"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 15 қараша N 1534. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.11.29. N 1453 қаулысымен.
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржы дағдарысынан шығару және оның төлем қабiлетiн қалпына келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 7 сәуiрдегi N 2173 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы қарызын өтеуге қабiлетi жоқ борышқор деп танылсын және соттан тыс қайта ұйымдастыру процедуралары жүргiзiлсiн.
Қайта ұйымдастыру процедуралары жүргiзiлетiн кезеңде кредит берушiлердiң талаптарын қанағаттандыру тоқтатыла тұрсын. "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамына берешектерiн өтеудiң мерзiмiн келiсу тапсырылсын.
2. <*>
3. <*>
4. <*>
Ескерту. 2,3 және 4 тармақтарының күшi жойылған - ҚР Үкiметiнiң
1996.04.11. N 425 қаулысымен.
5. 1995 жылдың 13 қарашасынан бастап өнiмдi экспорттау мен өткiзу, шикiзат, отын, материалдар берiп тұру жөнiнде жасалған шарттардың күшi тоқтатыла тұрсын және "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының сенiмдi басқарушысына контрактiлердi қайта жасау тапсырылсын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, мемлекеттiк Медетшi банкi "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы үшiн 1995 жылдың 13 қарашасынан бастап 800 (сегiз жүз) млн. теңге сомасында кредит берудiң айлық лимитiн белгiлесiн. Бұдан әрi ай сайын кредит беру оның қоймаларындағы дайын өнiм көлемiнiң кемiнде 90 процентi есебi бойынша жүргiзiлсiн.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi және Шығыс Қазақстан облысының әкiмi бюджетке, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң "Өскемен қорғасын- мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы бойынша несиелерi мен кредиттерiн және "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының кредит берушi кәсiпорындардың алдындағы берешектерiн 1995 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша жалпы сомасы 2 944 млн. (екi миллиард тоғыз жүз қырық төрт миллион) теңге осы объектiнiң сметалық құнының 50 процентi өтеуi есебiне жарғылық қордың мөлшерiн N 2 қосымшаға сәйкес тиiсiнше өзгерту жөнiндегi есеппен, емдеу-сауықтыру кешенiн мемлекет меншiгiне қабылдасын.
Құрылысты аяқтау акционерлердiң келiсiмiмен "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының қаражаты есебiнен қаржыландыратын болсын.

О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1995 г. N 1534. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 ноября 1996 г. N 1453 ~P961453.
В целях вывода акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" из финансового кризиса и восстановления его платежеспособности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 7 апреля 1995 г. N 2173 U952173_ "О банкротстве" признать акционерное общество "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" несостоятельным должником и провести внесудебные реорганизационные процедуры.
На период действия реорганизационных процедур приостановить удовлетворение требований кредиторов. Поручить акционерному обществу "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" согласовать сроки погашения задолженностей.
2. (Пункты 2,3,4 утратили силу - постановлением Правительства РК от 11 апреля 1996 г. N 425)
5. Приостановить с 13 ноября 1995 года действие заключенных договоров на экспорт и сбыт продукции, поставку сырья, топлива, материалов и поручить доверенному управляющему акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" произвести перезаключение контрактов.
6. Министерству финансов, государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан установить для акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" с 13 ноября 1995 года месячный лимит кредитования в сумме 800 (восемьсот) млн. тенге. Дальнейшее помесячное кредитование комбината производить из расчета не менее 90 процентов от объема готовой продукции на его складах. 06_03_00
7. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству финансов Республики Казахстан и акиму Восточно-Казахстанской области принять лечебно-оздоровительный комплекс в государственную собственность в счет погашения задолженностей перед бюджетом, ссуд и кредитов Министерства финансов Республики Казахстан по акционерному обществу "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", а также предприятиями-кредиторами по состоянию на 1 ноября 1995 года на общую сумму 2 944 млн. (два миллиарда девятьсот сорок четыре миллиона) тенге (50 процентов от сметной стоимости указанного объекта) с соответствующими расчетами по изменению размера уставного фонда согласно приложению 2.
Финансирование завершения строительства с согласия акционеров осуществить за счет средств акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат".

8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi аталған объектiлердi (сүт зауыты, қонақ үйлер, кiрпiш зауыттары, ағаш өңдеу зауыты, көкөнiс қоймасы, құрылыс базасы т.б.) "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының балансынан алып, Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң балансына берсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп, түскен қаражатты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бөле отырып, аталған объектiлердi сату немесе жалға беру, олардың негiзiнде бiрлескен өндiрiс құру туралы мәселенi шешсiн.
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Шығыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесе отырып, бiр апта мерзiм iшiнде тұрғын үй қоры мен бала бақшаларды Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң балансына берсiн және 1996 жылға арналған бюджетте оларды ұстауға қаражат көздейтiн болсын. "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы келтiрiлген зиянды 1995 жылы өтейтiнi және акционерлiк қоғам қызметкерлерiне қатысты нақты шығыстарды жабатын бағалар енгiзiлгенге дейiн коммуналдық қызмет көрсетудi дотациялайтыны ескерiлсiн.
10. "Шығыс Қазақстан мыс-химия комбинаты" акционерлiк қоғамының және Ертiс мыс балқыту зауытының мемлекеттiк акциялар пакеттерiн басқаруға беру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 қыркүйектегi N 1247 қаулысының "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы құрамына кiретiн Ертiс мыс балқыту зауытының "Далекс Трейдинг Лимитед" фирмасының басқаруына берiлуiне қатысты 2-тармағының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi басқару контрактiсiне тиiстi өзгертулер енгiзсiн.
11. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" және "Зырьян қорғасын комбинаты" акционерлiк қоғамдарын бiрыңғай кешенде жекешелендiру жөнiнде дайындық жұмыстарын акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң сыртқы басқаруға берiлу және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi бөлген кредиттердiң қайтарылу мүмкiндiгiн ескере отырып жүргiзсiн.
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының аффинаж өндiрiсi бойынша мемлекет мүдделерiнiң сақталуы ерекше ескерiлсiн.

8. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу передать с баланса акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" на баланс администрации акима Восточно-Казахстанской области перечисленные объекты (молочный завод, гостиницы, кирпичные заводы, деревообрабатывающий завод, овощехранилище, строительную базу и др.).
Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации решить вопрос о продаже указанных объектов или их передаче в аренду, созданием на их основе совместных производств, с распределением вырученных средств согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
9. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерством финансов Республики Казахстан совместно с акимом Восточно-Казахстанской области в недельный срок передать в жилой фонд и детские сады на баланс акима Восточно-Казахстанской области и предусмотреть в бюджете на 1996 год средства на их содержание. Учесть, что акционерное общество "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" возмещает убытки в 1995 году и дотирует коммунальные услуги до введения цен, покрывающих фактические расходы, в части работников акционерного общества.
10. Признать утратившим силу пункт 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1247 "О передаче в управление государственного пакета акций акционерного общества "Восточно-Казахстанский медно-химический комбинат" и акционерного общества "Иртышский медеплавильный завод" в части передачи Иртышского медеплавильного завода, входящего в состав акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", под управление фирме "Далекс Трейдинг Лимитед".
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом внести соответствующие изменения в контракт на управление.
11. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан произвести подготовительную работу по приватизации акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" и акционерного общества "Зыряновский свинцовый комбинат" в едином комплексе с учетом возможной передачи во внешнее управление государственных пакетов акций и возврата кредитов, выделенных государственным Реабилитационным банком Республики Казахстан.
Соблюдение государственных интересов по аффинажному производству акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" оговорить особо.

12. Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi Шығыс Қазақстан аумақтық комитетi "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамымен бiрлесiп, бiр ай мерзiм iшiнде "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының қатысуымен құрылған шағын кәсiпорындар мен кооперативтердi таратсын. Комбинаттың осы кәсiпорындардың жарғылық қорына қосқан ақша салымдары оның есеп-шотына қайтарылсын.
13. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Г.Г.Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 15 қарашадағы N 1534 қаулысына 1 қосымша
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк
қоғамы бойынша қайта ұйымдастыру процедураларын
жүргiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының
құрамы
Оспанов Х.А.    - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда
министрiнiң орынбасары, комиссия төрағасы
Итеғұлов М.С.   - Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Медетшi
банкi басқарма төрағасының орынбасары,
комиссия төрағасының орынбасары
Шоқпытов А.М.   - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары (комиссия
төрағасының орынбасары)
Комиссия мүшелерi:
Раханов I.С.    - Қазақстан Республикасы Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
орынбасары
Скоз Е.Я.       - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң орынбасары
Қасенов Н.С.    - "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты"
акционерлiк қоғамының сенiмдi басқарушысы
Садчиков Б.Я.   - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда
министрлiгiнiң түстi металлургия жөнiндегi
департаментi директорының орынбасары
Құлдаров Е.     - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бас салық инспекциясының бас салық
инспекторы
Берлизева Л.Е.  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
материалдық өндiрiс салаларын басқару
бөлiмiнiң бастығы
Биекенов С.К.   - Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң
кедендiк бақылау ұйымдастыру басқармасы
бастығының орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 15 қарашадағы N 1534 қаулысына 2 қосымша
Бюджет және несиелер бойынша берешегiн өтеу есебiне
мүлiктi қайта бағалау мен сатуға байланысты "Өскемен
қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы
жарғылық қорының мөлшерiн өзгерту жөнiндегi есеп
_______________________________________________________________
Рет|   Көрсеткiш       | Жарғылық қордың көлемi (мың теңге)
N |                   |_______________________________________
|                   |1995 жыл.|1995 жыл.|1995 жыл.|процентте

12. Восточно-Казахстанскому территориальному комитету по управлению государственным имуществом совместно с акционерным обществом "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" в месячный срок ликвидировать малые предприятия и кооперативы, созданные с участием акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат". Денежные вклады комбината в уставный фонд этих предприятий перевести на его расчетный счет.
13. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1995 г. N 1534
Состав
Государственной комиссии
по проведению реорганизационных
процедур в акционерном обществе "Усть-
Каменогорский свинцово-цинковый комбинат"
Оспанов Х.А.         - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан,
председатель комиссии
Итегулов М.С.        - заместитель Председателя Правления
государственного Реабилитационного
банка Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Шукпутов А.М.        - первый заместитель Председателя
государственного комитета Республики
Казахстан по управлению государственным
имуществом, заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
Раханов И.С.         - заместитель Председателя государственного
комитета Республики Казахстан по
приватизации
Скоз Е.Я.            - заместитель акима Восточно-Казахстанской
области
Касенов Н.С.         - доверенный управляющий акционерного
общества "Усть-Каменогорский
свинцово-цинковый комбинат"
Садчиков Б.Я.        - заместитель директора Департамента по
цветной металлургии Министерства
промышленности и торговли Республики
Казахстан
Кулдаров Е.          - главный налоговый инспектор Главной
налоговой инспекции Министерства
финансов Республики Казахстан
Берлизева Л.В.       - начальник отдела Управления отраслей
материального производства Министерства
финансов Республики Казахстан
Биекенов С.К.        - заместитель начальника Управления
организации таможенного контроля
Таможенного комитета Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1995 г. N 1534
Расчеты по
изменению размера
уставного фонда акционерного
общества "Усть-Каменогорский
свинцово-цинковый комбинат" в
связи с переоценкой и продажей имущества
в счет погашения долгов по бюджетам и ссудам
----------------------------------------------------------------------
N !   Показатель  !             Величина уставного фонда
п/п!               !--------------------------------------------------

|                   |ғы 1 қаң.|ғы 1 шiл.|ғы 1 қа. |
|                   |тарда    |деде     |рашада   |
_______________________________________________________________
1. Жарғылық қордың      7151720   11983598  7885742
мөлшерi, мың теңге
2. Акциялар саны         672982     672982   989650    100%
3. Акцияның құны          10627      17800     7968
(теңге)
4. Акцияларды бөлу:
мемпакет (дана)
29,8 процент          200709     200709   517277    52,3
еңбек ұжымының
акциялары (дана)
53,1 процент          356676     356676   356676    36,0
оның iшiнде
артықшылық
берiлгендерi                              178338    18,0
Орналастырылмаған,
мемлекетке басқаруға
берiлетiн акциялар
пакетi                 115597    115597   115597    11,7
Анықтама:
Сатылатын емдеу-
сауықтыру кешенiнiң
құны, мың теңге       3814143   4097856      0

!               !на 1          !на 1        !на 1          !в про-
!               !января 1995 г.!июля 1995 г.!ноября 1995 г.!центах
----------------------------------------------------------------------
1. Размер уставного
фонда, тыс. тенге   7151720     11983598      7885742
2. Количество акций     672982       672982       989650        100
3. Цена акции (тенге)    10627        17800         7968
4. Распределение акций:
госпакет (штук)
29,8 процентов       200709       200709       517377        52,3
акции трудового
коллектива (штук)
53,1 процент       356676       356676       356676        36,0
в том числе
привилегированные                              178338        18,0
Неразмещенный пакет
акций, передаваемый
государству под
управление           115597       115597       115597        11,7
Справочно:
Стоимость
продаваемого
лечебно-оздоровительного
комплекса, тыс.
тенге                3814143      4097856        0