Жаппай жекешелендiрудi аяқтау туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 23 маусымдағы N 871. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасын жүзеге асырудың шеңберiндегi жаппай жекешелендiрудi аяқтау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Инвестициялық жекешелендiру қорлары қабылдау пункттерiнiң халықтан жекешелендiру инвестициялық купондарын қабылдауды аяқтау күнi 1995 жылдың 30 қыркүйегi болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасы Халық банкiнiң жекешелендiру инвестициялық купондарын қабылдауының ақырғы күнi 1995 жылдың 30 қазаны болып белгiленсiн.
Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi мен "Қазақстанның теледидары және радиосы" республикалық корпорациясы жекешелендiрудiң инвестициялық купондарын қабылдау аяқтау мерзiмi туралы республика халқына хабарлауды қамтамасыз ететiн болсын.
Ескерту. 1-шi тармақтың 1-абзацы жаңа редакцияда және 2-шi
абзацпен толықтырылды, 2-шi абзац 3-шi деп саналды -
ҚРМК-нiң 1995.10.04. N 1302 қаулысымен. P951302_
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жаппай жекешелендiру шеңберiнде аукционға қоюдың санын жеке жоба бойынша жекешелендiрудiң тiзбесiне енгiзiлген кәсiпорындар акциясының бiр бөлiгiн, сондай-ақ агроөнеркәсiп кешенiнiң дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындардың акцияларын купондық аукционға тарту есебiнен 150 объектiге дейiн көбейтсiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
жаппай жекешелендiрудi 1996 жылғы 1 қаңтарға дейiн аяқтайтын болсын;
инвестициялық жекешелендiру қорлары 1995 жылдың 30 қазанына дейiн инвестиция декларацияларын, сондай-ақ жекешелендiру инвестициялық купондары мен сатып алынған құнды қағаздар бойынша есептерiн берудi қамтамасыз етсiн;
мамандандырылған купон аукциондары аяқталған соң купон иелерiнiң мүдделерiн қорғауды көздейтiн инвестициялық жекешелендiру қорларының қызметiн реттейтiн нормативтiк актiлер 1995 жылдың 1 қарашасына дейiн бекiтуге тапсырылсын;
бұқаралық ақпарат құралдарында жаппай жекешелендiрудiң негiзгi аспектiлерi бойынша халықты толық хабардар етуге бағдарланған тиiмдi насихат жұмысын жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 3-шi тармақ 2-шi,3-шi абзацтармен толықтырылды,
2-шi абзац төртiншi болып саналды - ҚРМК-нiң 1995.
04.10.N 1302 қаулысымен. P951302_

О завершении массовой приватизации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 июня 1995 г. N 871. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях завершения массовой приватизации в рамках реализации Национальной программы разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Определить 30 сентября 1995 года датой окончания приема приватизационных инвестиционных купонов у населения приемными пунктами инвестиционных приватизационных фондов.
Установить окончательной датой приема приватизационных инвестиционных купонов Народным банком Республики Казахстан 30 октября 1995 года.
Казахскому государственному информационному агентству и республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" обеспечить оповещение населения республики о сроке окончания приема приватизационных инвестиционных купонов.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения, дополнен вторым абзацем - постановлением КМ РК от 4 октября 1995 г. N 1302.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом увеличить количество предприятий, выставляемых на аукционы в рамках массовой приватизации, до 150 объектов, за счет привлечения на купонные аукционы части акций предприятий, включенных в перечень приватизируемых по индивидуальному проекту, а также акций заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации:
до 30 октября 1995 года обеспечить предоставление инвестиционными приватизационными фондами инвестиционных деклараций, а также отчетов по совершенным сделкам с приватизационными инвестиционными купонами и приобретенными ценными бумагами;
до 1 ноября 1995 года представить на утверждение нормативные акты, регулирующие деятельность инвестиционных приватизационных фондов после завершения специализированных купонных аукционов, предусматривающие защиту интересов вкладчиков купонов;
до 1 января 1996 года завершить массовую приватизацию;
обеспечить проведение в средствах массовой информации эффективной пропагандисткой работы, нацеленной на полное информирование населения по основным аспектам массовой приватизации.
Сноска. Пункт 3 дополнен абзацами вторым и третьим - постановлением КМ РК от 4 октября 1995 г. N 1302.

4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Халық банкi купондарды қабылдау және мамандандырылған купондық аукциондарды өткiзудiң аяқталуына байланысты ұйымдастыру-техникалық шаралардың жүргiзiлуiн қамтамасыз етсiн. Ескерту. Қаулы 4-шi тармақпен толықтырылды, 4-шi тармақ бесiншi болып саналды - ҚРМК-нiң 1995.04.10. N 1302 қаулысымен. P951302_ 5. Осы қаулының орындалуын бақылау Премьер-министрдiң орынбасары В.В.Соболевке жүктелсiн. Қазақстан Республикасы Премьер-министрдiң бiрiншi орынбасары

4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, главам областных и Алматинской городской администрацией, Народному банку Республики Казахстан обеспечить проведение организационно-технических мероприятий, связанных с завершением приема купонов и проведением специализированных купонных аукционов. Сноска. Дополнено пунктом 4, пункт 4 считается пунктом 5 - постановлением КМ РК от 4 октября 1995 г. N 1302. 5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-министра В.В. Соболева. Первый заместитель Премьер-министра Республики Казахстан