"КАТЭП" Атом энергетикасы мен өнеркәсiбi жөнiндегi ұлттық акционерлiк компаниясының кәсiпорындары үшiн Техникалық қауiпсiздiк жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 26 шiлде N 1022
"КАТЭП" Атом энергетикасы мен өнеркәсiбi жөнiндегi ұлттық акционерлiк компаниясының /бұдан әрi - КАТЭП/ кәсiпорындарында жұмыстың қауiпсiздiгi проблемалары жөнiнде ғылыми зерттеулер мен сараптаулар өткiзудiң, апаттар мен жарақаттанудың алдын ала шараларын жүзеге асырудың қажеттiлiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Үлбi" мемлекеттiк холдингтiк компаниясының Үлбi жобалау-конструкторлық институты жанынан "КАТЭП" компаниясының кәсiпорындары үшiн Техникалық қауiпсiздiк жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы /бұдан әрi - Орталық/ құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi комитетке Орталықтың қызметiне әдiстемелiк және жедел басшылық жасау, олардың жұмысын белгiлейтiн нормативтiк актiлердi пысықтау мен келiсу тапсырылсын. <*>
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау комитетi, "Үлбi" мемлекеттiк холдингтiк компаниясының Үлбi жобалау-конструкторлық институты үш айлық мерзiмде Орталықтың ережесi мен құрылымын әзiрлеп, бекiтетiн болсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2,3-тармақтарға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.08.20. N 1031 қаулысымен. P961031_
4. Орталық қызметiнiң мынадай негiзгi бағыттары белгiленсiн:
"КАТЭП" кәсiпорындары мен объектiлерiнде жұмыстың қауiпсiздiк жағдайын қамтамасыз ету қажеттiлiгiнен туындайтын техникалық құжаттамаларды мемлекеттiк сараптаудан өткiзу, жаңадан жасалған, жетiлдiрiлген және шетелдiк металлургиялық және химиялық құрал-жабдықтармен бақылау-өлшеу приборларын сынау мен сертификаттауды жүзеге асыру;
"КАТЭП" компаниясы кәсiпорындарының металлургиялық және химиялық объектiлерiн салу, қайта жаңарту мен тоқтату /жоюды/ жобаларының техникалық құжаттамаларын сараптаудан өткiзу;
техникалық кауіпсiздiк жөнiндегi ережелер мен нормативтiк техникалық құжаттардың жобаларын "КАТЭП" компаниясымен бiрлесiп әзiрлеу, сондай-ақ металлургиялық және химиялық объектiлерде жұмысты қауiпсiз жүргiзу жөнiнде келiсiмдер мен қорытындылар беру үшiн құжаттама дайындау;
техникалық қауiпсiздiк мәселелерi жөнiнде жобалау-сметалық құжаттамаларды әзiрлеуге қатысу.

О создании Научно-исследовательского центра по технической безопасности для предприятий Национальной акционерной компании по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 июля 1995 г. N 1022
В связи с необходимостью проведения научных исследований и экспертизы по проблемам безопасности работ на предприятиях Национальной акционерной компании по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП" (далее - компания "КАТЭП"), осуществления других мероприятий по предупреждению аварийности и травматизма Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать при Ульбинском проектно-конструкторском институте Государственной холдинговой компании "Ульба" Научно-исследовательский центр по технической безопасности для предприятий Компании "КАТЭП" (далее - Центр).
2. Возложить на Комитет по надзору за безопасным ведением работ в промышленности и горному надзору Республики Казахстан методическое и оперативное руководство деятельностью Центра, проработку и согласование нормативных документов, регламентирующих его работу. <*>
Сноска. В пункте 2 исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
3. Комитету по надзору за безопасным ведением работ в промышленности и горному надзору Республики Казахстан, Ульбинскому проектно-конструкторскому институту Государственной холдинговой компании "Ульба" в трехмесячный срок разработать и утвердить положение и структуру Центра. <*>
Сноска. В пункте 3 исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
4. Установить следующие основные направления деятельности Центра:
проведение государственной экспертизы технической документации, испытание и сертификация вновь разработанного, модернизированного и зарубежного металлургического и химического оборудования, контрольно-измерительных приборов, исходя из необходимости обеспечения на предприятиях и объектах Компании "КАТЭП" безопасных условий труда;
проведение целевой экспертизы технической документации проектов на строительство, реконструкцию и консервацию (ликвидацию) объектов металлургических и химических предприятий Компании "КАТЭП";
разработка совместно с Компанией "КАТЭП" проектов правил и других нормативно-технических документов по технике безопасности, а также подготовка документации для согласования и выдачи заключений по безопасности ведения работ на металлургических и химических объектах;
участие в разработке проектно-сметной документации по вопросам технической безопасности.

5. Орталық қаржыландыру "КАТЭП" компаниясының кәсiпорындарымен тiкелей келiсiм бойынша шаруашылық негiзiнде жүзеге асырылсын, ал перспективалық және ұзақ мерзiмдi сипаттағы ғылыми-зерттеулер - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi комитеттiң "КАТЭП" кәсiпорындарының техникалық қауiпсiздiк жөнiндегi мақсатты ғылыми зерттеулерге аударған ақшалары есебiнен құралатын орталықтандырылған қорынан қаржыландырылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_
6. Орталықтың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу контракт және шаруашылық негiздегi қолданылып жүрген заңдар мен нормативтiк актiлерге сәйкес белгiленсiн.
7. "Үлбi" мемлекеттiк холдинг компаниясының "КАТЭП" компаниясы Орталыққа ғылыми-техникалық және эксперименттiк базаларын құруда және нығайтуда жәрдем көрсететiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

5. Финансирование Центра осуществлять на хозрасчетной основе по прямым договорам с предприятиями Компании "КАТЭП", а научные исследования перспективного и долгосрочного характера - из централизованного фонда Комитета по надзору за безопасным ведением работ в промышленности и горному надзору Республики Казахстан, образуемого за счет отчислений предприятий Компании "КАТЭП" на целевые научные исследования по проблемам технической безопасности. <*>
Сноска. В пункте 5 исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
6. Оплату труда работников Центра установить в соответствии с действующим законодательством и нормативными актами на контрактной и хозрасчетной основе.
7. Компании "КАТЭП", Государственной холдинговой компании "УЛЬБА" оказывать содействие Центру в создании и укреплении научно-технической и экспериментальной базы.
Премьер-министр
Республики Казахстан