Қазақстан Республикасында алкогольдi iшiмдiктердi сату тәртiбiн сақтауға бақылауды күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 15 мамырдағы N 678. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Арақ-шарап бұйымдары мен сыраны тасып жеткiзудi және сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң жауапкершiлiгiн арттыру, салық төлеудi толық мөлшерде қамтамасыз ету, сапасыз өнiмдердi сатуға жол бермеу және алкогольдi iшiмдiктер шығаратын республикалық кәсiпорындарды және тұтынушылар құқығын қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1.<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.06.12.  N 954
қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мүдделi министрлiктердiң және ведомстволардың келiсуi бойынша Қазақстан Республикасының барлық сауда желiлерi мен қоғамдық тамақтану кәсiпорындары үшiн, меншiк нысанына қарамастан, сақталуы мiндеттi алкогольдi iшiмдiктер мен сыра сатудың бөлшек сауда ережесiн әзiрлесiн және бекiтсiн.
Көтерме сауда ережесiнде арақ-шарап бұйымдарымен және сыраны сауда жасауға рұқсат берудiң тәртiбi қарастырылсын.
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң арақ-шарап бұйымдарын және оны сатудың бөлшек сауда ережесiн сақтауына шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
импортталатын алкогольдi iшiмдiктер мен сыраға кеден бажы мен акциз ставкаларының дұрыстығына және толық төлетiп алынуына бақылау күшейтiлсiн, осы бұйымдарды әкелудi жасыру мен салық төлеудi азайту мақсатында олардың орнына алкогольсiз сусындар мен басқа тауарлар туралы декларация тапсыру фактiлерiне жол берiлмесiн.
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 170 қаулысының 7-тармағы;
"1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi Төралқасының қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 15 маусымдағы N 506 қаулысының арақ-шарап бұйымдары мен сыра бөлiгiндегi 6-тармағының екiншi - алтыншы абзацтары.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об усилении контроля за соблюдением порядка реализации алкогольных напитков в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 мая 1995 г. N 678. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях повышения ответственности хозяйствующих субъектов, осуществляющих завоз и реализацию винно-водочных изделий и пива, за обеспечение в полном размере уплаты налогов, недопущения продажи некачественной продукции и защиты республиканских предприятий, вырабатывающих алкогольные напитки, и прав потребителей Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 12 июня 1997 г. N 954 P970954_ )
2. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан по согласованию с заинтересованными министерствами и ведомствами разработать и утвердить правила розничной торговли алкогольными напитками и пивом, обязательные для соблюдения во всей торговой сети и предприятиях общественного питания Республики Казахстан, независимо от форм собственности.
Предусмотреть в правилах розничной торговли порядок выдачи разрешений на торговлю винно-водочными изделиями и пивом.
Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций принять меры к соблюдению Правил розничной торговли винно-водочными изделиями и пивом всеми хозяйствующими субъектами.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
усилить контроль за правильностью и полнотой взимания таможенных пошлин и ставок акцизов на импортируемые алкогольные напитки и пиво, исключить факты сокрытия завоза этих изделий и декларирования вместо них безалкогольных напитков и других товаров с целью уменьшения уплаты налогов.
4. Признать утратившими силу:
пункт 7 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 170 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год";
абзацы второй - шестой пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июня 1993 г. N 506 "О реализации постановления Президиума Верховного Совета Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год" в части винно-водочных изделий и пива.
Премьер-министр
Республики Казахстан