Азиялық Даму Банкi Арнаулы көмегiнiң жобасы жөнiндегi кәдiмгi операция займын пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 5 тамыз N 1083
Азиялық Даму Банкi Арнаулы көмегiнiң жобасы жөнiндегi кәдiмгi операция займы қаражатын тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 20,0 (жиырма) млн. АҚШ доллары займы туралы Келiсiмге қол қою сәтiнде жасалған 13472000 SDR (валюта пулы) сомасында тапшылығы алдын ала айқындалған импорт үшiн қаражат бөлу қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн. SDR (валюта пулы) бағамы өзгерген сайын тапшылықты импорт құраластарының құны да өзгеретiнiн ескеру қажет.
2. Займ қаражатының түсуi мен пайдаланылуы республикалық бюджет арқылы жүзеге асырылатын болып белгiленсiн. Бөлiнген қаражаттың орынды және тиiмдi пайдаланылуына, сондай-ақ оларды дер кезiнде өтеу жауапкершiлiгi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi мен осы займ қаражатына тауар алушылар болып табылатын ұйымдарға жүктеледi.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен және займды сатуға қатысушы ұйымдармен бiрлесiп, займ қаражатын қайтару тетiгiн әзiрлеп, бекiтсiн;
осы займды өтеу кестесiне сәйкес 1995 жылдың басынан бастап жыл сайынғы бюджет жобасында проценттер төлеуге, ал 2005 жылдан бастап - проценттер мен негiзгi борышты өтеуге қажеттi қаржы көздейтiн болсын;
осы займ қаражатының мақсатты жұмсалуына қажеттi тексерулердi жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Републикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
бiр ай мерзiм iшiнде займ қаражатына дәрi-дәрмектердi негiзгi алушыларды анықтау үшiн "Фармация" АҚ қатысушылары арасында тендер өткiзсiн, тендер нәтижесiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiссiн;
займ сатуға қатысушы ұйымдармен бiрлесiп, келесi есептi айдың 10-күнiне дейiнгi мерзiмде займ қаражатын пайдалану барысы туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет пен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне есеп беретiн болсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет: <*>
займ сатуды жалпы үйлестiру мен Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкiнiң ережелерiне сәйкес тауарлар сатып алуға бақылау жасасын;
займ қаражатын пайдалану есебiн жүзеге асырсын және осы мәселе бойынша есептеудi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Азиялық Даму Банкiне ұсынатын болсын.
ЕСКЕРТУ. 5-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_

Об использовании займа Специальных операций по проекту Специальной помощи Азиатского Банка Развития
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1995 года N 1083
В целях эффективного использования средств займа Специальных операций по проекту Специальной помощи Азиатского Банка Развития Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить распределение средств для предопределенного критического импорта в сумме 13472000 SDR (валютный пул), что составляло на момент подписания Соглашения о займе 20,0 (двадцать) млн. долл. США, согласно приложению. Учесть, что с изменением курса SDR (валютного пула) стоимости компонентов критического импорта будут изменяться.
2. Установить, что поступление и использование средств займа осуществляется через республиканский бюджет. Ответственность за целевое и эффективное использование выделяемых средств, а также своевременное их погашение возлагается на Министерство здравоохранения Республики Казахстан и организации, которые являются получателями товаров на средства данного займа.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан и организациями, участвующими в реализации займа, разработать и утвердить механизм возврата средств займа;
в соответствии с графиком погашения данного займа начиная с 1995 года в проектах республиканского бюджета предусматривать необходимые ассигнования на уплату процентов, а с 2005 года - на погашение процентов и основного долга;
осуществлять необходимые проверки целевого исполнения средств этого займа.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
в месячный срок провести тендер среди учредителей АО "Фармация" для определения конечного получателя медикаментов на средства займа и результаты тендера согласовать с Министерством финансов Республики Казахстан;
совместно организациями, участвующими в реализации займа, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным, предоставлять ежеквартальный отчет о ходе использования средств займа Комитету по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан.
5. Комитету по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан:
осуществлять общую координацию реализации займа и контроль за проведением закупок товаров в соответствии с правилами Международного Банка Реконструкции и Развития;
осуществлять учет использования средств займа и представлять отчеты по данному вопросу Министерству финансов Республики Казахстан и Азиатскому Банку Развития.
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .

6. Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкi займ бойынша төлемдердi жүзеге асырсын, ай сайын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне Қазақстан Республикасының сыртқы борышының жиынтық есебi үшiн займ қаражатын пайдалану туралы есеп беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 тамыздағы N 1083 қаулысына қосымша
Азиялық Даму Банкi Арнаулы көмегiнiң жобасы
жөнiндегi кәдiмгi операция займы қаражатын бөлу
___________________________________________________________________
Жауапты ұйымдар       |   Мақсаты          |    Құны
|                    | (млн. АҚШ доллары)
____________________________________________________________________
Денсаулық сақтау       |                    |
министрлiгi           |                    |
|                    |
Алушыны Денсаулық сақтау |  Дәрi-дәрмектер    |       10,0
министрлiгi айқындайтын  |                    |
болады                   |                    |
"Медтехника" акционерлiк| Медициналық        |        9,5
қоғамы                   | жабдықтар          |
"Техмед" акционерлiк     | Медициналық        |        0,5
қоғамы                   |жабдықтарға босалқы |
|бөлшектер           |
|                    |
|                    |
|     Барлығы        |         20,0

6. Государственному банку развития Казахстана осуществлять выплаты по займу, ежемесячно представлять в Министерство финансов Республики Казахстан отчет об использовании средств займа для сводного учета внешнего долга Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1995 года N 1083
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ
средств займа Специальных операций по проекту
Специальной помощи Азиатского Банка Развития
________________________________________________________________
Ответственные          !      цели          !    Стоимость
организации           !                    !  (млн.долл.США)                   ______________________________________________________________
__________________________________________________________________
Министерство здравоохранения
Получатель будет определен      Медикаменты             10,0
Министерством здравоохранения
Акционерное общество            Медицинское оборудо-     9,5
"Медтехника"                    вание
Акционерное общество            Запасные части к         0,5
"Техмед"                        медицинскому обо-
рудованию
Всего                                           20,0