Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн акциздеуге жататын тауарларға және құмар ойындар бизнесiне арналған акциздердiң ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 14 шiлде N 974. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.12.31. N 1747 қаулысымен.
"Бюджетке салық және басқада мiндеттi төлем туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн акциздеуге жататын тауарларға арналған акциздердiң ставкалары белгiленсiн.
Салық төлеушi есеп жүргiзудiң кассалық әдiсiн қолданған жағдайда акциздердiң аталған ставкалары 1995 жылғы 20 шiлдеден бастап жөнелтiлген және сол бойынша төлем жүргiзiлген акциздеуге жататын өнiмдерге қолданылады.
Салық төлеушi есептi есептеу әдiсiмен жүргiзген жағдайда акциздердiң аталған ставкалары ол бойынша төленген фактiлердi есепке алмастан, 1995 жылғы 20 шiлдеден бастап жөнелтiлген акциздеуге жататын өнiмдерге қолданылады.
Егер акциздердiң ставкалары құнның процентiне белгiленсе, онда 1995 жылғы 20 шiлдеден бастап жөнелтiлген өнiмдер бойынша акциздеуге жататын өнiмдердi сату жөнiндегi айналым салық салынатын объектi болып табылады, ол қосылған құнға және акциздеуге арналған салық салынбай жiберiлетiн бағамен белгiленедi.
Егер акциздердiң ставкалары экю жағдайында белгiленсе, өнiмнiң бiрлiгiмен айқындалған жағдайда, онда 1995 жылғы 20 шiлдеден бастап жөнелтiлген өнiм бойынша акциздеуге жататын өнiмдердiң нақты сатылу көлемi салық салынатын объект болып табылады, бұл ретте таңдалып алынған есеп әдiсiне (кассалық немесе есептеу әдiсiне) тәуелсiз жағдайда экю акциздеуге жататын өнiмдер жөнелтiлген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң белгiленген бағамы бойынша есептелiнедi.
2.2. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Құнды мех түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 27 шiлдедегi N 645 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 31, 358-бап);
"Халық тұтынатын тауардың жекелеген түрлерiне қойылатын акциздердiң ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы N 557 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 жылғы N 23, 241-бап);
"Отандық және импортталатын акциздiк тауарлардың жекелеген
түрлерiне қойылатын акциз ставкалары туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 13 ақпандағы N 146
қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 6, 69-бап);
"Халық тұтынатын отандық өндiрiс тауарларының жекелеген
түрлерiне қойылатын акциздердiң ставкалары туралы" Қазақстан

О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан, и игорный бизнес
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1995 г. N 974. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 декабря 1996 г. N 1747. ~P961747
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить ставки акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан, согласно приложению.
В случае применения налогоплательщиком кассового метода учета указанные ставки акцизов применяются к подакцизной продукции, отгруженной начиная с 20 июля 1995 года и по которой произошла оплата.
В случае применения налогоплательщиком учета методом начислений указанные ставки акцизов применяются к подакцизной продукции, отгруженной начиная с 20 июля 1995 года, без учета факта оплаты по ней.
Если ставки акцизов установлены в процентах к стоимости, то по продукции, отгруженной начиная с 20 июля 1995 года, объектом обложения являются обороты по реализации подакцизной продукции, определенные, исходя из отпускных цен без налога на добавленную стоимость и акциза.
Если ставки акциза установлены в экю с единицы продукции, то по продукции, отгруженной начиная с 20 июля 1995 года, объектом обложения является физический объем реализованной подакцизной продукции при этом, независимо от выбранного метода учета (кассового или метода начислений), экю пересчитывается по курсу Национального Банка Республики Казахстан, установленному на день отгрузки подакцизной продукции.
2. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июля 1993 г. N 645 "Об утверждении перечня ценных видов меха (САПП Республики Казахстан, 1993 года, N 31, ст. 358);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 мая 1994 г. N 557 "О ставка акцизов на отдельные виды товаров народного потребления" (САПП Республики Казахстан, 1994 года, N 23, ст. 241);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 февраля 1995 г. N 146 "О ставках акцизов на отдельные виды отечественных и импортных подакцизных товаров" (САПП Республики Казахстан, 1995 года, N 6, ст. 69);

Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 14 сәуірдегi N 475
қаулысы.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 14 шiлдедегi
N 974 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн акциздеуге жататын
тауарларға және құмар ойын бизнесiне арналған
АКЦИЗДЕРДIҢ СТАВКАЛАРЫ
_________________________________________________________________
| Қосылған құнға салына.
|тын салық пен акциздер.
|дi есептемей босатыла.
Тауарлардың   аттары            |тын бағада және өлшем
|бiрлiгi үшiн және экю-де
|құнның процентiндегi
|акциздердiң ставкалары
_________________________________________|________________________
Спирттiң барлық түрлерi (өңдеу үшiн
босатылған ликер-арақ бұйымдарынан,
күшейтiлген сусындардан, күшейтiлген
шырындардан, шараптардан, Қазақстан
Республикасының тауар өндiрушiлерi
шығаратын бальзамнан басқа (олардың
аталған өнiмдердi өндiруге құқығының
бар екендiгiне лицензиялары бар болған
жағдайда)
3,5 экю/литр
Өңделмеген этиль спиртi                          0,1 экю/литр
Арақ                                             0,7 экю/литр
Ликер-арақ бұйымдары                             0,6 экю/литр
Күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырын.
дар және бальзамдар                              0,6 экю/литр
Шараптар                                         0,2 экю/литр
Маркалы шараптар                                 0,15 экю/литр
Коньяктар                                        0,3 экю/литр
Шампан шараптары                                 0,3 экю/литр
Сыра                                             0,05 экю/литр
Шарап материалдары /шарап жасау
өнiмдерiн шығару үшiн босатылғаннан
басқа аталған өнiмдi өндiру құқығына
лицензиясы болғанда/                              0,2 экю литр
Темекi бұйымдары, құрамында темекi               0,75 экю/литр
бар басқа да бұйымдар                            1000 дана
Бекiре және қызыл балық, бекiре және
қызыл балық уылдырығы, бекiре және қызыл
балықтан дайындалған деликатестер және
уылдырықтар                                      100
Алтыннан, платинадан немесе күмiстен
жасалған зергерлiк бұйымдар                       40
Өңделген және өңделмеген мех терiлерi
(көртышқан, үй қояны, ит, бұғы, қой
терiсiнен басқа)                                  7
Өңделген және өңделмеген қаракөл терiлерi         7
Пәлтенi, қысқа пәлтенi, жакеттi, желбегейдi,
палантиндi, боаны, шарфты, бас киiмдi,
жағаны, тонды, пластинды қоса алғанда
қаракөлден жасалған бұйымдар                      10
Өңделген қаракөлдi қолдана отырып жасалған
пәлте, қысқы пәлте, жакет, желбегей               10
Пальтоны, шолақ пальтоны, күртешелердi,
жамылғыларды, палантиндердi, бао-ны,
шарфты, бас киiмдер мен жағаларды, тондар.
ды, пластиндердi, қоса алғанда (көртышқан,
үй қояны, ит, бұғы, қой терiсiнен жасалған
бұйымдардан басқа) нақты мехтан жасалған
бұйымдар                                          10
Пальто, шолақ пальто, күртешелер, мехтан
жапсырмалар салынып жасалған жамылғылар
көртышқан, үй қояны, ит, бұғы, қой
терiсiнен басқа                                   50
Табиғы терiден тiгiлген киiмдер                   50
Хрустальдан жасалған бұйымдар, хрусталь-
дық жарық беретiн приборлар                       50
Бензин (авиация бензинiнен басқа), дизель
отыны                                             20
Ататын және газ қаруы (мемлекеттiк өкiмет
органдары үшiн сатып алынғандардан басқа)         20
Құмар ойындарының бизнесi                         20
Жанар май                                         8
Ескерту. Қосымшаға өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлген -
ҚРМК-нiң 1995.11.08. N 1487 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1996.01.15.
N 15 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгертулер енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.04.16. N 450 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгертулер енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.25. N 341 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.07.11.
N 891 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.06.28.
N 827 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.10.31.
N 1318 қаулысымен.

постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 апреля 1995 г. N 475 "О ставках акцизов на отдельные виды товаров народного потребления отечественного производства".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 14 июля 1995 г. N 974
Ставки акцизов
на подакцизные товары, производимые в
Республике Казахстан, и игорный бизнес
Сноска. В приложение внесены изменения постановлениями
Правительства РК от 8 ноября 1995 г. N 1487, от 5 января 1996 г.
N 15, от 25 марта 1996 г. N 341, от 16 апреля 1996 г. N 450,
от 28 июня 1996 г. N 827; от 11 июля 1996 г. N 891, от 31 октября
1996 г. N 1318.
----------------------------------------------------------------------
Наименование товара                 !Ставки акцизов в
!процентах к
!стоимости в отпуск-
!ных ценах без учета
!НДС и акцизов и в
!экю за единицу
!измерения
----------------------------------------------------------------------
1                          !          2
----------------------------------------------------------------------
Спирт этиловый питьевой                            3,5 экю/литр
Спирт этиловый очищенный, произведенный из
пищевого сырья (кроме отпускаемого для выработки
ликеро-водочных изделий, крепленых напитков,
крепленых соков, вина, бальзама
товаропроизводителям Республики Казахстан
(при наличии у них лицензии на право производства
указанной продукции)                               3,5 экю/литр
Водка                                              0,7 экю/литр
Ликеро-водочные изделия                            0,6 экю/литр
Крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы       0,6 экю/литр
Вина                                               0,2 экю/литр
Коньяки                                            0,4 экю/литр
Шампанские вина                                    0,3 экю/литр
Пиво                                               0,05 экю/литр
Виноматериалы  (кроме отпускаемых для
выработки винодельческой продукции при
наличии лицензии на право производства
указанной продукции)                               0,2 экю/литр
Табачные изделия, прочие изделия, содержащие       0,75 экю/
табак                                              1000 штук
Осетровая и лососевая рыбы, икра осетровых и
лососевых рыб, деликатесы, приготовленные из
осетровых и лососевых рыб и икры                   100
Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра                                            40
Выделанные и невыделанные меховые шкурки
(кроме шкурок крота, кролика, собаки, оленя,
овчины)                                            7
Выделанные и невыделанные шкурки каракуля          7
Изделия из каракуля, включая пальто,
полупальто, жакеты, накидки, палантины,
боа, шарфы, головные уборы, воротники,
шубы, пластины        10
Пальто, полупальто, жакеты, накидки
с применением отделки из каракуля     10
Изделия из натурального меха, включая пальто,
полупальто, жакеты, накидки, палантины, боа,
шарфы, головные уборы и воротники, шубы,
пластины (кроме изделия из шкурок крота,
кролика, собаки, оленя, овчины)                    50
Пальто, полупальто, жакеты, накидки с
применением отделки из меха (за исключением
меха крота, кролика, собаки, оленя, овчины)        10
Одежда из натуральной кожи                         50
Изделия из хрусталя, хрустальные осветительные
приборы                                            50
Бензин (за исключением авиационного)               20
Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти)                                            20
Игорный бизнес                                     20
Дизельное топливо                                   8
Сноска. Установленная ставка акциза на огнестрельное и газовое оружие (кроме приобретаемого для нужд органов государственной власти) применяется с 10 января 1996 года - постановление Правительства РК от 5 января 1996 г. N 15.