Қазақстан Республикасында әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 12 мамырдағы N 657. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003 жылғы 20 мамырдағы N 467 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы мен Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына және "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiнде комитет құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 7 қазандағы N 1879 Жарлығына сәйкес әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету саласындағы қауiпсiздiктi бақылаудың мемлекеттiк жүйесiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитетте осы мақсат үшiн тiркелген барлық меншiк нысандарындағы Қазақстан Республикасының кәсiпорындары мен ұйымдары үшiн мiндеттi әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету тәртiбi осы қаулының 1-3 қосымшаларына сәйкес белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен
2. Мыналар бекiтiлсiн:
- Қазақстан Республикасында әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету саласындағы барлық меншiк нысандарындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың қызметiн лицензиялаудың Мемлекеттiк жүйесi туралы ереже (1-қосымша);
- Әскери-техникалық құралдар тiзбесi (2-қосымша);
- Екi рет қолданылатын өнiмдердiң тiзбесi (3-қосымша).
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет:
берiлген лицензиялар туралы Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне ай сайын мәлiмет берiп отырады;
мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен келiсу бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне осы қаулының 2,3-қосымшасында келтiрiлген Тiзбенi түзету жөнiнде ұсыныс енгiзедi.
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен және Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен бiрлесiп әскери-техникалық құралдар  мен екi қызмет көрсетудiң белгiленген тәртiбiнiң сақталуына бақылауды қамтамасыз етедi деп белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 мамырдағы
N 657 қаулысына
1-Қосымша
Қазақстан Республикасында әскери-техникалық құралдар
мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау, өндiру,
жөндеу және қызмет көрсету саласындағы меншiктiң барлық
нысандарындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың қызметiн
лицензиялаудың Мемлекеттiк жүйесi туралы
Ереже

О порядке разработки, производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств и продукции двойного применения в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 г. N 657. Утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 мая 2003 г. N 467
В соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" Z931500_ и Указом Президента Республики Казахстан от 7 октября 1994 г. N 1879 U941879_ "О создании Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан", в целях создания государственной системы контроля за безопасностью в области разработки, производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств и продукции двойного применения Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить порядок разработки, производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств и продукции двойного применения, обязательной для предприятий и организаций Республики Казахстан всех форм собственности, зарегистрированных для этих целей в Комитете по оборонной промышленности при Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан, согласно приложениям 1-3 настоящего постановления.
Сноска. В пункте 1 заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
2. Утвердить:
Положение о Государственной системе лицензирования деятельности предприятий и организаций всех форм собственности в области разработки, производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств и продукции двойного применения в Республике Казахстан (приложение 1);
Перечень военно-технических средств (приложение 2);
Перечень продукции двойного применения (приложение 3).
3. Установить, что Комитет по оборонной промышленности при Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан:
представляет ежемесячно сведения в Государственный комитет Республики Казахстан по статистике и анализу о выданных лицензиях;
вносит по согласованию с заинтересованными министерствами и ведомствами предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан по корректировке Перечней, приведенных в приложениях 2-3 к настоящему постановлению;
обеспечивает совместно с Министерством внутренних дел и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан контроль за соблюдением установленного порядка разработки, производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств и продукции двойного применения.
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 мая 1995 г. N 657
Положение
о Государственной системе
лицензирования деятельности предприятий и
организаций всех форм собственности в области разработки,
производства, ремонта и обслуживания военно-технических средств
и продукции двойного применения в Республике Казахстан

1. Осы Ереже:
а) оларға қару-жарақ, оқ-дәрi, әскери техника мен солардың қосалқы бөлшектерi;
оларды дайындау үшiн арнаулы материалдар, жабдықтар;
әскери-техникалық құралдардан қорғанудың ұжымдық және жеке құралдары;
әскери улағыш заттар және солардан қорғану құралдары;
аңшы және спорт мылтығы және оның оқ-дәрiсi;
өзiн-өзi қорғаудың химиялық құралдары жататын әскери-техникалық
құралдары (бұдан әрi - ӘТҚ);
б) екi рет қолданылатын өнiмдердi (бұдан әрi - ЕҚӨ) дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету саласындағы меншiктiң барлық нысандарындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың қызметiн лицензиялаудың, сондай-ақ пайдаланылып болған ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi жоюдың (құрту, кәдеге жарату, көму) және ұқсатудың тәртiбi мен шартын айқындайды.
2. Терминдер мен анықтамалар:
Қару - қарулы күресте қарсыласқа тойтарыс беруге арналған құрылғылар мен құралдар. Әдетте ол тойтарыс беру құралдары мен оларды мәжеге жеткiзу құралдарынан тұрады.
Қару-жарақ - әртүрлi қару мен оны қолдануды қамтамасыз ететiн құралдардың жиынтығы.
Әскери-техника - қарулы күштердiң жауынгерлiк және күнделiктi қызметiн қамтамасыз ету үшiн оларды жарақтандыруға арналған қару, жауынгерлiк және жауынгерлiк емес техникалық құралдар.
Оқ-дәрi - тiршiлiк иесiн, техниканы күйретуге, ғимараттарды (табиғи құралымдарды) қиратуға немесе басқа да арнайы мiндеттердi орындауға тiкелей арналған қару-жарақтың құрамдас бөлiгi.
Екi рет қолданылатын өнiм - келiсiлген құжаттар (техникалық шарттар, стандарттар) негiзiнде қарулы күштердiң мүддесi үшiн бастапқы өндiрiлген, кейiннен азаматтық мақсатқа пайдалануға жiберiлген өнiмдер, сондай-ақ "Ядролық материалдар, технологиялар, жабдықтар, қондырғылар, ядролық емес арнаулы материалдар, қоса қабат мақсатта пайдаланылатын жабдықтар, материалдар мен технологиялар, радиоактивтi сәуле көздерi мен изотопты өнiмдер экспорты мен импорты туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 наурыздағы N 183 қаулысымен айқындалған ядролық технологияға қатысы бар материалдар.
3. Дайындалуы, өндiрiлуi, жөнделуi және қызмет көрсетiлуi Қазақстан Республикасында лицензиялауды талап ететiн ӘТҚ мен ЕҚӨ-нiң тiзбелерiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
4. ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету құқығы бар кәсiпорындар мен ұйымдарды есепке алуды Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнде жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет (бұдан әрi - Қорғанысөнеркәсiпкомы) әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындайтын, өндiретiн, жөндейтiн және қызмет көрсететiн кәсiпорындар мен ұйымдардың Мемлекеттiк тiзiлiмiне (бұдан әрi - Мемлекеттiк тiзiлiм) енгiзе отырып жүргiзедi, оның мазмұндық нысаны осы Ереженiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
ЕСКЕРТУ. 4-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен .

1. Настоящее Положение определяет порядок и условия лицензирования деятельности предприятий и организаций всех форм собственности в области разработки, производства, ремонта и обслуживания:
а) военно-технических средств (далее - ВТС), к которым отнесены:
вооружения, боеприпасы, военная техника и запасные части к ним;
специальные материалы, оборудование для их производства;
коллективные и индивидуальные средства защиты от военно-технических средств;
боевые отравляющие вещества и средства защиты от них;
охотничье и спортивное огнестрельное оружие и боеприпасы к ним;
холодное оружие;
химические средства самообороны;
б) продукции двойного применения (далее - ПДП), а также ликвидации (уничтожение, утилизация, захоронение) и переработки высвобождаемых ВТС и ПДП.
2. Термины и определения:
_Оружие . - устройства и средства, предназначенные для поражения противника в вооруженной борьбе. Обычно состоит из средств поражения и средств их доставки к цели.
_Вооружение . - комплекс различных видов оружия и средств, обеспечивающих его применение.
_Военная техника . - оружие, боевые и небоевые технические средства, которыми оснащаются вооруженные силы для обеспечения их боевой и повседневной деятельности.
_Боеприпасы . - составная часть вооружения, непосредственно предназначенная для поражения живого существа, техники, разрушения сооружений (естественных образований) или других специальных задач.
_Продукция двойного применения . - продукция, первоначально произведенная в интересах вооруженных сил на основании согласованных документов (технических условий, стандартов) и в дальнейшем допущенная к использованию в гражданских целях, а также материалы, имеющие отношения к ядерным технологиям, определенным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 мая 1993 г. N 183 P930183_ "Об утверждении Положения об экспорте и импорте ядерных материалов, технологий, оборудования, установок, специальных неядерных материалов и технологий двойного назначения, источников радиоактивного излучения и изотопной продукции".
3. Перечни ВТС и ПДП, разработка, производство, ремонт и обслуживание которых в Республике Казахстан требует лицензирования, утверждаются Кабинетом Министров Республики Казахстан.
4. Учет предприятий и организаций, имеющих право на разработку, производство, ремонт и обслуживания ВТС и ПДП, ведется в Комитете по оборонной промышленности при Министерстве промышленности и торговли (далее - Комоборонпром) с занесением в Государственный реестр предприятий и организаций, разрабатывающих, производящих, ремонтирующих и обслуживающих военно-технические средства и продукцию двойного применения (далее - Государственный реестр), содержательная форма которого приведена в приложении 1 к настоящему Положению.
Сноска. В пункте 4 заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .

5. ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындауға, өндiруге, жөндеуге және қызмет көрсетуге үмiткер кәсiпорындар мен ұйымдарды тiркеу мен есепке алу үшiн қарулы күштерге қатысы бар немесе ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi пайдалану құқына ие ұйыммен аталған қызметке шартты (контрактiнi) ұсына отырып, Қорғанысөнеркәсiпкомына өтiнiм бередi.
Лицензия бере отырып, аталған қызметке рұқсат ету туралы Қорғанысөнеркәсiпкомының дәйектелген қорытындысы кәсiпорын мен ұйымды Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзудiң шарты болып табылады, оның мазмұндық нысаны осы Ереженiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
6. Мемлекеттiк тiзiлiмге енген кәсiпорындар мен ұйымдарға ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету құқығына лицензияны Қорғанысөнеркәсiпкомы бередi.
Лицензия алмай тұрып Мемлекеттiк тiзiлiмге ену мәлiмделген қызметпен шұғылдануға құқық бермейдi.
7. Лицензия субъектiнiң (кәсiпорын немесе ұйымның) ӘТҚ мен ЕҚӨ-нiң белгiлi бiр түрлерi мен номенклатурасын дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету құқығын куәландыратын құжат болып табылады.
Субъектiнiң құқықты пайдалануы лицензияны алған сәттен басталады да әрекет ету мерзiмi аяқталған, күшi жойылған немесе лицензия заңда белгiленген тәртiппен жарамсыз деп танылған жағдайда тоқтатылады.
8. Дайындауға, өндiруге жөндеуге немесе қызмет көрсетуге арналған шарттың (контрактiнiң) қолданылу мерзiмiне лицензия мынадай құжаттарды тапсырған күннен бастап бiр ай iшiнде берiледi:
кәсiпорынның немесе ұйымның өтiнiмi;
мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
нотариат куәландырған жарғының көшiрмесi;
мәлiмделген қызметке арналған шарт (контракт);
жоспарланған ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындаудың, өндiрудiң, жөндеудiң немесе қызмет көрсетудiң тактикалық-техникалық сипаттамалары;
а) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң - сол кәсiпорын немесе ұйым өтiнiмiнiң негiздiлiгi, режимдiк шаралардың және мемлекеттiк қауiпсiздiктiң қамтамасыз етiлуi мен жеткiлiктiлiгi туралы;
б) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң - бұйымдарды, олардың жинақтаушы және босалқы бөлшектерiн сақтау мен тасымалдау кезiнде белгiленген шарттардың есепке алынуына, қамтамасыз етiлуiне бақылауды ұйымдастыру туралы;
в) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң - тапсырыс берушiлердiң өкiлдерi тарапынан дайындалған және берiлген өнiмнiң сапасы мен жинақталуына бақылауды қамтамасыз ету туралы;
г) санитарлық, өрттен қорғау, кен-техникалық және экологиялық қадағалау органдарының - айналадағы ортаның, азаматтардың өмiрi мен денсаулығының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы қорытындылары.

5. Предприятия и организации, претендующие на разработку, производство, ремонт и обслуживание ВТС и ПДП, для регистрации и учета подают заявку ( приложение 3 к настоящему Положению) в Комоборонпром с представлением договора (контракта) на указанную деятельность с организацией, относящейся к вооруженным силам или имеющей право на использование ВТС и ПДП.
Условием включения предприятий и организаций в Государственный реестр является мотивированное заключение Комоборонпрома о разрешении на указанную деятельность с выдачей лицензии, содержательная форма которой приведена в приложении 2 к настоящему Положению.
6. Лицензия на право разработки, производства, ремонта и обслуживания ВТС и ПДП выдается Комоборонпромом предприятиям и организациям, включенным в Государственный реестр.
Включение в Государственный реестр без получения лицензии не дает право на занятие декларированной деятельностью.
7. Лицензия является документом, удостоверяющим право субъекта (предприятия или организации) на разработку, производство, ремонт или обслуживание _ определенных . видов и номенклатуры ВТС и ПДП.
Правоспособность субъекта возникает с момента получения лицензии и прекращается в случаях истечения срока действия, аннулирования или признания лицензии недействительной в установленном законом порядке.
8. Лицензия выдается на срок действия договора (контракта) на разработку, производство, ремонт или обслуживание в течение месяца со дня подачи следующих документов:
заявки предприятия или организации,
копии свидетельства о государственной регистрации,
копии нотариально удостоверенного устава,
договора (контракта) на декларируемую деятельность,
тактико-технических характеристик запланированных к разработке, производству, ремонту или обслуживанию ВТС и ПДП,
заключений:
а) Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - об обоснованности заявки данного предприятия или организации, обеспеченности и достаточности режимных мероприятий и государственной безопасности;
б) Министерства внутренних дел Республики Казахстан - об организации контроля за учетом, обеспечением установленных условий при хранении и перевозке изделий, комплектующих и запасных частей к ним;
в) Министерства обороны Республики Казахстан - об обеспечении контроля за качеством и комплектностью разрабатываемой и поставляемой продукции со стороны представительств Заказчиков;
г) органов санитарного, противопожарного, горно-технического и экологического надзора - об обеспеченности безопасности окружающей среды, жизни и здоровья граждан.

9. Қолданылып жүрген заңдарға сәйкес мiндеттi сақтандырылуға жататын қызметке лицензия белгiленген тәртiппен жасалған сақтандыру туралы шарты болғанда ғана берiледi.
10. Мемлекеттiк қорғаныс тапсырыстары бойынша шарттарды (контрактiлердi) орындау басым тәртiппен лицензияландырылады.
11. Шаруашылық жүргiзушi субъектiге берiлген лицензияны басқа шаруашылық жүргiзушi субъектiге беруге болмайды, бiрақ ол белгiленген тәртiппен қайта рәсiмделуi мүмкiн.
12. ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындау, өндiру, жөндеу және қызмет көрсету жөнiндегi жұмыстың технологиялық жағынан өзара байланысты түрлерiн жүзеге асыратын шаруашылық жүргiзушi субъектiге, әдетте, жұмыстың барлық түрлерiне ортақ бiр лицензия берiледi.
13. Шетелдiк субъектiлер Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде белгiленген алып қоюды ескере отырып, жалпы негiзде лицензияландырылады.
14. ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындауды, өндiрудi, жөндеу мен қызмет көрсетудi тiркеу және оған лицензия берiлгенi үшiн төлем жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
15. Берiлген барлық лицензиялардың көшiрмелерi мемлекеттiк құжаттарды сақтау ережелерiне сәйкес Қорғанысөнеркәсiпкомында сақталады.
16. Лицензия беруден бас тарту өтiнiш жасаушыға лицензия беру үшiн белгiленген мерзiмде жазбаша түрде бiлдiрiледi.
Егер лицензия белгiленген мерзiмде берiлмесе немесе бас тарту өтiнiш жасаушыға негiзсiз деп ұғынылса, Қорғанысөнеркәсiпкомының әрекетiне Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне шағым жасалуы мүмкiн.
17. Қорғанысөнеркәсiпкомы мемлекеттiк басқарудың тиiстi органдарын тарта отырып, ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi дайындаудың, өндiрудiң, жөндеу мен қызмет көрсету, жұмысты атқарушылардың бiлiктiлiгi мен кәсiби деңгейi, ӘТҚ мен ЕҚӨ-нiң сапасы мен жинақтылығы жағдайларын инспекциялық тексерулердi жүзеге асыруға мiндеттi.
18. Мемлекеттiк тiзiлiмге тиiстi өзгерiстер енгiзе отырып, Қорғанысөнеркәсiпкомының шешiмiмен мынадай жағдайларда лицензияның:
лицензиядан бас тартқанда;
кәсiпорын, ұйым қайта ұйымдастырылғанда немесе таратылғанда;
жұмысты орындаудың белгiленген тәртiбi бұзылғанда, өндiрiлген және мәлiмделген өнiмнiң тұрпаты мен номенклатурасы сәйкес келмегенде;
осы Ереженiң 8-тармағында аталған мемлекеттiк басқару органдарының ұсынуы бойынша;
шығарылған өнiмге (жұмысқа, қызмет көрсетуге) арналған стандарттар мен техникалық шарттардың талаптары сақталмағанда;
лицензия берiлетiн қызметке тыйым салу туралы мемлекеттiк жоғары органдардың шешiмдерi болғанда лицензиялардың күшi жойылуы мүмкiн.
19. ӘТҚ мен ЕҚӨ-нi осы Ереженi бұза отырып дайындауға, өндiруге, жөндеуге немесе қызмет көрсетуге берген шаруашылық жүргiзушi субъектiлер немесе лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап бередi.
1-Қосымша
Әскери-техникалық құралдар мен екi рет қолданылатын
өнiмдердi дайындайтын, өндiретiн, жөндейтiн және
қызмет көрсететiн кәсiпорындар мен ұйымдардың
Мемлекеттiк тiзiлiмi
------------------------------------------------------------------
N | Кәсiпорынның,|Өнiм (жұмыс, қызмет)|Енгiзу үшiн |Лицензияның
Р/| ұйымның      |көрсету), негiзгi   |  негiз     |берiлгенi
с |деректемелерi | сипаттамалары      |            |туралы белгi
-------------------------------------------------------------------

9. На деятельность, подлежащую в соответствии с действующим законодательством обязательному страхованию, лицензия выдается лишь при наличии заключенного в установленном порядке договора о страховании.
10. Выполнение договоров (контрактов) по государственному оборонному заказу лицензируется в приоритетном порядке.
11. Лицензия, выданная хозяйствующему субъекту, не подлежит передаче другому хозяйствующему субъекту, но может быть переоформлена в установленном порядке.
12. Хозяйствующему субъекту, осуществляющему технологически взаимосвязанные виды работ по разработке, производству, ремонту и обслуживанию ВТС и ПДП, выдается, как правило, одна общая лицензия на все виды работ.
13. Иностранные субъекты лицензируются на общих основаниях с учетом изъятий, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
14. Оплата за регистрацию и выдачу лицензий на разработку, производства, ремонт и обслуживание ВТС и ПДП осуществляется по тарифам в порядке, установленном Министерством финансов Республики Казахстан.
15. Копии всех выданных лицензий сохраняются в Комоборонпроме в соответствии с правилами хранения государственных документов.
16. Отказ в выдаче лицензии дается заявителю в письменной форме в сроки, установленные для выдачи лицензии.
Если лицензия не выдана в установленный срок или отказ представляется заявителю необоснованным, действия Комоборонпрома могут быть обжалованы в Кабинет Министров Республики Казахстан.
17. Комоборонпром обязан осуществлять с привлечением соответствующих органов государственного управления инспекционные проверки условий разработки, производства, ремонта и обслуживания ВТС и ПДП, квалификации и профессионального уровня исполнителей работ, качества и комплектности ВТС и ПДП.
18. Лицензия решением Комоборонпрома может быть аннулирована с внесением соответствующих изменений в Государственный реестр в следующих случаях:
отказа от лицензии;
реорганизации или ликвидации предприятия, организации;
нарушения установленных правил выполнения работ, несоответствии типов и номенклатуры производимой и декларированной продукции;
по представлению органов государственного управления, перечисленных в пункте 8 настоящего Положения;
несоблюдения требований стандартов и технических условий на выпускаемую продукцию (работу, услугу);
решений высших органов государства о запрете на лицензируемую деятельность.
19. Хозяйствующие субъекты или должностные лица, допустившие разработку, производства, ремонт или обслуживание ВТС и ПДП с нарушениями настоящего Положения, несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
Государственные реестр
предприятий и организаций, разрабатывающих, производящих,
ремонтирующих и обслуживающих военно-технические средства
и продукцию двойного применения
____________________________________________________________________
N  !Реквизиты предприя-!Продукция(работа,!Основания!Отметка о выда-
п/п !тия, организации   !услуги),основные !  для    !че лицензии
!                   !характеристики   !включения!
____!___________________!_________________!_________!______________

1 |        2     |          3         |      4     |       5
-------------------------------------------------------------------
2-Қосымша
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi
комитеттiң Елтаңбалы бланкi
-----------------------------------------------------
(дайындауға, өндiруге, жөндеуге, қызмет көрсетуге)
----------------------------------------------------
(ӘТҚ мен ЕҚӨ түрлерi)
Лицензия
Айы, күнi                                         N ------дана
N-------
1. Лицензиат және оның деректемелерi
2. Мемлекеттiк тiзiлiм бойынша мағлұматтары
3. Лицензия сұрату негiзi
4. Лицензияның нысаналы мақсаты
5. Лицензияның қолданылу мерзiмi
6. Лицензияға төлем
Берiлдi:
----------------күшi сақталады
___________________________________________________________________
Атауы, негiзгi тактикалық|  СЭҚ  |Өлшем  | Өндiрiске  |  Рұқсат
техникалық сипаттамасы    |-------|бiрлiгi|қабылданған | етiлген
|   ТН  |       | айы-күнi,  | қызмет
|-------|       |акт N______ |
|жөнiндегi      |            |
|  коды |       |            |
------------------------------------------------------------------
"Лицензиар"                                "Лицензиат"
Тегi, аты, әкесiнiң аты                   Тегi, аты, әкесiнiң аты
Лауазымы                                    Лауазымы
қолы                                         қолы
Айы, күнi                                   Айы, күнi
М.О.                                        М.О.
3-қосымша
Лицензия  алуға
Өтiнiм
1.___________________________________________________________
(лицензиат және оның деректемелерi)
2. ___________________________________________________________
(қандай мақсатқа)
_____________________________________лицензия берудi өтiнемiн.
(ӘТҚ, ЕҚӨ номенклатурасы)
3. Сұрату үшiн негiздеме:_____________________________________
(шарттың немесе контрактiнiң N мен
______________________________________________________________
айы, күнi тапсырыс берушi туралы мағлұматтар)
______________________________________________________________
4.____________________________________________________________
(Шарттың немесе контрактiнiң күшi сақталатын мерзiм)
5. Өндiруге сұралынатын ӘТҚ немесе ЕҚӨ мөлшерi:
______________________________________________________________
6. Өндiрiстiк мүмкiндiктерi:__________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Өтiнiмге мыналар қоса тiркеледi:
- Мәлiмделген қызметтiң шарты (контрактiсi) __________________
- Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi ______________
- Нотариалды расталған жарғының көшiрмесi   __________________
- Дайындауға, өндiруге, жөндеуге және қызмет
көрсетуге жоспарланған ӘТҚ мен ЕҚӨ-нiң
тактикалық-техникалық сипаттамалары       __________________
- Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң қорытындысы                   __________________
- Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгiнiң қорытындысы                 __________________
- Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлiгiнiң қорытындысы                __________________
- Қазақстан Республикасы Өнеркәсiпте жұмысты
қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен
қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң
қорытындысы                               __________________
- Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрлiгiнiң қорытындысы   __________________
М.О.                          Лицензиаттың қолы, лауазымы,
айы, күнi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Комитетiнiң
1995 жылғы 12 мамырдағы
N 657 қаулысына
2-Қосымша
Лицензиялар бойынша дайындау, өндiру, жөндеу
мен қызмет көрсету жүзеге асырылатын
әскери-техникалық құралдарының
Тiзбесi
-------------------------------------------------------------------
N |              Атауы                 |   СЭҚ ТН    |  Лицензиар
Рет                                    |-------------|
саны                                   |бойынша коды |
-------------------------------------------------------------------
1 |                2                   |      3      |      4
-------------------------------------------------------------------
1. Атыс қаруы, жүйелерi, оның қосалқы
бөлшектерi мен тетiктерi             930100000     Қорғаныс
Өнеркәсiбi
комитетi
2. Артиллериялық қару-жарақтар,
жүйелерi,блоктары, оның құрастырушы
және қосалқы бөлшектерi              930690900        -"-
3. Ракеталық кешендер, жүйелерi,
блоктары, олардың құрастырушы және
қосалқы бөлшектерi, оларды қалпына
келтiру жөнiндегi жұмыстар           930690900         -"-
4. Радиолокациялық қару-жарақтар,
жүйелерi, блоктары, олардың
құрастырушы және қосалқы бөлшектерi  852700000         -"-
5. Радиоқабылдағыштар, жүйелерi,
блоктары, олардың құрастырушы және                 Қорғаныс
қосалқы бөлшектерi                   852700000     өнеркәсiбi
6. Әскери кемелер, оның iшiнде авторлық               комитетi
қадағалау, жөндеу және техникалық
көмек                                930690900         -"-
7. Торпедолық қару-жарақ, жүйелерi,
блоктары, олардың құрастырушы
және қосалқы бөлшектерi              930690900         -"-
8. Миналық қару-жарақ, жүйелерi,
блоктары, олардың құрастырушы
және қосалқы бөлшектерi              930690900         -"-
9. Тральдық қару-жарақ, жүйелерi,
блоктары, олардың құрастырушы
және қосалқы бөлшектерi              930690900         -"-
10. Басқару аппаратурасы, ракеталық
кешендердiң бақылау-тексеру
аппаратуралары, құрастыру
жиынтықтары, құралдары, олардың
жабдықтары                          930690900         -"-
11. Ракеталық, торпедолық, миналық
қарулардың аппаратуралары, жүйелерi,
блоктары, құрастырушы және қосалқы
бөлшектерi                          930690900        -"-
12. Авиациялық техниканың агрегаттары,
құралдары, құрастырушы және қосалқы
бөлшектерi                          88033010         -"-
13. Десант түсiру құралдары, парашюттер 880400000        -"-
14. Қару-жарақ пен әскери техниканы
жөндеу мен оған техникалық қызмет
көрсетудiң жылжымалы құралдары      870590           -"-
15. Қарудың, қару-жарақтың және
технологиялардың перспективалық
түрлерi                                           Қорғаныс
Өнеркәсiбi
комитетi
келiсу
бойынша
16. Аңшы және спорт мылтығы, оқ-дәрi    930320900     Қорғаныс
мен олардың қосалқы бөлшектерi      930510000     өнеркәсiбi
930621000     комитетi
17. Әскери-техникалық құралдардан           4016
қорғанудың ұжымдық және жеке            5906
адам қолданатын құралдары               8710          -"-
18. Суық қару                               9307          -"-
19. Өзiн-өзi қорғаудың химиялық             9304
құралдары                               9306          -"-
20. Пайдаланылып болған әскери.-
техникалық құралдарды  жою мен
қайта өңдеу                         3601-3604,
6536,8802,
87059,
9301-9306
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 мамырдағы
N 657 қаулысына
3-Қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-Қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 шілдедегі N 763 қаулысымен .
Екi рет қолданылатын өнiмдердiң
Тiзбесi
------------------------------------------------------------------
N  |                 Атауы                |   СЭҚ ТН   | Лицензиар
Рет|                                      |бойынша коды|
саны                                      |            |
------------------------------------------------------------------
1 |                  2                   |      3     |    4
------------------------------------------------------------------
1. Радиостанциялар                         657151010    Қорғаныс
657112021    өнеркәсiбi
комитетi
2. Радио хабарларын ыдырату                6554231000
станциялары                             6555702000
6554101080       -"-
3. Жылжымалы шеберханалар                     870590        -"-
4. УПУ-1М әмбебап тесiп өту                6688370099       -"-
қондырғылары
5. Шынжыр табанды
транспортер-сүйрегiш                    871000000        -"-
6. Аккумуляторлар мен сiлтiлi
батареялар                              226301000        -"-
7. Ядролық техникаларға қатысы бар
екi рет қолданылатын материалдар                     Қазақстан
Республикасы
Министрлер
Кабинетiнiң
1993 жылғы
9 наурыздағы
N183
қаулысына
сәйкес
8. Жарылғыш заттар, өнеркәсiптiк                        Қазақстан
мақсаттағы жарылғыш және                             Республикасы
пиротехникалық заттар мен                            Министрлер
олар қолданылатын бұйымдардан басқа                  Кабинетiнiң
1994 жылғы
8 сәуiрдегi
N 355
қаулысына
сәйкес
9. Пайдаланып болған екi рет                            Қорғаныс
қолданылған өнiмдердi жою мен қайта                  өнеркәсiбi
өңдеу                                                комитетi

1 !        2          !       3         !    4    !      5
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
Гербовый бланк Комитета по оборонной
промышленности при Кабинета Министров
Республики Казахстан
Л И Ц Е Н З И Я
на________________________________________________
(разработку, производство,ремонт, обслуживание)
_______________________________
(вид ВТС или ПДП)
Дата                                                   Экз.N_____
N________
1. Лицензиат и его реквизиты
2. Данные по Государственному реестру
3. Основание для запроса лицензии
4. Целевое назначение лицензии
5. Срок действия лицензии                      Выдана:
6. Оплата лицензии                          Действительна
___________________________________________________________________
Наименование, основные!Код по ТН!Единица!Принято к   !Разрешенная
тактико-технические   !  ВЭД    !измере-!производству!деятельность
характеристики      !         !ния    !N акта,дата !
-------------------------------------------------------------------
"Лицензиар"                               "Лицензиат"
Ф.И.О.                                    Ф.И.О.
Должность                                 Должность
Подпись                                   Подпись
Дата                                      Дата
М.П.                                   М.П.
Приложение 3
З А Я В К А
на получение лицензии
1._________________________________________________________________
(лицензиат и его реквизиты)
2. Прошу выдать лицензию на:_______________________________________
(какие цели)
__________________________________________________________________
(номенклатура ВТС, ПДП)
3. Основание для запроса:_________________________________________
(N и дата договора или контракта,
__________________________________________________________________
сведения о заказчике)
__________________________________________________________________
4.________________________________________________________________
(срок действия договора или контракта)
5. Запрашиваемое к производству количество ВТС или ПДП:___________
__________________________________________________________________
6. Производственные возможности:__________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. К заявке прилагаются:
- Договор (контракт) на декларируемую деятельность   ________
- Копия свидетельства о государственной регистрации  ________
- Копия нотариально заверенного устава               ________
- Тактико-технические характеристики запланированных
к разработке, производству, ремонту и обслуживанию
ВТС и ПДП                                          ________
- Заключение КНБ РК                                  ________
- Заключение МВД РК                                  ________
- Заключение МО РК                                   ________
- Заключение Комгортехнадзора РК                     ________
- Заключение Минэкологии и биоресурсов РК            ________
М.П   Подпись лицензиата, должность, дата
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 мая 1995 г. N 657
П Е Р Е Ч Е Н Ь
военно-технических средств, разработка, производство,
ремонт и обслуживание которых осуществляется
по лицензиям
___________________________________________________________________
N !                                ! Код по ТН !
п/п!    Н а и м е н о в а н и е     !    ВЭД    ! Л и ц е н з и а р
-------------------------------------------------------------------
1 !              2                 !    3      !       4
-------------------------------------------------------------------
1  Стрелковые оружия, узлы, запас-               Комоборонпром
ные части и принадлежности к
нему                             930100000
2  Артиллерийское вооружение,
узлы, блоки, комплектующие и
запасные части к нему            930690900         - " -
3  Ракетные комплексы, узлы,
блоки, комплектующие и
запасные части к ним,работы
по их восстановлению             930690900          - " -
4  Радиолокационное вооружение,
узлы, блоки, комплектующие и
запасные части к нему            852700000          - " -
5  Радиоприемники, узлы, блоки,
комплектующие и запасные части
к ним                            852700000          - " -
6  Военные корабли, в том числе
авторский надзор, ремонт и
техническая помощь               930690900          - " -
7  Торпедное вооружение, узлы,
блоки, комплектующие и запасные
части к нему                     930690900          - " -
8  Минное вооружение, узлы, блоки,
комплектующие и запасные части
к нему                           930690900          - " -
9  Тральное вооружение, узлы, блоки,
комплектующие и запасные части
к нему                           930690900          - " -
10 Аппаратура управления, контрольно-
проверочная аппаратура ракетных
комплексов, монтажные комплекты,
приборы, оборудование к ним      930690900          - " -
11 Аппаратура, узлы, блоки,
комплектующие и запасные части
к ракетному, торпедному, минному
вооружению                       930690900          - " -
12 Агрегаты, приборы, комплектующие
и запасные части к авиационной
технике                          88033010           - " -
13 Средства десантирования,
парашюты                         880400000          - " -
14 Подвижные средства техничес-
кого обслуживания и ремонта
вооружения и военной техники     870590             - " -
15 Перспективные виды оружия,                    Комоборонпром по
вооружений и технологий                       согласованию
16 Охотничье и спортивное оружие,   930320900    Комоборонпром
боеприпасы и запасные части      930510000
к ним                            930621000
17 Средства коллективной и          4016,5906,
индивидуальной защиты от         8710               - " -
военно-технических средств
18 Холодное оружие                  9307               - " -
19 Химические средства самообороны  9304,9306          - " -
20 Ликвидация и переработка         3601-3604,
высвобождаемых военно-технических6536,8802,
средств                          87059,9301-9306    - " -
Приложение 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 мая 1995 г. N 657
Сноска. Приложение 3 с дополнениями - пстановлением Правительства РК от 11 июля 2002 года N 763 P020763_   .
Перечень
продукции двойного применения
___________________________________________________________________
N !                             !Код по ТН  !
п/п!   Н а и м е н о в а н и е   !  ВЭД      !   Л и ц е н з и а р
-------------------------------------------------------------------
1 !              2              !    3      !         4
-------------------------------------------------------------------
1  Радиостанции                  657151010   Комоборонпром
657112021
2  Станции радиоподавления       6554231000       - " -
6555702000       - " -
6554101080       - " -
3  Подвижные мастерские          870590           - " -
4  Универсальная пробойная
установка УПУ-1М              6688370099       - " -
5  Гусеничный транспортер-
тягач                         871000000        - " -
6  Аккумуляторы и батареи
щелочные                      226301000        - " -
7  Материалы двойного применения,            В соответствии с пос-
имеющие отношение к ядерным               тановлением Кабинета
технологиям                               Министров Республики
Казахстан от 9.03.93г.
N 183
8  Взрывчатые вещества,                      В соответствии с пос-
кроме взрывчатых и пиротехнических        тановлением Кабинета
веществ и изделий с                       Министров Республики
их применением промышленного              Казахстан от 8.04.94г.
назначения                                N 355
9  Ликвидация и переработка
высвобождаемой продукции
двойного применения                       Комоборонпром