"Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң мүлкiн сақтауды қамтамасыз ету мен ұтымды пайдаланылу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қ А У Л Ы С Ы 1995 жылғы 11 шiлде N 946
Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген "Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң мүлкiн Қазақстан Республикасының мүддесi үшiн сақтауды қамтамасыз ету мен ұтымды пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген "Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң мүлкiн сақтауды қамтамасыз ету мен ұтымды пайдалану жөнiндегi қоса берiлiп отырған шаралар бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгiне аталған объектiлердiң мүлкiн оперативтi басқару құқығын белгiленген тәртiппен берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен бiрлесе отырып, мүлiктi сақтау, ғарыш айлағы объектiлерiн конверсиялау жобаларын әзiрлеу және жүзеге асыру жөнiндегi мiндеттердi жүктеудi, сондай-ақ бұзылған ғимараттар мен үй-жайлардың элементтерiн, жарамсыз деп танылған техникалық жекелеген буындары мен бөлшектерiн, пайдаланылып бiткен ракета техникасы мен жерүстi жүйелерiнiң металл сынықтарын сату құқығын берудi көздей отырып, "Байқоңыр" кешенiндегi Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын құру туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы
Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгiне аталған
мүлiктi сатудан түскен қаражатты объектiлердi күзету мен ұстауды
қамтамасыз етуге, сондай-ақ оларды конверсиялау жобаларын әзiрлеу
мен жүзеге асыруға пайдалануға рұқсат етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр айлық мерзiмде
аталған қаражатты пайдалану тәртiбiн әзiрлеп бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 11 шiлдедегi
N 946 қаулысына
қосымша
Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген
"Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң мүлкiн сақтауды
қамтамасыз ету мен ұтымды пайдалану жөнiндегi
Ш А Р А Л А Р
________________________________________________________________
Рет |                                     |  Жауапты  | Орындау
N  |          Ш а р а л а р              |  атқарушы | мерзiмi
_____|_____________________________________|___________|________
1    Ресей Федерациясы жалға алғандар.       ҰАҒА,     1995 ж.
дың құрамына кiрмеген және құрамынан   Қорғаныс.  шiлде
шығарылатын объектiлердiң тiзбесiн     минi
ресей жағымен келiсу, нақтылау және
келiсу олардың күзетiлуiн
ұйымдастыру
2    "Байқоңыр" кешенiнiң жанынан өтетiн  Iшкi iсминi, тұрақты
Қызылорда облысының темiр және        ҰҚК         түрде
автомобиль жолдарымен тасымалдана.
тын жүктерге қатаң бақылау жасауды
қамтамасыз ету
3    1-тармақта көрсетiлген объектiлер.   ҰАҒА,        1995 ж.
дiң мүлкiне, жарамсыз деп танылған   Меммүлiк.    шiлде
техника мен металл сынықтарына       басқаруко.
түгендеу жүргiзу                     мы Қорға.
нысминi
4    Конверсиялық пайдалануға жарайтын     ҰАҒА        1995 ж.
объектiлердiң тiзбесiн айқындау                   тамыз
5    Пайдаланылмайтын объектiлер негiзiн. ҰАҒА,        1995 ж.
де кәсiпорындар мен жаңа жұмыс       Экономика.   қыркүйек
орындарын құру жөнiнде Қазақстан     минi, Өнер.
Республикасының Министрлер Кабинетi. кәсiпсауда.
не ұсыныстар енгiзу                  минi

О мерах по обеспечению сохранности и рационального использования имущества объектов комплекса "Байконур"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 июля 1995 г. N 946
В целях обеспечения сохранности и рационального использования в интересах Республики Казахстан имущества объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав арендуемых Российской Федерацией, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые мероприятия по обеспечению сохранности и рациональному использованию имущества объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав арендуемых Российской Федерацией.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном порядке делегировать Национальному аэрокосмическому агентству Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан право оперативного управления имуществом указанных объектов.
3. Национальному аэрокосмическому агентству Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством экономики, Министерством финансов Республики Казахстан внести предложение по созданию юридического лица Республики Казахстан на комплексе "Байконур", предусмотрев возложение на него обязанностей по сохранению имущества, разработке и реализации проектов конверсии объектов космодрома, а также предоставление ему права реализации элементов разрушенных зданий и сооружений, отдельных узлов и деталей списанной техники, металлического лома от отработавшей ракетной техники и наземных систем.
4. Разрешить Национальному аэрокосмическому агентству Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан использовать средства, полученные от реализации указанного имущества, на обеспечение охраны и содержание объектов, а также на разработку и реализацию проектов их конверсии.
5. Министерству финансов, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок разработать и утвердить порядок использования указанных средств.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 июля 1995 г. N 946
Мероприятия
по обеспечению сохранности и рациональному
использованию имущества объектов комплекса "Байконур",
не вошедших в состав арендуемых Российской Федерацией
--------------------------------------------------------------------
NN !        Мероприятия                ! Ответственный  !    Срок
п/п!                                   !  исполнитель   ! исполнения
--------------------------------------------------------------------
1.  Уточнить и согласовать с российской  НАКА,           июль 1995 г.
стороной перечень объектов, не       Минобороны
вошедших в состав и исключаемых из
состава арендуемых Российской
Федерацией, организовать их охрану
2.  Обеспечить усиленный контроль        МВД, КНБ        постоянно
грузов, перевозимых по железной
и автомобильным дорогам
Кзыл-Ординской области, прилегающим
к комплексу "Байконур"
3.  Провести инвентаризацию имущества    НАКА,           июль 1995 г.
указанных в пункте 1 объектов,       Госкомимущество,
списанной техники и металлического   Минобороны
лома
4.  Определить перечень объектов,        НАКА            август 1995 г.
пригодных для конверсионного
использования
5.  Разработать и внести в Кабинет       НАКА,           сентябрь 1995 г.
Министров Республики Казахстан       Минэкономики,
предложения по созданию предприятий  Минпромторг
и новых рабочих мест на базе
неиспользуемых объектов