Қазақстан Республикасының фосфор өнеркәсiбiн сауықтандыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 25 тамыз N 1186. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.08.26. N 807 қаулысымен. ~P980807
Қазақстан Республикасының фосфор өнеркәсiбiн дамытуды тұрақтандыру, нарық нысандарын және өндiрiстi басқару әдiстерiн пайдалану, фосфор өнеркәсiбiндегi бюджет қаражатының ысырапталуын жою, шет елден тұрақты инвестицияларды қамтамасыз ету, өндiрiстi озық әлемдiк технологиялар мен менеджмент деңгейiнде ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Шымкент қаласындағы "Фосфор" акционерлiк қоғамының жалпы жиналысының "Donnex Enterprises Limited" (British Virgin Islands) фирмасымен басқару жөнiнде шарт жасау туралы шешiмiне келiсiм бiлдiрiлсiн.
Серiктестiктiң басқармасына осы қаулы қабылданған сәттен бастап "Donnex Enterprises Limited" фирмасының жазбаша келiсiмiнсiз өнiмдi экспортқа шығаруға қандай да болсын шарт жасауға тыйым салу ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп "Donnex Enterprises Limited" фирмасымен аталған серiктестiктi басқару туралы шартты 10 күн мерзiмде әзiрлеу тапсырылсын. Онда мыналар қарастырылсын:
тараптардың мiндеттемелерi мен кепiлдiктерi (осы қаулы қабылданғанға дейiн жасалған мәмiлелердi реттеу);
кәсiпорынның қызметiн басқарушы фирма ұсынған кесте бойынша қаржыландыру жөнiндегi мiндеттемелерiн фирма 12 күнтiзбелiк айлардың iшiнде орындалмаған жағдайда шартты бiржақты бұзу мүмкiндiгi;
басқару туралы шарттың қағидаларының орындалуына пәрмендi бақылауды қамтамасыз ету жүйесi;
басқа да қажеттi шарттар.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне (мемлекеттiк акциялар пакетiн ұстаушы) аталған шартқа қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Өнеркәсiп және сауда министрлiгi экспортқа арналып өндiрiлген өнiм көлемiнiң сыртқы рынокта сатылуына басқару фирмасына жәрдем жасалуын қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi
кәсiпорынды басқару туралы шарт қағидаларының орындалуына бақылау
жасау жөнiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өкiлiн
тағайындап, оған осы қаулының орындалуы жөнiндегi мемлекеттiк
органдардың қызметiн үйлестiрудi жүктесiн.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi осы қаулыға
қайшы келетiн үкiметтiң шешiмдерiн жою туралы ұсыныстарды
әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по санации фосфорной промышленности Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 августа 1995 г. N 1186. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 августа 1998 г. N 807 ~P980807.
В целях стабилизации развития фосфорной промышленности Республики Казахстан, использования рыночных форм и методов управления производством, ликвидации потерь бюджетных средств в фосфорной промышленности, обеспечения стабильных инвестиций из-за рубежа, организации производства на уровне передовых мировых технологий и менеджмента Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с решениями общего собрания акционерного общества "Фосфор" г. Шымкент о заключении договора по управлению с фирмой "Donnex Enterprises Limited (British Virgin Islаnds).
Рекомендовать правлению товарищества с момента принятия настоящего постановления прекратить заключение каких-либо договоров на экспорт продукции без письменного согласия фирмы "Donnex Enterprises Liмitеd".
2. Поручить Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в 10 дневный срок подготовить договор с фирмой "Donnex Enterpises Limited" об управлении указанным товариществом, предусмотрев в нем:
обязательства и гарантии сторон (урегулирование по сделкам, заключенным до принятия настоящего постановления);
возможность одностороннего расторжения договора в случае невыполнения фирмой в течение 12 календарных месяцев обязательств по обеспечению финансирования деятельности предприятия согласно графику, представленному управляющей фирмой;
систему обеспечения действенного контроля за выполнением условий договора об управлении;
другие необходимые условия.
Уполномочить Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом (держатель государственного пакета акций) подписать указанный договор.
3. Министерству экономики и Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан предусмотреть оказание содействия управляющей фирме в реализации производимого на экспорт объема продукции на внешнем рынке.
4. Министру промышленности и торговли Республики Казахстан назначить представителя Правительства Республики Казахстан по контролю за исполнением условий договора об управлении предприятием и возложить на него координацию деятельности государственных органов по осуществлению настоящего постановления.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан подготовить предложения об отмене правительственных решений, противоречащих настоящему постановлению.
Премьер-министр
Республики Казахстан