделген
қаражаттың жалпы сомасы 824250 мың теңге болатыны ескерiлсiн,
оның iшiнде:
Мың теңге
мерейтой объектiлерiн салуға              - 245000
мерейтойға әзiрлену мен оны өткiзу
объектiлерiн көркейтуге                   - 2300
екi сериялы "Абай жолы" көркем
фильмдi түсiрудi аяқтауға                 - 166000
импорттық кинотехниканы сатып алу
үшiн валюта алуға                         - 58950
Абай тақырыбындағы шығармаларды
аудару мен басып шығаруға                 - 50000
концерттер, фестивальдар, конкурстар,
конференциялар өткiзуге                   - 132500
Абайдың "Жидебай-Бөрлi"қорық-мұражайы
объектiлерiн жаңғырту мен көрiлiм
жұмыстарына                               - 45000
дыбыс жазу, көрсету техникасы
құралдарын сатып алуға                    - 37500
жол қоры есебiнен Семей-Қарауыл
автожолын, Жидебай мен Бөрлi елдi
мекендерiне баратын жолдарды қайта
жаңғыртуға                                - 87000
31. 1995 жылға арналған республика бюджетiнiң шығыстары
құрамында 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң
50 жылдығын мерекелеуге байланысты шаралар өткiзуге 306870 мың
теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
мың теңге
"1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы
Жеңiске 50 жыл" мерекелiк медальдарын және
оларға куәлiктер жасауға, құттықтау
қағаздарын дайындауға, оларды жеткiзу
шығындарына                                     - 150000
Соғысқа қатысушылар мен тыл еңбеккерлерiне
ескерткiш ретiнде сыйлық пен кәдесый
дайындауға                                      - 41812
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы
Жеңiстiң 50 жылдығына республикалық Зерде
Кiтабын қосқанда, кiтаптар мен плакаттар
шығаруға                                        - 33000
Қазақстандық майдан кинооператорлары
туралы деректi фильм шығаруға                   - 4000
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы
туралы бес сериялы деректi телефильм
түсiрiп, шығаруға                               - 5500
Қазақстан Республикасы делегацияларының
ТМД елдерiндегi және алыс шетелдердегi,
оның iшiнде Москвадағы салтанатты
жиындарға қатысуына                             - 1700
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 50 жылдығына
арналған Спартакиаданы өткiзуге                 - 52860
Зерде кiтабын және ТМД елдерi бойынша
Ұлы Отан соғысына қатысушы Даңқ орденi
иегерлерiнiң Жинағын шығаруға                   - 1332
ұйымдастыру комитетiн ұстауға                   - 666
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында
Отанды қорғау кезiнде қаза тапқан
азаматтарды мәңгi есте қалдырудың
мемлекетаралық бағдарламаға үлестiк жарна       - 1000
Кеңестер Одағының Батырлары Әлия Молдағұлова
мен Мәншүк Мәметованы мәңгi есте қалдыру
жөнiндегi шараларды өткiзуге                    -15000

29. Учесть, что в 1995 году возмещение топливоснабжающим организациям расходов, связанных с льготным предоставлением твердого и жидкого топлива, газа, а также электроэнергии и льгот по квартирной плате и коммунальным услугам малообеспеченным гражданам и другим
категориям населения, которым действующим законодательством
предусмотрены льготы, осуществляется через соответствующие местные
бюджеты.
30. Учесть, что в составе расходов бюджета республики на 1995 год
предусмотрены ассигнования на проведение юбилейных мероприятий,
связанных с празднованием 150-летия со дня рождения Абая (Ибрагима)
Кунанбаева, в общей сумме 824250 тыс. тенге, в том числе на:
тыс. тенге
строительство юбилейных объектов           - 245000
благоустройство объектов по подготовке и
проведению юбилея                          -   2300
завершение производства двухсерийного
художественного фильма "Путь Абая"         - 166000
приобретение валюты для покупки
импортной кинотехники                      -  58950
перевод и издание произведений
Абаевской тематики                         -  50000
проведение концертов, фестивалей,
конкурсов, конференций                     - 132500
реставрационные и экспозиционные
работы объектов заповедника-музея
Абая "Жидебай-Борли"                       -  45000
приобретение средств аудиовизуальной
техники                                    -  37500
реконструкцию атотрассы Семипалатинск-
Караул, подъездных дорог к поселкам
Жидебай и Борли за счет Дорожного фонда    -  87000
31. Учесть, что в составе расходов бюджета республики на 1995 год
предусмотрены ассигнования на проведение мероприятий, связанных с
празднованием 50-летия Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945
годов, в сумме 306870 тыс. тенге, в том числе на:
тыс. тенге
финансирование изготовления юбилейных
медалей "50 лет Победы в Великой Отечественной войне
1941-1945 годов" и удостоверений к ним, изготовление
поздравительных адресов, расходов по их доставке         - 150000
изготовление памятных подарков и сувениров участникам
войны и труженикам тыла                                  -  41812
выпуск книг, включая республиканскую Книгу памяти,
плакатов к 50-летию Победы в Великой Отечественной
войне 1941-1945 годов                                    -  33000
создание документального фильма о фронтовых
кинооператорах казахстанцах                              -   4000
подготовку и выпуск пятисерийного документального
телефильма о Великой Отечественной войне
1941-1945 годов                                          -   5500
участие делегаций от Республики Казахстан в
торжественных мероприятиях в странах СНГ и
дальнего зарубежья, в том числе в г. Москве              -   1700
проведение Спартакиады, посвященной 50-летию Победы
в Великой Отечественной войне                            -  52860
издание Книги памяти и Сборника участников
Великой Отечественной войны - кавалеров Орденов
Славы трех степеней по странам СНГ                       -   1332
содержание оргкомитета                                   -    666
долевой взнос в межгосударственную программу
увековечения памяти граждан, погибших при защите
Родины в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов     -   1000
на проведение мероприятий по увековечению памяти
Героев Советского Союза Алии Молдагуловой и
Маншук Маметовой                                         -  15000

Бұған қоса 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 50 жылдығына арналған концерттердi, фестивальдарды, конкурстар мен конференцияларды өткiзуге 2000 мың теңге сомасында қаржы көзделген.
32. 1995 жылға арналған республикалық бюджеттiң тиiстi бөлiмдерiне министрлiктер мен ұйымдарға төмендегiдей мақсаттарға валюта сатып алу үшiн қаржы көзделгенi ескерiлсiн:
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiне - "Болашақ" бағдарламасы бойынша Президент стипендиясын төлеуге және студент спортшылардың Дүниежүзiлiк қысқы және жазғы ойындарға қатысуына;
Қазақстан Республикасының Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгiне - Әлем және Азия чемпионаттарына және халықаралық iрiктеу жарыстарына қатысуға және Олимпияда ойындарына қатысу үшiн;
"Қазақкино" кинокомпаниясына - 2 сериялы "Абай жолы" фильмiн қою үшiн импорттық кинотехниканы сатып алуға;
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiне - Абайдың мерейтойын мерекелеуге байланысты дыбыстық және көру құралдарын сатып алуға;
Қазақстан Республикасының Урология ғылыми-зерттеу институтына, А.Н.Сызғанов атындағы Қазақстан Республикасының хирургиялық ғылыми орталығына және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгiне - медициналық жабдықтарды сатып алуға:
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне:
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ардагерлерi үшiн сыйлықтар алуға;
"САТР" республикалық орталығына - ақыл-есi кем балалардың мамандандырылған мекемелерiне жабдықтар алуға;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне - арнайы жабдықтар сатып алуға;
Қазақстан Рсепубликасы Iшкi iстер министрлiгiне - паспорттарды жасайтын жабдықтарды және қылмыспен күрес жөнiндегi басқа да техникалық құралдарды сатып алуға;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне - республика аумағында салық төлеушiлердi есепке алу жөнiндегi механикаландырылған жүйенi енгiзуге;
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне - дипломатиялық паспортар үшiн төлем жасауға.
Аталған министрлiктер мен ұйымдар қаражатты жұмсауды Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бұрын қабылдаған өкiмдерi мен тапсырмаларына сәйкес қатаң нысаналық мақсатта жүзеге асырады.
33. Жергiлiктi әкiмшiлiктердiң кепiлдiк мiндеттемелерi бойынша берiлген сыртқы заемдарды өтеуге байланысты шығыстар оларға қызмет көрсету жөнiндегi проценттерiн ескере отырып, тиiстi бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатыны ескерiлсiн.
34. Шығыстардың құрамында:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауiпсiздiк комитеттiң Әскери институтын ұстауға 245255 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Шекара әскерлерiне ТМД-ның сыртқы шекарасын қорғау үшiн Ресей Федерациясының шекара әскерлерiн мемлекетаралық тасымалдауға 156000 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының жалпы мақсаттағы Қарулы күштерiне - әскери кемелердi ұстау үшiн 50500 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн.

Кроме того, предусмотрены ассигнования на проведение концертов, фестивалей, конкурсов и конференций, посвященных 50-летию Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов, в сумме 2000 тыс. тенге.
32. Учесть, что в составе расходов в соответствующих разделах республиканского бюджета на 1995 год министерствам и организациям предусмотрены ассигнования для выкупа валюты на следующие цели:
Министерству образования Республики Казахстан на выплату стипендии Президента по программе "Болашак" и на участие студентов - спортсменов во Всемирных зимних и летних играх;
Министерству по делам молодежи, туризма и спорта Республики Казахстан на участие в чемпионатах Мира и Азии, отборочных международных соревнованиях и для участия в Олимпийских Играх;
Государственной кинокомпании "Казахкино" на приобретение импортной кинотехники для постановки 2-серийного фильма "Путь Абая";
Министерству культуры Республики Казахстан на приобретение средств аудиовизуальной техники, связанного с празднованием юбилея Абая;
Научно-исследовательскому институту урологии Республики Казахстан, Научному центру хирургии Республики Казахстан имени А. Н. Сызганова и Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан для приобретения медицинского оборудования;
Министерству социального обеспечения населения Республики Казахстан:
на приобретение подарков для ветеранов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов;
Республиканскому центру "САТР" на приобретение оборудования специализированным учреждениям для умственно отсталых детей;
Комитету национальной безопасности Республики Казахстан на приобретение специального оборудования;
Министерству внутренних дел Республики Казахстан на оплату оборудования для изготовления паспортов и других технических средств по борьбе с преступностью;
Министерству финансов Республики Казахстан на введение механизированной системы по учету налогоплательщиков на территории республики;
Министерству иностранных дел Республики Казахстан на оплату за дипломатические паспорта.
Расходование средств указанными министерствами и организациями осуществляется в соответствии с ранее принятыми распоряжениями и поручениями Кабинета Министров Республики Казахстан строго по целевому назначению.
33. Учесть, что расходы, связанные с погашением внешних займов, с учетом процентов по их обслуживанию, предоставленных по гарантийным обязательствам глав местных администраций, осуществляются за счет средств соответствующих бюджетов.
34. Учесть, что в составе расходов предусмотрены средства:
Комитету национальной безопасности Республики Казахстан на содержание Военного института Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в сумме 245255 тыс. тенге;
Пограничным войскам Республики Казахстан на межгосударственные перевозки пограничных войск Российской Федерации для охраны внешних границ СНГ в сумме 156000 тыс. тенге;
Вооруженным силам общего назначения Республики Казахстан на содержание военных судов в сумме 50500 тыс. тенге.

35. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң резервтiк қорының 2524348 мың теңге сомасында, оның iшiнде төтенше жағдайларды қаржыландыру үшiн 1172000 мың теңге мөлшерiнде белгiленгенi ескерiлсiн.
36. Республикалық бюджетте 1994 жылғы тиражды өткiзуге және ұтыстарды төлеуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы 1992 жылғы Мемлекеттiк iшкi ұтыс заемының халықтың қолындағы қазынашылық бондарын сатып алуға 900000 мың теңге сомасында қаржы көзделiп отырғаны ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Халық банкi Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк iшкi ұтыс заемының бондарын халықтан сатып алу Тәртiбi туралы ұсынысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бiр ай мерзiм iшiнде енгiзсiн.
37. Бюджеттiң тапшылық деңгейiн кемiтудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ұлттық Банкпен келiсу бойынша мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық вексельдердi аукциондық сатуды жүзеге асырып, оларды сатудан түскен қаражат есебiнен өтейтiн болсын.
38. 1995 жылғы 1 сәуiрден бастап Кәсiпкерлiктi қолдау мен бәсекелестiктi дамыту қорының жойылуына байланысты Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi тиiстi министрлiктердiң өкiлдерiн тарту арқылы жою комиссиясын құрсын.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде мүлiктiң құқықтық иегерiн және Кәсiпкерлiктi қолдау мен бәсекелестiктi дамыту қорының қаржылық мiндеттемелерiн анықтау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
39. Республикалық бюджет бойынша 1995 жылдың аяғында - кассалық айналымдағы қолда бар ақша 30000 мың теңге сомасында белгiленсiн.
40. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi мен Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде директивалық кредиттердi нысаналы пайдаланбау фактiлерi бойынша тексеру жүргiзсiн, кiнәлi лауазымды адамдарды заңдарда белгiленген тәртiппен жауапкершiлiкке тарту үшiн материалдарды тергеу органдарына жiберсiн.
41. Министрлiктер мен ведомстволар бөлiнген қаражаттың қатаң нысаналы түрде пайдаланылуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi мен оның жергiлiктi органдары бөлiнген бюджеттiк қаражаттың нысаналы әрi тиiмдi пайдаланылуына бақылауды күшейтсiн.
42. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, бiр ай iшiнде Үкiметке Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi бұрын қабылдаған шешiмдердi осы қаулыға сәйкестендiру туралы ұсыныс енгiзсiн.

35. Учесть, что размер резервного фонда Кабинета Министров Республики Казахстан определен в сумме 2524348 тыс. тенге, в том числе 1172000 тыс. тенге для финансирования чрезвычайных ситуаций.
36. Учесть, что в республиканском бюджете предусмотрены ассигнования на погашения задолженности по проведению тиражей и выплате выйгрышей за 1994 год, а также на выкуп находящихся у населения казначейских бонов Государственного внутреннего выигрышного займа Республики Казахстан 1992 года в сумме 900000 тыс. тенге.
Министерству финансов и Народному банку Республики Казахстан в месячный срок внести предложение в Кабинет Министров Республики Казахстан о порядке выкупа у населения казначейских бонов Государственного внутреннего выигрышного займа Республики Казахстан 1992 года.
37. В целях обеспечения снижения уровня дефицита бюджета Министерству финансов по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан осуществить аукционную продажу государственных краткосрочных казначейских векселей с погашением их за счет средств, поступивших от их реализации.
38. Министерству экономики Республики Казахстан в связи с ликвидацией с 1 апреля 1995 года фонда поддержки предпринимательства и развития конкуренции создать ликвидационную комиссию с привлечением представителей соответствующих министерств.
Министерству экономики, Министерству финансов и Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок внести предложения по определению правопреемника имущества и финансовых обязательств фонда поддержки предпринимательства и развития конкуренции.
39. Установить на конец 1995 года оборотную кассовую наличность по республиканскому бюджету в сумме 30000 тыс. тенге.
40. Государственному комитету финансового контроля и Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок произвести проверку по фактам нецелевого использования директивных кредитов, направить материалы следственным органам для привлечения виновных должностных лиц в установленном законодательством порядке.
41. Министерствам и ведомствам обеспечить строго целевое использование выделенных средств.
Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан и его органам на местах усилить контроль за целевым и эффективным использованием выделяемых бюджетных средств.
42. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами в месячный срок внести в Правительство предложения о приведении в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений Кабинета Министров Республики Казахстан.

43. "1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы
N 2120 Заң күшi бар Жарлығының қабылдануына байланысты Республикалық
бюджет бойынша 1995 жылғы 1 тоқсанындағы шығыстарды қаржыландыру туралы"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1994 жылғы 28 желтоқсандағы N 272
қаулысы күшiн жойғаны ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 18 сәуiрдегi
N 507 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1995 жылға
арналған республикалық бюджетi
Кiрiстер
I бөлiм. Мекемелер және бюджет жөнiндегi     (мың теңге)
шаралар
1. Қосылған құнға салынатын салық                  14292500
2. Акциздер                                         2334900
3. Кәсiпорындардың, бiрлестiктер мен
ұйымдардың пайдасына салынатын салық            15797510
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнен
алынатын түсiмдер, барлығы                       4700000
оның iшiнде Үкiметтiң депозиттерi үшiн
табыстан                                         3900000
5. Бюджет шығыстарын өтеу, барлығы                 24157659
оның iшiнде:
а) өзiндiк айналым қаржысының жетiспеушiлiгiне
берiлген бюджеттiк несиелер мен кредиттердi
процентiмен қалпына келтiру                    800000
б) директивалық кредиттер бойынша сомаларды
қалпына келтiру                               9022449
в) iшкi республикалық есеп нәтижелерi бойынша
сомаларды қалпына келтiру                    14335210
6. Алымдар және салыққа жатпайтын түрлi
кiрiстер, барлығы                               15202500
оның iшiнде:
а) лицензиялар сатудан алынатын түсiм             200000
б) өзге де түсiмдер                              4015000
в) "Байқоңыр" ғарыш айлағы үшiн жалгерлiк
төлем                                         8205000
г) алынған импорттық тауарлар үшiн
қаржының түсуi                                2782500
оның iшiнде:
"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясы                                     660000
"Зооветжабдықтау" республикалық бiрлестiгi     615000
"Фармация" мемлекеттiк холдинг компаниясы     1500000
"Медтехника" акционерлiк қоғамы                  7500
7. Кәсiпорындардың, бiрлестiктердiң, ұйымдардың
кiрiсiне салынатын салық                          109176
8. Ренталық (тiркелген) төлемдер                    2818337
9. Жер салығы                                        685430
10.Бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға
салынатын салық                                   100000
11.1994 жылдың астығын сатудан түсетiн қаражат      9200000
12.Жердi жалдау құқығынан келетiн кiрiстер           150000
13.Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнiң
сыртқы борышты өтеуi                               80608
14.Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн
түсiмдер                                         11000000
I бөлiм бойынша Кiрiстер жиынтығы               100628620
II бөлiм. Нысаналы қаржыландыру қорлары

43. Учесть, что в связи с принятием Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 "О республиканском бюджете на 1995 год" утратило силу постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 28 декабря 1994 г. N 272 "О финансировании расходов по республиканскому бюджету в 1 квартале 1995 года".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 18 апреля 1995 г. N 507
Республиканский бюджет
Республики Казахстан на 1995 год
Доходы
Раздел I. Учреждения и мероприятия по бюджету    (тыс. тенге)
1. Налог на добавленную стоимость                       14292500
2. Акцизы                                                2334900
3. Налог на прибыль предприятий, объединений и
организаций                                             15797510
4. Поступления от Национального Банка
Республики Казахстан,
всего                                               4700000
из них от доходов за депозиты Правительства         3900000
5. Возмещение расходов бюджета, всего                   24157659
из них:
а) восстановление бюджетных ссуд и кредитов с процентами
под недостаток собственных оборотных средств         800000
б) восстановление сумм по директивным кредитам      9022449
в) восстановление сумм по результатам
внутриреспубликанского зачета                      14335210
6. Сборы и разные неналоговые доходы, всего             15202500
из них:
а) поступление от продажи лицензий                   200000
б) прочие поступления                               4015000
в) арендная плата за космодром "Байконур"           8205000
г) поступление средств за полученные импортные
товары:                                          2782500
из них:
Государственной акционерной компании "Кунарлылык"    660000
Республиканскому объединению "Зооветснаб"            615000
Государственной холдинговой компании "Фармация"     1500000
Акционерному обществу "Медтехника"                     7500
7. Налог на доходы предприятий, объединений, организаций  109176
8. Рентные (фиксированные) платежи                       2818337
9. Земельный налог                                        685430
10. Налог на операции с ценными бумагами                  100000
11. Поступление средств от реализации зерна 1994 года    9200000
12. Доходы от права аренды земли                         150000
13. Погашение внешнего долга странами Содружества
Независимых Государств                                  80608
14. Поступление от приватизации государственного
имущества                                           11000000
Итого доходов по разделу I                        100628620
Раздел II. Фонды целевого финансирования

1. Жер қойнауын қорғау және минералдық шикiзат
базасын ұдайы молайту қоры                        4010112
2. а) Экономиканы қайта құру қоры                    3000000
б) Экономиканы қайта құру қоры қаржысының
қайтарымы                                        15300
3. Жол қоры                                          9845000
4. а) Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi
дамыту қоры                                     100000
б) Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi
дамыту қорына қаржының қайтарымы                 76000
5. Табиғат қорғау қоры                                 98116
II бөлiм бойынша Кiрiстер жиынтығы            17144528
III бөлiм. Сыртқы экономикалық қызмет
1. Экспортталатын тауарларға салынатын кеден бажы     7099660
2. Импортталатын тауарларға салынатын кеден бажы      1085000
3. Роялти мен бонустардан түсетiн түсiм               3596250
4. Кеден ресiмдеулерi                                  406000
5. Iшкi рынокта ең қажеттi импорттық тауарларды
сатудан түсетiн түсiм                               564300
6. Тiкелей қаржыландыру бойынша қаражаттың
ұлттық валютамен қайтарымы                          674400
7. Телекоммуникация жүйелерiн жаңғыртуға және
кеңейтуге арналған кредиттi өтеуге жергiлiктi
әкiмшiлiктерден түсетiн түсiмдер                    555746
8. Кәсiпорындардың валюта бойынша сыртқы
мiндеттемелерiн өтеумен байланысты бюджет
шығыстарының орнын толтыруы                        2265765
9. Үкiметтiң кепiлдiгi бойынша бюджет шығыстарын
кәсiпорындардың орнын толтыруы                     1000000
10.Сыртқы заем депозиттерi бойынша түсетiн түсiм      1000000
III бөлiм бойынша кiрiстер жиынтығы            18247121
Республикалық бюджет бойынша Барлық кiрiстер     136020269
Шығыстар
I бөлiм. Мекемелер және бюджет бойынша шаралар
I. Халық шаруашылығын қаржыландыру                   35358206
Оның iшiнде:
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi,
қалпына келтiрiлетiн энергия көздерiне            120000
Құрылыс кешенi
Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрлiгi,
жобалауға                                          35500
Құрылыс кешенi бойынша жиынтығы                    35500
Агроөнеркәсiп кешенi
Су ресурстары жөнiндегi комитет, операциялық
шығыстарға                                         239804
Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдары академиясы,
барлығы                                             6127
оның iшiнде помологиялық бау-бақшаға                4300
Ауыл шаруашылығы министрлiгi, барлығы             7333982
оның iшiнде:
операциялық шығындар                              2015642
Ауыл шаруашылығын қаржымен қолдаудың
мемлекеттiк қоры                                  5318340
Қазақстан Республикасының Жер қатынастары
және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi, операциялық шығыстар                     300000
Агроөнеркәсiп кешенi бойынша жиынтығы             7879913
Көлiк кешенi және байланыс
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi,
барлығы                                           185435
оның iшiнде:
операциялық шығыстар (жол шаруашылығы, кеме
жүретiн шлюздер және кеме қатынасы қауiпсiздiгi
инспекцияларын ұстауға)                           43435
Фельдъегер қызметiн ұстауға                        42000
Почта байланысы мемлекеттiк қызметiнiң
жұмысын iшiнара қаржыландыру                     100000
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясы, селден қорғау шаралары бойынша
операциялық шығыстарға                             41981
Көлiк және байланыс бойынша жиынтығы            227416
Әлеуметтiк кешен
Жеңiлдiктер төлеу бойынша шығыстар, барлығы       1240523
Оның iшiнде:
жүрiп-тұру және байланыс қызметi бойынша
жеңiлдiктер беруге, барлығы                       1240523
оның iшiнде:
мүгедек балаларға                                   34385

1. Фонд охраны недр и воспроизводства минерально-
сырьевой базы                                            4010112
2. а) Фонд преобразования экономики                      3000000
б) возврат средств в Фонд преобразования экономики      15300
3. Дорожный фонд                                         9845000
4. а) Фонд поддержки предпринимательства и развития
конкуренции                                         100000
б) возврат средств в Фонд поддержки предпринимательства
и развития конкуренции                               76000
5. Фонд охраны природы                                     98116
Итого доходов по разделу II                        17144528
Раздел III. Внешнеэкономическая деятельность
1. Таможенная пошлина на экспортируемые товары           7099660
2. Таможенная пошлина на импортируемые товары            1085000
3. Поступления от роялти и бонусов                       3596250
4. Таможенные процедуры                                   406000
5. Поступления от продажи импортных товаров первой
необходимости на внутреннем рынке                      564300
6. Возврат средств в национальной валюте по прямому
финансированию                                         674400
7. Поступления от местных администраций на погашение кредита
на модернизацию и расширение сетей телекоммуникаций    555746
8. Возмещение предприятиями расходов бюджета, связанных
с погашением их внешних обязательств по валюте        2265765
9. Возмещение предприятиями расходов бюджета по
гарантиям Правительства                               1000000
10. Поступление по депозитам резерва внешнего займа      1000000
Итого доходов по разделу III                       18247121
Всего доходов по республиканскому бюджету         136020269
Расходы
Раздел I  Учреждения и мероприятия по бюджету
I. Финансирование народного хозяйства                   35358206
В том числе :
Министерство энергетики и угольной промышленности,
на возобновляемые источники энергии                       120000
Строительный комплекс
Министерство строительства, жилья и застройки территорий,
на проектирование                                          35500
Итого по строительному комплексу                           35500
Агропромышленный комплекс
Комитет по водным ресурсам, на операционные расходы       239804
Казахская академия сельскохозяйственных наук, всего         6127
в том числе на помологический сад                           4300
Министерство сельского хозяйства, всего                  7333982
из них:
операционные расходы                                     2015642
Государственный фонд финансовой поддержки
сельского хозяйства                                      5318340
Государственный комитет Республики Казахстан по
земельным отношениям и землеустройству, на операционные
расходы                                              300000
Итого по агропромышленному комплексу                7879913
Транспортный комплекс и связь
Министерство транспорта и коммуникаций, всего             185435
из них:
операционные расходы (содержание путевого хозяйства,
судоходных шлюзов и инспекций безопасности судоходства)    43435
на содержание фельдъегерской службы                        42000
частичное финансирование деятельности государственной
службы почтовой связи                                     100000
Государственная акционерная компания "Казахстан жолдары",
на операционные расходы по селезащитным мероприятиям       41981
Итого по транспорту и связи                            227416
Социальный комплекс
Расходы по выплате льгот, всего                          1240523
В том числе:
на предоставление льгот по проезду и услугам
связи, всего                                             1240523
из них:
детям-инвалидам                                            34385

1 және 2-топтағы мүгедектерге                      102940
ақталған азаматтарға                                18360
ерекше еңбек сiңiргенi үшiн                         53460
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен
мүгедектерге, барлығы                             1031378
оның iшiнде баспасөзге жеңiлдiкпен жазылуға         63420
жаңа тұрғын үй саясатын iске асыруға, барлығы     3083750
оның iшiнде:
а) мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден ұзақ
мерзiмдi кредит ресурстарына 20%               2200000
б) тұрғын үй алу кезегiнде 10 және одан да
көп жыл  кезекте тұрғандарға дотацияға          102600
в) коммуналдық шаруашылық объектiлерiн салуға      250000
г) әлеуметтiк сала қызметкерлерi үшiн тұрғын
үй салуға                                       531150
"Қазақ КСР-iндегi мемлекеттiк жастар саясаты
туралы" Қазақ КСР Заңын жүзеге асыруға             142800
"Қазақкино" мемлекеттiк компаниясы, барлығы        287576
оның iшiнде:
кинопрокаттау ұйымдарының зиянын өтеуге             40032
ұлттық көркем, дәйектi-деректi балалар
фильмдерiн және мультипликациялық фильмдер
шығаруға                                            18594
"Абай жолы" фильмiн шығаруға және шетел
валютасын сатып алуға                              224950
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiс Күнiне арналған
фильм                                                4000
Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi                 11479
Авторлық және сабақтас құқықтар жөнiндегi
Қазақ мемлекеттiк агенттiгi (зияндарды өтеуге)        544
Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi,
әлеуметтiк маңызды әдебиет шығаруға байланысты
зиянды жабуға, барлығы                           1 187082
оның iшiнде сатып алуға:                          1062000
Абай кiтаптарын шығаруға                            50000
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 50 жылдығына
кiтаптар мен плакаттар шығаруға                     33000
Әлеуметтiк кешен бойынша Жиынтығы              5953754
Кешендерге кiрмегендер
Экология және биоресурстар министрлiгi
(операциялық шығыстар)                             893136
Геодезия және картография Бас басқармасы            63639
Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк
материалдық резервтер жөнiндегi комитет, барлығы    43341
оның iшiнде:
операциялық шығыстар                                37741
күрделi жөндеу                                       5600
Әдiлет министрлiгi, баспаны ұстауға,                65446
оның iшiнде қағаз сатып алуға                       52050
Министрлер Кабинетi жанындағы Ұлттық
патент ведомствосы, зиянды жабуға                     444
Суда құтқару ерiктi қоғамы, ағымдағы қажетке          821
Кеден бақылау, қазынашылыққа, салық милициясын
ұйымдастыруға және олардың материалдық базасын
нығайтуға жұмсалатын шығындар                      1871720
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
материалдық-техникалық базасын дамытуға             35285
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы
Шаруашылық басқармасы                               131294
Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарма,
операциялық шығыстарға                              304110
Күрделi қаржыны қаржыландыруға кредит ресурстарын
және Қазақстанның Мемлекеттiк Даму банкiнiң
жарғылық қорын толтыруды қоса алғанда               9015300
Мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң
1993-1995 жылдарға арналған Ұлттық
бағдарламасын жүзеге асыруға (II кезең)              85000
Абай кешенiн аяқтауға                               245000
Облыстардың телекоммуникация жүйелерiн жаңғырту
және кеңейту жөнiндегi сыртқы қарызын жабуға
арналған шығыстар                                   624712
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi
банкiнiң қызметiн қаржыландыруға, барлығы           7000000
оның iшiнде:
өндiрiстi конверсиялауға жұмсалатын шығыстар
есебiнен                                             200000
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
кредиттерi есебiнен                                 3000000
Конверсиялық кәсiпорындардың тұрғын
үй-коммуналдық объектiлерiн ұстауға жұмсалған
шығыстар                                             762375
Кешендерге кiрмегендер бойынша Жиынтығы           21141623
Әлеуметтiк-мәдени шараларды қаржыландыру,
барлығы                                   22806566
оның iшiнде:
а) бiлiм беру және кадрларды кәсiби даярлау,
барлығы                                              9421965
б) мәдениет пен өнер, барлығы                         900745
в) бұқаралық ақпарат құралдары, барлығы              3783824
Оның iшiнде:
теледидар мен радиохабарларының мемлекеттiк
бағдарламаларын тарату жөнiндегi байланыс
қызметi үшiн                                         2613600
мемлекеттiк телерадиохабарларына берiлген
тапсырыс үшiн төлем жасау                             611344
оның iшiнде Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң
50 жылдығына арналған 5 сериялы телефильмдi
түсiруге байланысты шығыстар                            5500
г) денсаулық сақтау, барлығы                         6088485
д) дене тәрбиесi, барлығы                             654765
оның iшiнде:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 50 жылдығына
арналған спартакиаданы өткiзуге байланысты
шығыстар                                               52860
Олимпиадалық ойындарға қатысуға дайындық               200000
е) әлеуметтiк қамсыздандыру, барлығы                  1956782
оның iшiнде:
әлеуметтiк қамсыздандыру  жөнiндегi мекемелердi
ұстау және әлеуметтiк қамсыздандыру шараларын
қаржыландыру                                          106608
санаторийлық-курорттық емдеуге жұмсалған
шығыстар өтiмi, барлығы                               506229
оның iшiнде Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен
қатысушылары                                          409950
бiрлестiктердiң сурдо-, тифлотехникалық құралдарды
сатып алу                                              72500
аймақтық қайырымдылық қорларын құруға                1221383
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына
валюта қаражаты есебiнен сыйлықтар сатып алу           41812
ақыл-есi кем балалар үшiн валюта қаражаты есебiнен
жабдықтар сатып алу                                     8250
Ғылымды қаржыландыру, барлығы                    2651146
Оның iшiнде:
Ұлттық ғылым академиясы                               655836
Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдары академиясы           526736
Қорғанысқа кететiн шығыстар, барлығы            18946450
оның iшiнде:
Жалпы мақсаттағы Қарулы Күштер, барлығы             17712184
оның iшiнде әскери соттарға                         50500
Азаматтық қорғаныс штабы                              304400
Республикалық гвардия                                 340801
Әскери-теңiз күштерi                                  589065
Мемлекеттiк өкiмет органдарын, сот және
прокуратура органдарын ұстауға кететiн шығыстар   3736635
Оның iшiнде:
Жоғарғы Кеңес                                        678792
Президент Аппараты                                   586332
Жоғарғы Сот                                           97952
Конституциялық Сот                                    35641
Облыстық және Алматы қалалық соты                    177980
Халық соттары                                        639469
Жоғарғы төрелiк сот                                  129411
Прокуратура                                          1391058
Құқық қорғау органдары қажетiне кететiн
шығыстар, барлығы                               14835979
оның iшiнде:
Iшкi iстер министрлiгi                               8268531
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi                          2286187
Шекара әскерлерi                                     2700041
Iшкi әскерлер                                        1566090
Министрлер Кабинетi жанындағы Ақпаратты қорғау
жөнiндегi мемлекеттiк техникалық комиссия              15130
Мемлекеттiк өкiметтiң республикалық және
жергiлiктi атқарушы-өкiмшi органдары мен
мемлекеттiк басқару органдары қажеттерiне
кететiн шығыстар, барлығы                       9546447
Резервтiк қорлар, барлығы                          2524348
оның iшiнде:
төтенше жағдайларды қаржыландыруға                   1172000
Әртүрлi төлемдер, барлығы                         4683800
оның iшiнде:

инвалидам 1 и 2 групп                                     102940
реабилитированным гражданам                                18360
за особые заслуги                                           53460
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны,
всего                                                    1031378
в том числе льготная подписка                              63420
на реализацию новой жилищной политики, всего             3083750
В том числе:
а) 20 % от приватизации госимущества на
долгосрочные кредитные ресурсы                      2200000
б) на дотацию очередникам на квартиры,
стоящим в очереди на получение жилья 10 и
более лет                                            102600
в) на строительство объектов коммунального хозяйства 250000
г) на строительство жилья для работников социальной
сферы                                                531150
на реализацию Закона Казахской ССР "О государственной
молодежной политике в Казахской ССР"                      142800
Государственная кинокомпания "Казахкино", всего               287576
из них:
возмещение убытков кинопрокатных организаций          40032
на производство национальных художественных,
хроникально-документальных, детских и
мультипликационных фильмов                            18594
на производство фильма и приобретение инвалюты
для фильма "Путь Абая"                               224950
фильм, посвященный Дню Победы в Великой Отечественной
войне                                                  4000
Казахское государственное информационное агентство         11479
Казахское государственное агентство по авторским и
смежным правам (на возмещение убытков)                       544
Министерство печати и массовой информации, на покрытие
убытков, связанных с изданием социально важной литературы,
всего                                                     1187082
в том числе: на приобретение бумаги                       1062000
на издание книги Абая                          50000
на выпуск книг и плакатов к 50-летию Победы
в Великой Отечественной войне                  33000
Итого по социальному комплексу                            5953754
Не вошедшие в комплексы
Министерство экологии и биоресурсов (операционные расходы) 893136
Главное управление геодезии и картографии                   63639
Комитет по государственным материальным резервам при
Кабинете Министров, всего                                   43341
из них:
операционные расходы                                   37741
капитальный ремонт                                      5600
Министерство юстиции, на содержание издательства,           65446
в том числе на приобретение бумаги                          52050
Национальное патентное ведомство при Кабинете
Министров, на покрытие убытков                                444
Добровольное общество спасания на водах, на текущее
содержание                                                    821
Затраты на организацию таможенного контроля, казначейства,
налоговой милиции и укрепление их материальной базы       1871720
На развитие материально-технической базы
Верховного Совета Республики Казахстан                      35285
Хозяйственное управление при Президенте Республики
Казахстан                                                  131294
Главное управление по гидрометеорологии,
на операционные расходы                                    304110
На финансирование капитальных вложений, включая
кредитные ресурсы и пополнение уставного фонда
Государственного банка развития Казахстана                9015300
На реализацию Национальной программы разгосударствления
и приватизации на 1993-1995 годы (II этап)                  85000
На завершения комплекса Абая                               245000
Расходы на покрытие внешнего долга областей по
модернизации и расширению сетей телекоммуникаций           624712
На финансирование деятельности Государственного
реабилитационного банка Республики Казахстан, всего       7000000
В том числе:
за счет расходов на конверсию производства            200000
за счет кредитов Национального Банка Республики
Казахстан                                            3000000
Расходы на содержание жилищно-коммунальных
объектов конверсионных предприятий                    762375
Итого по не вошедшим в комплексы                         21141623
Финансирование социально-культурных мероприятий,
всего                                               22806566
из них:
а) образование и профессиональная подготовка кадров,
всего                                             9421965
б) культура и искусство, всего                        900745
в) средства массовой информации, всего               3783824
В том числе:
за услуги связи по распространению государственных
программ телевидения и радиовещания                  2613600
оплата заказа на государственное телерадиовещание     611344
из них расходы по производству 5-серийного телефильма,
посвященного 50-летию Победы в Великой Отечественной
войне                                                   5500
г) здравоохранение, всего                            6088485
д) физическая культура, всего                         654765
в том числе:
расходы по проведению Спартакиады, посвященной
50-летию Победы в Великой Отечественной войне          52860
подготовка к участию в Олимпийских играх              200000
е) социальное обеспечение, всего                     1956782
из них:
содержание учреждений и финансирование мероприятий
по социальному обеспечению                            106608
компенсация расходов на санаторно-курортное лечение,
всего                                                 506229
в том числе инвалидам и участникам Великой
Отечественной войны                                   409950
приобретение объединениями средств сурдо-,
тифлотехники                                           72500
на формирование региональных
благотворительных фондов                             1221383
приобретение подарков для инвалидов и участников
Великой Отечественной войны за счет валютных средств   41812
приобретение оборудования для умственно отсталых детей
за счет валютных средств                                8250
Финансирование науки, всего                         2651146
В том числе:
Национальная академия наук                            655836
Казахская академия сельскохозяйственных наук          526736
Расходы на оборону, всего                           18946450
из них:
Вооруженные Силы общего назначения, всего           17712184
в том числе на военные суды                           50500
Штаб гражданской обороны                              304400
Республиканская гвардия                               340801
Военно-морские силы                                   589065
Расходы на содержание органов государственной власти,
судебных органов и прокуратуры, всего                     3736635
из них:
Верховный Совет                                       678792
Аппарат Президента                                    586332
Верховный Суд                                          97952
Конституционный Суд                                    35641
Областные и Алматинский городской суды                177980
Народные суды                                         639469
Высший арбитражный суд                                129411
Прокуратура                                          1391058
Расходы на содержание правоохранительных органов, всего  14835979
из них:
Министерство внутренних дел                          8268531
Комитет национальной безопасности                    2286187
Пограничные войска                                   2700041
Внутренние войска                                    1566090
Государственная техническая комиссия по защите
информации при Кабинете Министров                      15130
Расходы на содержание республиканских и местных
исполнительно-распорядительных органов государственной
власти и органов государственного управления, всего        9546447
Резервные фонды, всего                                     2524348
из них:
на финансирование чрезвычайных ситуаций               1172000
Разные выплаты, всего                                      4683800
из них:

1994 жылдың астығын сатып алуға                      4000000
мақта себетiн шаруашылықтарға уақытша алынған
қаражатты қайтару                                      70000
1994 жылғы нан мен құрамажем бағасындағы
айырымға өтем                                         613800
Басқа да шығыстар, барлығы                           1135608
Сайлау өткiзуге жұмсалатын шығыстар, барлығы       346003
Мемлекеттiк iшкi борышқа қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар, барлығы                       13046969
оның iшiнде:
заңды тұлғалар арасында орналастырылған Қазақстан
Республикасының 1992 жылғы мемлекеттiк заемы
бойынша проценттердi төлеу                               490
1995 жылғы бюджет тапшылығы үшiн кредитке
проценттер төлеу                                     1500000
мемлекеттiк iшкi борыш бойынша проценттердi
төлеуге байланысты шығыстар                          2100000
республика iшiндегi есептеу бойынша мерзiмдi
вексельдерге қызмет етуге байланысты шығыстарға       424030
директивалық кредиттер бойынша сомалар мен
проценттердi төлеуге                                 9022449
Мемлекетаралық ұйымдарға қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар, барлығы                         319698
оның iшiнде Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 50
жылдығын мерекелеуге байланысты шығыстар                3366
Заңдарды iске асыруға, барлығы                  5362346
Арал өңiрiндегi экологиялық апат салдарынан
зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы    209497
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау туралы                             4367219
Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы    785630
Жергiлiктi бюджеттерге субвенция, барлығы        16790756
I бөлiм бойынша Шығыстар жиынтығы              152090957
II бөлiм. Нысаналы қаржыландыру қорлары
Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат
базасын ұдайы молайту қоры                           3208090
Жол қоры                                             7876000
Табиғат қорғау қоры                                    78493
II бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы               11162583
III бөлiм. Сыртқы экономикалық қызмет
Елшiлiктердi, өкiлдiктердi ұстауға және басқа
да  мақсаттарға валюта сатып алу, барлығы       12146178
Оның iшiнде:
а) сыртқы заемдар бойынша проценттер төлеу           6022852
б) сыртқы заемдар бойынша кепiлдiктерге қызмет
етуге байланысты уақытша шығыстар                 1000000
в) инвестициялық, тауарлық кредиттер үшiн аванс
беру                                               764955
г) банктердiң сақтандыру қаржылары мен
комиссиялық алымдарын өтеу                         968730
д) сыртқы экономикалық қызметке кететiн шығыстар     3389642
оның iшiнде:
халықаралық ұйымдарға төленетiн жарналар             1520325
ТМД-ның атқарушы органдарын ұстауға                    14032
жұмыс iстеп тұрған және жаңадан ашылған елшiлiктер
мен өкiлдiктердi ұстауға                             1015425
шетелдiк iссапарға кететiн шығыстар                   150000
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк экспорт-импорт
банкiсiнiң жарғылық қорына төленетiн жарна            250000
сыртқы борышты өтеуге уақытша тартылған қаржылар
қайтарымы:
"Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiстiк бiрлестiгi            67425
"Каспийшельф" мемлекеттiк компаниясы                248682
Қазақстан Республикасы шетелдiк сақтандыру
мемлекеттiк "Қазақшетелсақтандыру" компаниясының
жарғылық қорына төленетiн жарна                        75000
үкiметтiк байланыс жөнiндегi шығыстарға               48753
III бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы               12146179
Республикалық бюджет бойынша барлық шығыстар     175399719
Артуы (Дефицит -, Профицит+) барлығы           -39379450
Оның iшiнде:
1. Қаржыландырудың сыртқы көздерi есебiнен,
барлығы                                          38287474
Оның iшiнде:

средства на закупку зерна урожая 1994 года            4000000
возврат временно позаимствованных средств
хлопкосеющим хозяйствам                                 70000
компенсация разницы в ценах на хлеб и комбикорма
за 1994 год                                            613800
Прочие расходы, всего                                 1135608
Расходы на проведение выборов, всего                        346003
Расходы по обслуживанию государственного внутреннего
долга, всего                                         13046969
из них:
выплата процентов по Государственному займу
Республики Казахстан 1992 года, размещенному среди
юридических лиц                                           490
уплата процентов за кредит под дефицит бюджета
1995 года                                             1500000
расходы по уплате процентов по государственному внутреннему
долгу                                                 2100000
на расходы по обслуживанию срочных векселей по
внутриреспубликанскому зачету                          424030
на уплату процентов и сумм по директивным кредитам    9022449
Расходы по обслуживанию межгосударственных организаций,
всего                                                       319698
в том числе расходы, связанные с празднованием
50-летия Победы в Великой Отечественной войне            3366
На реализацию законов, всего                               5362346
О социальной защите граждан, пострадавших
вследствие экологического бедствия в Приаралье         209497
О социальной защите граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне                                      4367219
О реабилитации жертв массовых политических репрессий  785630
Субвенции местным бюджетам                                16790756
Итого расходов по разделу I                         152090957
Раздел II. Фонды целевого финансирования
Фонд охраны недр и воспроизводства минерально-
сырьевой базы                                         3208090
Дорожный фонд                                         7876000
Фонд охраны природы                                     78493
Итого расходов по разделу II                         11162583
Раздел III. Внешнеэкономическая деятельность
Выкуп валюты на содержание посольств, представительств
и на другие цели, всего                              12146179
В том числе:
а) уплата процентов по внешним займам                 6022852
б) временные расходы по обслуживанию гарантий по
внешнему займу                                     1000000
в) авансирование инвестиционных, товарных кредитов     764955
г) погашение страховок и комиссионных сборов банков    968730
д) расходы на внешнеэкономическую деятельность        3389642
в том числе:
взносы в международные организации                    1520325
содержание исполнительных органов СНГ                   14032
содержание действующих и новых посольств и
представительств                                      1015425
расходы на загранкомандировки                          150000
взнос в уставный фонд Государственного
экспортно-импортного банка Республики Казахстан        250000
возврат временно отвлеченных средств на погашение внешнего
долга: Производственное объединение "Мангистаумунайгаз" 67425
Государственная компания "Каспийшельф"                 248682
взнос в уставный фонд Государственной компании
иностранного страхования Республики Казахстан
"Казахинстрах"                                          75000
на расходы по правительственной связи                   48753
Итого расходов по разделу III                        12146179
Всего расходов по республиканскому бюджету          175399719
Превышение (дефицит -, профецит +), всего        -39379450
В том числе:
I. За счет внешних источников финансирования, всего       38287474
В том числе:

1. Сыртқы заем түсiмдер                             45928496
2. Түзету сомасын шегерiп тастағанда, барлығы      -7641022
оның iшiнде сыртқы заемды өтеуге                -7641022
II. Бағалы қағаздар сату есебiнен, барлығы      - 403000
оның iшiнде:
1. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық
вексельдердi аукционда сатудан қаражаттың
түсуi                                             500000
2. Түзету сомасын шегерiп тастағанда, барлығы       -903000
Оның iшiнде:
а) заңды тұлғалар арасында орналастырылған
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы
Мемлекеттiк заемын өтеуге                       -3000
б) Қазақстан Республикасының 1992 жылғы
Мемлекеттiк iшкi ұтыс заемының ұтыстарын
сатып алуға (халықтан)                        -900000
III. Қаржыландырудың iшкi көздерi есебiнен,
барлығы                                    1494975
Оның iшiнде:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
кредит ресурстары                                8625000
2. Iшкi республикалық есеп бойынша негiзгi борыш
сомасының түсуi                                  7681155
3. Түзету сомасын шегерiп тастағанда, барлығы      14811180
Оның iшiнде:
а) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiне iшкi
борышты өтеуге                                   -800000
б) айналым қаражатының жеткiлiксiздiгiне
байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкiнiң кредиттерi бойынша мерзiмi өткен
берешектi өтеуге                                 -100000
в) Iшкi республикалық есеп нәтижелерi бойынша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
айналым вексельдерiн өтеуге                     -13911180
Айналымдағы кассалық нақты ақша                    30000
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 18 сәуiрдегi
N 507 қаулысына
2 қосымша
Журнал мен газет редакцияларының зиянын жабуға
республикалық бюджеттен 1995 жылға олардың
құрылтайшылары бойынша бөлiнетiн қаржы
мың теңге
-------------------------------------------------------------------
Құрылтайшы         | Қаржы    | Газет пен журнал
|          | редакцияларының атауы
------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының    83922     Советы Казахстана (газет)
Жоғарғы Кеңесi                         Халық Кеңесi (газет)
Жоғарғы Кеңестiң Жаршысы
(журнал)
Қазақстан Республикасының    256886    Егемендi Қазақстан (газет)
Баспасөз және бұқаралық                Казахстанская правда (газет)
ақпарат министрлiгi                    Коре ильбо (газет)
Экономика и жизнь (журнал)
Уйғұр авази (газет)
Дойче альгемайне (газет)
Азия (газет)
Түркiстан (газет)
Ана тiлi (газет)
Украински новини (газет)
Феникс (журнал)
Абай (журнал)
Ақиқат (журнал)
Мысль (журнал)
Қазақстан Республикасының     5256     Қаржы-қаражат-Финансы
Қаржы министрлiгi                      Казахстана (журнал)
Қазақстан Жастар одағы       54748     Экспресс "К" (газет)
Жас Алаш (газет)
Қазақстан Республикасының    43270     Балдырған (журнал)
Жастар iсi, туризм және                Жалын (журнал)
спорт министрлiгi                      Ұлан (газет)
Дружные ребята (газет)
Новое поколение (газет)
Қазақстан Республикасының     9788     Здравоохранение Казахстана
Денсаулық сақтау министрлiгi            (журнал)
Денсаулық (журнал)
Қазақстан Республикасының    10296     Русский язык в Казахской
Бiлiм министрлiгi                      школе (журнал)
Қазақстан мектебi (журнал)
Қазақстан мұғалiмi (газет)
Қазақстан Республикасының    26686     Жұлдыз (журнал)
Жазушылар одағы                        Простор (журнал)
Қазақ әдебиетi (газет)
Қазақтардың дүниежүзiлiк     14355     Шалқар (газет)
қауымдастығы
Қазақстан Республикасының    34500     Әдiлет министрлiгiнiң
Әдiлет министрлiгi                     Жаршысы (журнал)
Халықаралық келiсiмдердiң,
уағдаластықтардың және
Қазақстан Республикасының
жекелеген заң актiлерiнiң
бюллетенi
Апталық заң газетi
-------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ                     539707

1. Поступлений по внешнему займу                     45928496
2. За минусом сумм корректировки, всего              -7641022
в том числе на погашение внешнего займа           -7641022
II. За счет реализации ценных бумаг, всего                 -403000
из них:
1. Поступления средств от аукционной продажи
государственных краткосрочных казначейских векселей    500000
2. За минусом сумм корректировки, всего               -903000
В том числе:
а) на погашение по Государственному займу Республики
Казахстан 1992 года, размещенному среди юридических
лиц                                                  -3000
б) на выкуп выигрышей Государственного внутреннего
выигрышного займа Республики Казахстан 1992 года
(у населения)                                      -900000
III. За счет внутренних источников финансирования, всего   1494975
В том числе:
1. Кредитных ресурсов Национального Банка Республики
Казахстан                                          8625000
2. Поступление сумм основного долга по
внутриреспубликанскому зачету                      7681155
3. За минусом сумм корректировки, всего             -14811180
В том числе:
а) на погашение государственного внутреннего долга
Национальному Банку Республики Казахстан           -800000
б) погашение просроченной задолженности по кредитам
Национального Банка Республики Казахстан под
недостаток собственных оборотных средств           -100000
в) погашение срочных обращаемых векселей Министерства
финансов Республики Казахстан по результатам
внутриреспубликанского зачета                    -13911180
Оборотная кассовая наличность                                30000
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 18 апреля 1995 г. N 507
Ассигнования из республиканского бюджета на
покрытие убытков редакций журналов и газет
на 1995 год по их учредителям
тыс. тенге
----------------------------------------------------------------------
Учредитель    !Ассигнования!Наименование редакций газет и журналов
----------------------------------------------------------------------
Верховный Совет     83922       Советы Казахстана (газета)
Республики                      Халык Кенеси (газета)
Казахстан                       Ведомости Верховного Совета (журнал)
Министерство       256886       Егеменди Казахстан (газета)
печати и массовой               Казахстанская правда (газета)
информации                      Коре ильбо (газета)
Республики                      Экономика и жизнь (журнал)
Казахстан                       Уйгур авази (газета)
Дойче альгемайне (газета)
Азия (газета)
Туркестан (газета)
Ана Тили (газета)
Украински новини (газета)
Феникс (журнал)
Абай (журнал)
Акикат (журнал)
Мысль (журнал)
Министерство        5256        Каржы-каражат-Финансы
финансов Республики             Казахстана (журнал)
Казахстан
Союз молодежи
Казахстана         54748        Экспресс "К" (газета)
Жас Алаш (газета)
Министерство по    43270        Балдырган (журнал)
делам молодежи,                 Жалын (журнал)
туризма и спорта                Улан (газета)
Республики                      Дружные ребята (газета)
Новое поколение (газета)
Министерство       9788         Здравоохранение Казахстана (журнал)
здравоохранения                 Денсаулык (журнал)
Республики
Казахстан
Министерство     10296          Русский язык в казахской школе
образования                     (журнал)
Республики                      Казахстан мектеби (журнал)
Казахстан                       Казахстан мугалими (газета)
Союз писателей  26686           Жулдыз (журнал)
Республики                      Простор (журнал)
Казахстан                       Казак адабиети (газета)
Всемирная       14355           Шалкар (газета)
ассоциация
казахов
Министерство    34500           Вестник Министерства юстиции (журнал)
юстиции                         Бюллетень международных договоров,
Республики                      соглашений и отдельных
Казахстан                       законодательных актов Республики
Казахстан
Еженедельная юридическая газета
----------------------------------------------------------------------
Всего          539707