"Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1135 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 12 мамырдағы N 659. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1135  U931135_ Жарлығын орындау үшiн, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1995 жылғы 27 қаңтардағы N 28 қаулысымен бекiтiлген жеке жобалар бойынша мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiруге тиiстi кәсiпорындардың тiзбесiн ескере отырып және "Қазкоммерцбанк" акционерлiк банкiнiң өтiнiмi негiзiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазкоммерцбанк" акционерлiк банкiнiң Еуропалық Одағы тарапынан кепiлгер қаржыландыратын басқа консультациялармен бiрлесе қатыса отырып жеке жобалар бойынша мұнай-газ саласы кәсiпорындарын қайта жаңарту мен жекешелендiру мәселелерi жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне техникалық жәрдем көрсетiлген консалтингтiк жұмыстарды жүргiзуге құқық алуына берген өтiнiмi қанағаттандырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сол кәсiпорындар құнын бағалаудың қаржылық, техникалық, құқықтық және стратегиялық мәселелерiн қамтитын мұнай-газ саласы кәсiпорындары топтарын жекешелендiрудiң стратегиялық жоспарын жасау, шетелдiк және отандық инвесторларды тарту, әлеуеттi инвесторлар мен қаржылық жағдайы туралы негiзгi мәлiметтердi талдау, тендерлер өткiзу жөнiнде қаржылық консультациялық қызмет көрсетуге "Қазкоммерцбанк" акционерлiк банкiмен және бұдан әрi Консультанттар деп аталатын консультант ретiнде таңдап алынған Еуропалық Одақпен Контрактi әзiрлеп, жасайтын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi саланың кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру мен қайта топтастыру жөнiндегi жұмыстар аяқталғанға дейiн олардың жекешелендiрiлуiн қосымшаға сәйкес уақытша тоқтата тұрсын.
4. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi саланың кәсiпорындарынан ақпарат алуда, бизнес-жоспарлар жасауда, саланың кәсiпорындарын қайта жаңарту мен жекешелендiру жоспарларын жобалауда, әртүрлi инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн жасауда, кәсiпорындардың инвестициялық құнын бағалауда Консультанттарға жәрдем көрсетiп отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 мамырдағы
N 659 қаулысына
қосымша
Мұнай-газ саласы кәсiпорындарының
Тiзбесi
"Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамы     <*>
"Актюбинскнефть" акционерлiк қоғамы
"Ембiмұнайгаз" акционерлiк қоғамы
"Қазақстанкаспийшельф" мемлекеттiк компаниясы
"Қазақгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Алаугаз" акционерлiк қоғамы
Павлодар мұнай өңдеу зауыты
Атырау мұнай өңдеу зауыты
Атырау полипропилен зауыты
Ақтау полиэтилен зауыты
Ескерту. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1996.01.05.
N 20 қаулысымен.   P960020_

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1135 "О Национальной программе разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (2 этап)"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 г. N 659. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1135 U931135_ "О Национальной программе разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (2 этап)", с учетом перечня предприятий, подлежащих разгосударствлению и приватизации по индивидуальным проектам, утвержденного постановлением Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу от 27 января 1995 г. N 28, и на основании заявки акционерного банка "Казкоммерцбанк" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Удовлетворить заявку акционерного банка "Казкоммерцбанк" на совместное участие с другими консультантами, финансируемыми грантом со стороны Европейского Союза, на получение права на проведение консалтинговых работ по предоставлению технической помощи Правительству Республики Казахстан по вопросам реконструкции и приватизации предприятий нефтегазовой отрасли по индивидуальным проектам согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подготовить и заключить Контракт с акционерным банком "Казкоммерцбанк" и выбранным Европейским Союзом консультантом, именуемыми в дальнейшем Консультанты, на оказание финансово-консультативных услуг по разработке стратегического плана приватизации групп предприятий нефтегазовой отрасли, охватывающего финансовые, технические, правовые и стратегические вопросы оценки стоимости указанных предприятий, привлечению иностранных и отечественных инвесторов, анализу основных сведений о потенциальных инвесторах и их финансовом положении, проведению тендеров.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации временно приостановить приватизацию предприятий отрасли согласно приложению до окончания работ по их реорганизации и перегруппировке.
4. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан оказать содействие Консультантам в получении информации на предприятиях отрасли, разработке бизнес-планов, проектировании планов реконструкции и приватизации предприятий отрасли, разработке технико-экономических обоснований различных инвестиционных проектов, оценке инвестиционной стоимости предприятий.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 г. N 659
Перечень предприятий нефтегазовой отрасли Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 января 1996 г. N 20. Акционерное общество "Мангыстаумунайгаз" Акционерное общество "Актюбинскнефть" Акционерное общество "Эмбамунайгаз" Государственная компания "Казахстанкаспийшельф" Государственная холдинговая компания "Казахгаз" Акционерное общество "Алаугаз" Павлодарский нефтеперерабатывающий завод Атырауский нефтеперерабатывающий завод Атырауский полипропиленовый завод Актауский полиэтиленовый завод