"Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының борыштары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 20 қарашадағы N 1579
Өзара есеп айырысулар мен "Қарметкомбинаты" МАҚ-ның қызметiмен байланысты басқа да мәселелердi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының орынбасары Б.М.Имашевқа /"Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қаржы жайы мен борыштарын бағалау жөнiндегi комиссияның төрағасы/ мынадай өкiлеттiктер берiлсiн:
дебиторлық және кредиторлық берешектермен байланысты мәселелер бойынша барлық құқықтық мекемелер, өзге де мемлекеттiк органдар мен мемлекеттiк емес ұйымдарға Қарметкомбинаттың атынан өкiлдiк ету;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң алдын ала қолдауымен мүлiктiң барлық түрлерiмен, соның iшiнде құнды қағаздар және мүлiктiк құқықтармен де дебиторлық және кредиторлық берешектердi өтеуге келiсiм беру, кредитордың талабын орындау, борышты сату туралы келiсiмдер жасау;
"Қарметкомбинаттың" борышкерлерi - заңды тұлғалар және жеке адамдарға шағым жасау, талаптар қою және барлық соттарда талапкер, жауапкер, үшiншi тұлғаның құқықтарымен iстер жүргiзуге немесе тiкелей талап қоюдан iшiнара бас тарту, талапты мойындау, бiтiм жасау, сот шешiмiне шағым беру, орындау құжаттарын өндiрiп алуға ұсыну, берiлген мүлiк немесе ақшаны алу.
2. Б.М.Имашевқа өзiне берiлген құқықтарды iске асыруға байланысты құжаттарға қол қою құқығы берiлсiн.
3. Өндiрiлген соманың түсуiне жедел бақылау жасау және мемлекеттiң мүддесi үшiн тиiмдi пайдалану мақсатында Б.М.Имашевқа оларды жинақтау үшiн арнайы шот ашуға рұқсат берiлсiн;
борыштарды өндiру және кредиторлық берешектердi өтеу жөнiндегi жұмысқа жергiлiктi атқару және тәртiп сақтау органдары, сондай-ақ шарттық негiзде - құқықтық, аудиторлық, консалтинг фирмалары мен басқа да заңды тұлғалар белгiленген тәртiппен тартылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О долгах Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 1995 г. N 1579
В целях урегулирования взаиморасчетов и других вопросов, связанных с деятельностью Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Наделить Имашева Б.М. - заместителя Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом (председателя комиссии по оценке финансового состояния и долгов Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат") следующими полномочиями:
представлять Государственное акционерное общество Карагандинский металлургический комбинат" во всех правовых учреждениях, иных государственных органах и негосударственных организациях по вопросам, связанным с дебиторской и кредиторской задолженностью;
с предварительного одобрения Правительства Республики Казахстан давать согласие на погашение дебиторской и кредиторской задолженности всеми видами имущества, в том числе ценными бумагами и имущественными правами, заключать соглашения об уступке требования кредитора, продаже долга;
предъявлять претензии и иски к юридическим и физическим лицам - должникам Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" и вести дела во всех судах с правами истца, ответчика, третьего лица полного или частичного отказа от исковых требований, признание иска, заключение мирового соглашения, обжалование решения суда, предъявление исполнительных документов ко взысканию, получение присужденного имущества или денег.
2. Наделить Имашева Б.М. правом подписи документов, связанных с реализацией предоставленных ему полномочий.
3. Разрешить Имашеву Б.М.:
открыть спецсчет для аккумулирования взысканных сумм в целях оперативного контроля за поступлением и наиболее эффективного их использования в интересах государства;
в установленном порядке привлекать к работе по взысканию долгов и погашению кредиторской задолженности местные исполнительные и правоохранительные органы, а также на договорных началах - правовые, аудиторские, консалтинговые фирмы и другие юридические лица.
Премьер-Министр
Республики Казахстан