"Павлодар алюминий зауыты" акционерлiк қоғамына инвестициялар тарту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 1 қыркүйек N 1215
Республиканың боксит-глинозем кешенiндегi кәсiпорындарды сауықтыру және инвестициялар құюға тартылуы мүмкiн инвесторлардың тұрақты тобын құру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Павлодар алюминий зауыты" акционерлiк қоғамының жарғы қорының 37,5 процентi мөлшерiндегi мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгiн сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне бiр апта мерзiмде берсiн;
<*>
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Уайтсвен Лимитед" фирмасы арасындағы 1994 жылғы 13 желтоқсандағы N 22-51/42 басқару туралы шартқа осы қаулының жүзеге асырылуын қамтамасыз ететiн қажеттi толықтыруларды екi апта мерзiмде енгiзсiн.
Ескерту. 1-тармақтың 3-тармақшасы күшiн жойды - ҚРМК-нiң
1995.10.11. N 1318 қаулысымен. P951318_
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Павлодар алюминий зауыты" акционерлiк қоғамы мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгiн 1995 жылдың 20 қыркүйегiне дейiн мынадай ретпен сатсын;
жарғы қорындағы акциялардың 2,5 процентi жаппай
жекешелендiрудiң шеңберiндегi купон аукциондарында;
жарғы қорындағы акциялардың 5 процентi Орталық Азия қор
биржасында;
жарғы қорындағы акциялардың 30 процентi алдын ала келiсiлген
шарттармен белгiленген инвестор - "Уайтсвен Лимитед" басқарушы
фирмасына.
3. "Павлодар алюминий зауыты" акционерлiк қоғамының жарғы
қоры акцияларының 52,5 процентi мөлшерiнде мемлекеттiк акциялар
пакетiнiң сатылмаған бөлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң иелiгiнде
қалдырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О привлечении инвестиций в акционерное общество "Павлодарский алюминиевый завод"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 сентября 1995 г. N 1215
В целях создания стабильной группы потенциальных инвесторов, привлекаемых с целью оздоровления и инвестирования предприятий боксито-глиноземного комплекса республики Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
в недельный срок передать для реализации Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации часть государственного пакета акций акционерного общества "Павлодарский алюминиевый завод" в размере 37,5 процентов от уставного фонда;
(Абзац третий признан утратившим силу - постановлением Правительства РК от 11 октября 1995 г. № 1318)
в двухнедельный срок внести необходимые дополнения в договор об управлении между Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и фирмой "Уайтсвен Лимитед" от 13 декабря 1994 г. № 22-51/42, обеспечивающие реализацию настоящего постановления.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации до 20 сентября 1995 года реализовать часть государственного пакета акций акционерного общества "Павлодарский алюминиевый завод" в следующем порядке:
2,5 процента акций от уставного фонда на купонных аукционах в рамках массовой приватизации;
5 процентов акций от уставного фонда на Центрально-Азиатской фондовой бирже;
30 процентов акций от уставного фонда на оговоренных условиях определенному инвестору - управляющей фирме "Уайтсвен Лимитед".
3. Нереализованную часть государственного пакета акций акционерного общества "Павлодарский алюминиевый завод" в размере 52,5 процента акций от уставного фонда оставить в распоряжении Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
Премьер-министр
Республики Казахстан