"Ақтау теңiз сауда порты" инвестициялық жобасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 6 қыркүйек N 1236
Каспий теңiзiндегi Ақтау теңiз сауда порты арқылы Қазақстан Республикасының экспорттық-импорттық жүктердi тасымалдау қажеттiктерiн қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ақтау теңiз сауда портын жаңғырту және кеңейту жұмыстарын жүргiзуде. Европалық Қайта Жаңарту және Даму (ЕҚЖД) Банкiнен 57,0 (елу жетi) млн. АҚШ доллары сомасында ұзақ мерзiмдi кредит алу жөнiнде Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жүргiзген жұмыс мақұлдансын.
2. Ақтау теңiз сауда портын жаңғыртуға 57,0 (елу жетi) млн. АҚШ доллары сомасында Европалық Қайта Жаңарту және Даму Банкiмен кредиттiк келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заемшы болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi жобаға сараптама жүргiзiп, жоба бойынша қорытындыны Қазақстан Республикасының Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет пен Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне тапсырсын; <*>
20,0 (жиырма) млн. АҚШ долларына тең мөлшерде жобаны жүзеге асыру үшiн қажеттi ұлттық валютадағы iшкi кредиттi Ақтау теңiз сауда портына берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет: <*>
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен бiрлесiп аталған жобаның жүзеге асырылуын үйлестiрудi және бақылау жасауды қамтамасыз етсiн;
Ақтау теңiз сауда портының бүкiл жұмысын тұтас қамтамасыз ететiн N 9, 10 мұнай айлақтарына толқын тоспасымен маңайлау бөгетiн жаңғыртуды қаржыландыру жөнiнде Европалық Қайта Жаңарту және Даму Банкiмен келiссөз жүргiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 3,4-тармақтарға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң
1996.08.20. N 1031 қаулысымен. P961031_
5. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Маңғыстау әкiмiмен бiрлесiп Ақтау теңiз сауда портын кеңейтуге жер бөлiп берудi және қазiргi уақытта "Каспий жағалауы құрылысының басқармасы" акционерлiк қоғамы алып отырған жер учаскесiн пайдалану құқығын берудi белгiленген тәртiппен ресiмдесiн.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен бiрлесiп Ақтау теңiз сауда портын кеңейтуге бөлiнген аумақтағы көшiрiлетiн объектiлердi қаржыландырудағы Ақтау теңiз сауда порты мен атом энергетикасы мен өнеркәсiбi бойынша "КАТЭП" ұлттық акционерлiк компаниясының қатысу үлесiн белгiлесiн.

О реализации инвестиционного проекта "Актауский морской торговый порт"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 сентября 1995 г. N 1236
В целях удовлетворения потребностей Республики Казахстан в экспортно-импортных перевозках грузов через Актауский морской торговый порт (АМТП) на Каспийском море Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить работу, проводимую Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан с Европейским Банком Реконструкции и Развития (ЕБРР) по получению долгосрочного кредита в сумме 57, 0 (пятьдесят семь) млн. долларов США на проведение реконструкции и расширения АМТП.
2. Установить, что заемщиком по кредитному соглашению с ЕБРР на сумму 57, 0 (пятьдесят семь) млн. долларов США по реконструкции АМТП является Республика Казахстан в лице Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
провести экспертизу проекта и представить заключение по проекту в Комитет по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан и Министерство экономики Республики Казахстан; <*>
предоставить АМТП внутренний кредит, необходимый для реализации проекта, в национальной валюте в размере, эквивалентном 20, 0 (двадцать) млн. долларов США.
Сноска. Абзац второй изменен - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
4. Комитету по использованию иностранного капитала при Министерстве Республики Казахстан:
совместно с Министерством экономики Республики Казахстан обеспечить координацию и контроль за реализацией указанного проекта;
провести переговоры с ЕБРР по финансированию реконструкции волнолома и подходной дамбы к нефтяным причалам N 9 и 10, обеспечивающих жизнедеятельность всего АМТП в целом. <*>
Сноска. Абзац первый изменен - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
5. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству совместно с главой Мангистауской областной администрации оформить в установленном порядке земельный отвод под расширение АМТП и передачу права пользования земельным участком, занимаемым в настоящее время акционерным обществом "Прикаспийское управление строительством".
6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством экономики, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан определить долю участия АМТП и Национальной акционерной компании по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП" в финансировании переноса объектов, находящихся на территории, отводимой под расширение АМТП.

7. Ақтау теңiз сауда порты Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне кредиттi өтеуге кепiлдiк мiндеттемелерiн ұсынсын.
Сақтандыру жарнасын, қызмет көрсетушi банктердiң сыйақысын, басқа да жолай шығындар мен проценттердi төлеу, сондай-ақ кредиттi өтеу Ақтау теңiз сауда портының өз қаржысы есебiнен жүргiзiлетiнi ескерiлсiн.
8. Маңғыстау облысының әкiмi Европалық Қайта Жаңарту және Даму Банкi қаржыландыратын Ақтау теңiз сауда портын жаңғырту және кеңейту жөнiндегi жобаны жүзеге асыру процесiне қолдау көрсетсiн, сондай-ақ халықаралық стандарттар талаптарының сақталуын қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi аталған жобаның орындалуына және кредиттер бойынша төлемдердiң уақтылы төленуiне бақылау жасалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

7. Актаускому морскому торговому порту представить в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан гарантийные обязательства на погашение кредита.
Принять к сведению, что оплата страхового взноса, комиссии обслуживающих банков, всех сопутствующих расходов и процентов, а также погашение кредита будут производиться за счет собственных средств АМТП.
8. Главе Мангистауской областной администрации оказывать содействие в процессе реализации проекта по реконструкции и расширению АМТП, финансируемого ЕБРР, а также обеспечить соблюдение требований международных стандартов.
9. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить контроль за исполнением указанного проекта и своевременными выплатами по кредиту.
Премьер-министр
Республики Казахстан