"Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 26 қазандағы N 1383
1994-1995 жылдары Реформаларды жеделдету және экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес нарық қатынастарын қалыптастыру, бәсекенi дамыту және жекешелендiру процестерiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының иеленуiне, пайдалануына және басқаруына берiлген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiн оның иелену, пайдалану және басқару құқықтарына тыйым салсын.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi:
N 1 қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың акцияларын
жеке жекешелендiру бағдарламасы бойынша сатсын;
N 2 қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың акцияларын
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатсын;
3. "Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 30 тамыздағы N 750
қаулысының /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 34,
393-бап/ күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 26 қазандағы
N 1383 қаулысына
1 қосымша
"Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамынан шығарылған және жеке жоба бойынша
жекешелендiруге жатқызылған акционерлiк
қоғамдардың
тiзбесi
"Карбон" АҚ, Рудный қаласы, Қостанай облысы
"Карбид" АҚ, Темiртау қаласы
"Акпо" АҚ, Ақтау қаласы
Ақтөбе хром қоспалары зауыты
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 26 қазандағы
N 1383 қаулысына
2 қосымша
"Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамынан шығарылған және жаппай жекешелендiруге
жатқызылған акционерлiк қоғамдардың
тiзбесi
"Индербор" АҚ, Атырау облысының Индербор поселкесi
"Ритхимнефть" АҚ, Атырау қаласы
"Қазхимреактив" АҚ, Алматы қаласы

Вопросы реорганизации Государственной холдинговой компании "Химпром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 1995 г. N 1383
В соответствии с Программой действий Правительства по ускорению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом прекратить права Государственной холдинговой компании "Химпром" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ, переданных ей во владение, пользование и управление.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации:
реализовать по программе индивидуальной приватизации акции акционерных обществ, указанных в приложении 1;
реализовать согласно действующему законодательству акции акционерных обществ, указанных в приложении 2.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 августа 1993 г. N 750 "О Государственной холдинговой компании "Химпром" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 34, ст. 393)
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 26 октября 1995 г. N 1383
ПЕРЕЧЕНЬ
акционерных обществ, выведенных из состава
Государственной холдинговой компании "Химпром"
и подлежащих приватизации по индивидуальному проекту
АО "Карбон", г. Рудный, Кустанайская область
АО "Карбид", г. Темиртау
АО "Акпо", г. Актау
Актюбинский завод хромовых соединений
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 26 октября 1995 г. N 1383
ПЕРЕЧЕНЬ
акционерных обществ, выведенных из состава
Государственной холдинговой компании "Химпром",
и подлежащих массовой приватизации
АО "Индербор", пос. Индерборский Атырауской области
АО "Ритхимнефть", г. Атырау
АО "Казхимреактив", г. Алматы