Соколов-Сарыбай кен-байыту өндiрiстiк бiрлестiгiне инвестиция тарту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 18 қазан N 1341
Мемлекеттiк иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға арналған (II-кезең) Ұлттық бағдарламасына сәйкес және темiр-руда өнiмдерi өндiрiсiне iрi ауқымдағы инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
1995 жылғы 1 қарашаға қарай Соколов-Сарыбай кен-байыту өндiрiстiк бiрлестiгiнiң негiзiнде ашық тұрпаттағы акционерлiк қоғам құруды аяқтасын;
Соколов-Сарыбай кен-байыту комбинаты өндiрiстiк бiрлестiгiн акционерлендiрудi аяқтағаннан кейiн оның Жарғылық қорындағы акциялардың 20 процентiн сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Айведон Интернейшнл Лтд." фирмасының арасындағы осы қаулыны жүзеге асыруды қамтамасыз ететiн 1995 жылғы 14 ақпандағы N 3/95 басқару туралы шартқа қажеттi толықтырулар енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Соколов-Сарыбай кен-байыту өндiрiстiк бiрлестiгiнiң негiзiнде құрылатын акционерлiк қоғамның Жарғылық қорындағы акциялардың 20 процентiн айқындалған инвестор - "Айведон Интернейшнл Лтд." фирмасының басқарушысына келiсiлген шартпен өткiзiлсiн.
Аталған акциялардың мемлекеттiк пакетiн сатуды: негiзгi қорды қайта бағалауды, шығарылған өнiмге сұранымды, оның бәсекелестiк қабiлетiн, өндiрiстiң рентабелдiлiгiн, кәсiпорынның даму перспективасын, әлемдiк бағаның деңгейiн және басқа факторларды ескере отырып жүзеге асырсын. Осы жұмысқа тәуелсiз аудиторлық фирмаларды тартсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О привлечении инвестиций в Соколовско-Сарбайское горно- обогатительное производственное объединение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1995 г. N 1341
В соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации на 1993-1995 годы (II этап) и в целях привлечения крупномасштабных инвестиций в производство железорудной продукции Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
завершить к 1 ноября 1995 года создание на базе Соколовско-Сарбайского горно-обогатительного производственного объединения акционерного общества открытого типа;
после завершения акционирования Соколовско-Сарбайского горно-обогатительного производственного объединения передать для реализации 20 процентов акций от его уставного фонда Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации;
внести необходимые дополнения в договор об управлении между Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и фирмой "Айведон Интернейшнл Лтд." от 14 февраля 1995 года N 3/95, обеспечивающие реализацию настоящего постановления.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать 20 процентов акций от уставного фонда создаваемого акционерного общества на базе Соколовско-Сарбайского горно-обогатительного производственного объединения на оговоренных условиях определенному инвестору - управляющей фирме "Айведон Интернейшнл Лтд.".
Продажу указанного государственного пакета акций осуществлять с учетом переоценки основных фондов, спроса на выпускаемую продукцию, ее конкурентоспособности, рентабельности производства, перспектив развития предприятия, уровня мировых цен и других факторов. Для этой работы привлечь независимые аудиторские фирмы.
Премьер-министр
Республики Казахстан