Стандарттау және сертификаттау мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер енгiзу және күшi жойылған деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 13 қыркүйектегi N 1259. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.17. N 367 қаулысымен.
"Стандарттау және сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 мамырдағы N 2298 қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Стандарттау мен сертификаттау мәселелерi жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне шешуге енгiзiлiп, қоса берiлiп отырған өзгертулер бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақ ССР-iнде тамақ және ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң кейбiр түрлерiн сертификациялауды енгiзу туралы" Қазақ ССР Министрлер Советiнiң 1990 жылғы 16 қазандағы N 417 қаулысы (Қазақ ССР ҚЖ, 1991 ж., N 1, 4-бап);
"Стандарттау, сертификаттау және өлшем бiрлiгi мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiн өзгерту және күшiн жойған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 3 шiлдедегi N 566 қаулысымен бекiтiлген өзгертудiң 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 26, 321-бап)
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 13 қыркүйектегi
N 1259 қаулысымен
бекiтiлген
Стандарттау және сертификаттау мәселелерi жөнiнде
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгертулер
1."Қазақстан Республикасында стандарттар мен техникалық шарттардың сақталуына мемлекеттiк қадағалау туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 мамырдағы N 410 қаулысымен бекiтiлген Ережеде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 18, 215-бап);
мәтiндегi "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Стандарттау және метрология жөнiндегi Бас басқармасы (Қазбасстандарт)", "Қазбасстандартта", "Қазбасстандарт" сөздерi "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитет (Қазақстан Республикасының Мемстандарты)", "Қазақстан Республикасының Мемстандарты" сөздерiмен алмастырылсын;
9 тармақтың:
он сегiзiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Заң бұзушы 15 күн iшiнде ерiктi түрде орындамаған стандарттау және сертификаттау туралы заңдарды бұзғаны үшiн белгiленген сомаларды заңды тұлғалардан өндiрiп алуға арналған ұйғарымның барлық түрлерiн Қазақстан Республикасы Мемстандартының  аумақтық органдары қадағалау объектi орналасқан жердегi салық инспекциясына - орындау үшiн және кәсiпорынның есебi сақтаулы банкке - Қазақстан Республикасында ақшасыз есептеулердi жүргiзу тәртiбiне сәйкес шараларды қабылдау үшiн жолдайды";
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтан 4, 7-10-абзацтар алынып тасталған - ҚР Үкіметінiң 1997.04.08. N 505 қаулысымен.

О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан по вопросам стандартизации и сертификации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 сентября 1995 г. N 1259. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 апреля 2003 г. N 367
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 22 мая 1995 г. N 2298 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О стандартизации и сертификации" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в решения Правительства Республики Казахстан по вопросам стандартизации и сертификации.
2. Признать утратившими силу:
постановление Совета Министров Казахской ССР от 16 октября 1990 г. N 417 "О введении в Казахской ССР сертификации некоторых видов пищевой и сельскохозяйственной продукции" (СП КазССР, 1991 г., N 1, ст. 4);
пункт 2 изменений, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 июля 1993 г. N 566 "Об изменении и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан по вопросам стандартизации, сертификации и единства измерений" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 26, ст. 321).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 13 сентября 1995 г. N 1259
Изменения, которые вносятся в решения
Правительства Республики Казахстан
по вопросам стандартизации и сертификации
1. В Положении, утвержденном постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. N 410 "Об утверждении Положения о государственном надзоре за соблюдением стандартов и технических условий в Республике Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 18, ст. 215):
в тексте слова "Главным управлением по стандартизации и метрологии при Кабинете Министров Республики Казахстан (Казглавстандарт)", "Казглавстандартом", "Казглавстандарта" заменить словами "Комитетом по стандартизации, метрологии и сертификации при Кабинете Министров Республики Казахстан (Госстандарт Республики Казахстан)", "Госстандарта Республики Казахстан";
в пункте 9:
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"Все виды предписаний на взыскание с юридических лиц установленной суммы за нарушение законодательства о стандартизации и сертификации, не исполненные нарушителем в течение 15-ти дней добровольно, направляются территориальными органами Госстандарта Республики Казахстан в налоговую инспекцию по месту нахождения объектов надзора для исполнения и банку - держателю счета предприятия для принятия мер в соответствии с порядком безналичных расчетов в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1997 г. N 505. P970505_