"SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 маусымдағы N 2345 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 ж. 28 шiлде N 1036. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.19. N 331 қаулысымен. ~P020331
"SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 маусымдағы N 2345 U952345_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, құрылысқа бақылау жасауы үшiн және жергiлiктi қызметкерлерге нақты көмек көрсетуi үшiн "SOS-KDI" тартылатын мамандарға тегiн визалар, оның iшiнде ұзақ мерзiмдi визалар, тұруы мен жұмыс iстеуiне рұқсат қағаздар берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Бiлiм министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Денсаулық сақтау министрлiгi "SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қорына және оған қызмет көрсететiн объектiлерге Қазақстан Республикасында балалар мекемелерi үшiн көзделген барлық жеңiлдiктердi беретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне қолданылып жүрген заңдарға "SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қорының тәрбиешi аналарын көп балалы аналарға теңестiрудi, оларға мемлекеттiк жеңiлдiктi зейнетақы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген басқа да жеңiлдiктердi беретiн өзгертулер енгiзу туралы ұсыныстар енгiзсiн.
4. Алматы, Батыс Қазақстан, Тың темiр жол басқармалары мен "Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиакомпаниясы "SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" құрылысымен байланысты барлық жүктердi темiр жолмен және ұшақтармен еш кедергiсiз қабылдауды және жөнелтудi қамтамасыз етсiн.
5. SOS - объектiлерiнiң құрылысы жүргiзiлетiн облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi бiрiншi кезекте жер учаскелерiн бөлсiн және жергiлiктi жарна ретiнде осы объектiлердiң шекарасына дейiн сыртқы коммуникациялар мен инженерлiк тораптар жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
6. "SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қоры "Қазақстан Республикасының валюта нарығын ретке келтiру мен дамыту жөнiнде 1995 жылға арналған шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 9 қаңтардағы N 2013 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 10 ақпандағы N 145 P950145_ қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 6, 68-бап) бекiтiлген Әуежайдың, теңiз айлақтарының транзиттiк аймақтарында, темiр жол, автомобиль және әуе көлiктерiнде қолдағы шетел валютасына тауарлар сатуға (жұмыс атқаруға, қызмет көрсетуге) құқық берiлген кәсiпорындар мен ұйымдар тiзбесiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 21 июня 1995 г. N 2345 "О Фонде "SOS - Детские деревни Казахстана"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1036. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2002 г. N 331 ~P020331 )
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 21 июня 1995 г. N 2345 U952345_ "О Фонде "SOS - Детские деревни Казахстана" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами предоставлять безвозмездно визы, в том числе многократные, и разрешения на проживание и работу специалистам, привлекаемым "SOS-KDI" для обеспечения контроля за строительством и оказания практической помощи местному персоналу.
2. Министерству социальной защиты населения, Министерству образования, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству здравоохранения Республики Казахстан распространить на Фонд "SOS - Детские деревни Казахстана" и обслуживающие его объекты все действующие в Республике Казахстан льготы, предусмотренные для детских учреждений.
3. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан в месячный срок подготовить и внести на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан предложения о внесении изменений в действующее законодательство, которым приравнять матерей-воспитателей Фонда "SOS - Детские деревни Казахстана" к многодетным матерям с правом получения государственной льготной пенсии, а также других льгот, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. [льгота_многодетная_мать]
4. Управлениям Алматинской, Западно-Казахстанской, Целинной железных дорог и Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан ауе жолы" обеспечить беспрепятственный прием и отправку по железной дороге и самолетами всех грузов, связанных со строительством "SOS - Детские деревни Казахстана".
5. Главам областных, Алматинской городской администраций, на территории которых будет вестись строительство SOS - объектов, в первоочередном порядке выделять земельные участки и обеспечивать подвод наружных коммуникаций и инженерных сетей до границы вышеуказанных объектов в качестве местного взноса.
6. Включить Фонд "SOS - Детские деревни Казахстана" в перечень предприятий и организаций, которым предоставлено право реализации товаров (работ, услуг) за наличную иностранную валюту в транзитных зонах аэропортов, морских портов, на железнодорожном, автомобильном и воздушном транспорте, утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 февраля 1995 г. N 145 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 9 января 1995 г. N 2013 U952013_ "О мерах по упорядочению и развитию валютного рынка Республики Казахстан на 1995 год" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 68).
Премьер-министр
Республики Казахстан