"Оңтүстiк Топар кен басқармасы" акционерлiк қоғамын сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 8 қыркүйек N 1246
"Оңтүстiк Топар кен басқармасы" акционерлiк қоғамының қаржы шаруашылық қызметiн сауықтыру, инвестицияларды, озық технологияларды тарту және кәсiпорынды тиiмдi басқарудың тәжiрибесiн жинақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Алаш" акционерлiк қоғамының "Оңтүстiк Топар басқармасы" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн оған басқаруға беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен келiсiп "Оңтүстiк Топар кен басқармасы" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн басқару құқығына контракт жасау тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасына Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң атынан аталған контрактiге қол қою өкiлеттiгi берiлсiн, онда мыналар қарастырылсын:
тараптардың құқықтары, мiндеттемелерi, жауапкершiлiгi және кепiлдiктерi;
тараптардың мiндеттемелерiн орындамаған контрактiнi бұзу мүмкiндiгi.
3. "Оңтүстiк Топар кен басқармасы" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн басқаруға контрактi шарттарының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по санации акционерного общества "Южно-Топарское рудоуправление"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1246
В целях оздоровления финансово-хозяйственной деятельности акционерного общества "Южно-Топарское рудоуправление", привлечения инвестиций, передовых технологий и получения опыта эффективного управления предприятием Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение акционерного общества "Алаш" о передаче ему в управление государственного пакета акций акционерного общества "Южно-Топарское рудоуправление".
2. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан заключить контракт на право управления государственным пакетом акций акционерного общества "Южно-Топарское рудоуправление".
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать указанный контракт от имени Правительства Республики Казахстан, в котором необходимо предусмотреть:
права, обязательства, ответственность и гарантии сторон;
возможность расторжения контракта в случае невыполнения
обязательств сторон.
3. Контроль за исполнением условий контракта на управление
государственным пакетом акций акционерного общества "Южно-Топарское
рудоуправление" возложить на Министерство промышленности и торговли
Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан