Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiн және Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкiн қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 21 тамыз N 1144. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.01.07. N 10 қаулысымен. ~P990010
"Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығының күшiнiң жойылғанын тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 тамыздағы N 2411 U952411_ Жарлығын орындау үшiн, сондай-ақ банк құрылымын жетiлдiру және мемлекеттiк банктердiң қызметiнiң бiрiн-бiрi қайталаушылығын болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi оған Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкiн қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi барлық мәселелер бойынша Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкiнiң құқықтық мұрагерi деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi комиссия құрсын, ол бiр ай мерзiм iшiнде актi бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Даму банкiнiң мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне берсiн.
4. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының кепiлдiгiмен тартылған шетел кредиттерi бойынша заемшы-кәсiпорындардың берешектерiн өтеу және мерзiмi өткен төлемдердi өтеуге бағытталған бюджет қаражатын заемшы-кәсiпорындардың өтеу тәртiбi туралы бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетпен және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы Президентi мен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң актiлерiн "Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентi Жарлығының күшiнiң жойылғанын тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 тамыздағы Жарлығына сәйкес келтiру жөнiнде бiр ай мерзiм iшiнде Үкiметке ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О реорганизации государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан и Государственного банка развития Казахстана
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1144. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 января 1999 г. N 10 ~P990010.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 18 августа 1995 г. N 2411 "О признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан "О создании Государственного банка развития Казахстана", а также в целях совершенствования структуры банковской системы и исключения дублирования в деятельности государственных банков Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан путем присоединения к нему Государственного банка развития Казахстана.
2. Установить, что государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан является правопреемником Государственного банка развития Казахстана по всем его обязательствам.
3. Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан создать комиссию, которой в месячный срок по акту передать имущественные права и обязанности Государственного банка развития Казахстана государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан.
4. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан, Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок внести предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан о порядке погашения задолженности предприятий-заемщиков по иностранным кредитам, привлеченным под гарантии Республики Казахстан, и возмещения предприятиями-заемщиками бюджетных средств, направленных на погашение просроченных платежей.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с Комитетом по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан и государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство предложения по приведению актов Президента Республики Казахстан и Кабинета Министров Республики Казахстан в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан от 18 августа 1995 г. N 2411 "О признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан "О создании Государственного банка развития Казахстана" и настоящим постановлением.
Премьер-министр
Республики Казахстан