Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiн енгiзудi орталықтандыру және тәртiпке келтiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 5 желтоқсан N 1665. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.06.03. N 513 қаулысымен. ~P980513
Мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiн енгiзудiң маңыздылығын ескере отырып, сондай-ақ мемлекеттiк белгi жүйесiн, атрибуттарды, нысанды киiм, мемлекеттiк құрылымдардың iскерлiк құжаттамаларын, ресми рәсiмдер мен мемлекеттiк рәмiздердi пайдалану дәстүрлерi әзiрлемелерiн орталықтандыру мен тәртiпке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiн енгiзу орталықтандыру мен тәртiпке келтiру жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан былай - Үйлестiру кеңесi) қосымшадағы құрамға сәйкес құрылсын.
2. Үйлестiру кеңесi туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
3. Үйлестiру кеңесi Қазақстан Республикасының Үкiметiне мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiнiң кезектiлiгi туралы ұсыныс енгiзуге, мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерi үшiн министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, басқа орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан қажеттi ақпарат алуға, жекелеген мәселелердi қарау және шешу үшiн, сондай-ақ консультация және сараптама үшiн министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, басқа орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ғылыми-зерттеу институттары мен шығармашылық ұйымдардың мамандарын тартуға құқылы деп танылсын.
4. "Каздизайн" шығармашылық-өндiрiстiк бiрлестiгi" акционерлiк қоғамы "Республика мемлекеттiк стилiнiң кешендi дизайн-бағдарламасын әзiрлеу туралы" Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1992 жылғы 15 қазандағы N 1667-ХII қаулысына сәйкес мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң бағдарламасын орындаушы ретiнде ұсынылсын.
5. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, басқа да орталық және
атқарушы органдар жыл сайын республикалық бюджеттi қалыптастыру
жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеген кезiнде Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiн жүзеге асыру үшiн қажеттi
шығындарды ескерсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1665 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы
Мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйелерiнiң әзiрлемелерiн
енгiзудi орталықтандыру және тәртiпке келтiру жөнiндегi
үйлестiрудiң кеңесiнiң
Құрамы
Тасмағамбетов И.Н. - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары, төраға
Мұхамеджанов О.Б. - Үкiмет Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң меңгерушiсi, төрағаның орынбасары
Кеңес мүшелерi:
Павлов А.С.       - Қазақстан Республикасының Қаржы министрi
Қаудыров Т.Е.     - Қазақстан Республикасының Ұлттық патент
ведомствосының төрағасы
Рысбеков М.А.     - Қазақстан Республикасының Стандарттау,
метрология және сертификаттау жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы
Сағадиев К.Ә.     - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының президентi
Сқақбаев М.С.     - Қазақстан Республикасының Авторлық және
сабақтас құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк
агенттiгiнiң төрағасы
Сүлейменов Т.Б.   - Қазақстан Дизайншiлер одағының президентi
(хатшы)
Терещенко С.А.    - Халықаралық "Интеграция" қорының президентi
Нұрбеков М.       - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Хасанаев М.       - Қазақстан Республикасының Архивтер мен
құжаттама бас басқармасының бастығы
Штойк Г.Г.        - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және
сауда министрi
Шөкеев Ө.Е.       - Қазақстан Республикасының Экономика министрi
Мұқашев Т.Т.      - "Алматыгороформление" мемлекеттiк
акционерлiк қоғамының президентi
<*>
ЕСКЕРТУ. Қосымшаға өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.06.25. N 788 қаулысымен.
P960788_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1665 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы
Мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiн
енгiзудi орталықтандыру және тәртiпке келтiру
жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы
Ереже
I. Жалпы ережелер

О централизации и упорядочении внедрения разработок системы государственной идентификации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. N 1665. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 июня 1998 г. N 513 ~P980513.
Учитывая важность внедрения разработок системы государственной идентификации, а также в целях централизации и упорядочения разработок государственной знаковой системы, атрибутики, форменной одежды, деловой документации государственных структур, официального церемониала и ритуалов использования государственных символов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Координационный совет при Правительстве Республики Казахстан по централизации и упорядочению внедрения разработок системы государственной идентификации (далее - Координационный совет) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Координационном совете.
3. Признать за Координационным советом право вносить предложения в Правительство Республики Казахстан об очередности внедрения разработок системы государственной идентификации, получать от министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов необходимую информацию для разработки системы государственной идентификации, привлекать для рассмотрения и решения отдельных вопросов, а также для консультаций и экспертиз специалистов министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов, научно-исследовательских институтов и творческих организаций.
4. В соответствии с постановлением от 15 октября 1992 г. N 1667-XII Президиума Верховного Совета Республики Казахстан "О разработке комплексной дизайн-программы государственного стиля республики" рекомендовать в качестве исполнителя программ системы государственной идентификации акционерное общество "Творческо-производственная фирма "Каздизайн".
5. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам при подготовке предложений по формированию республиканского бюджета ежегодно учитывать необходимые расходы для реализации системы государственной идентификации Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. N 1665
Состав
Координационного совета при Правительстве Республики
Казахстан по централизации и упорядочению внедрения
разработок системы государственной идентификации
<*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 25 июня 1996 г. N 788.
Тасмагамбетов И.Н.       - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
Мухамеджанов У.Б.        - заведующий Отделом социально-
культурного развития Аппарата
Правительства Республики Казахстан,
заместитель председателя
Члены Совета:
Каудыров Т.Е.            - председатель Национального патентного
ведомства Республики Казахстан
Павлов А.С.              - Министр финансов Республики Казахстан
Рысбеков М.А.            - Председатель Комитета по
стандартизации, метрологии и
сертификации Республики Казахстан
Сагадиев К.А.            - президент Национальной академии наук
Республики Казахстан
Скакбаев М.С.            - Председатель Государственного
агентства Республики Казахстан по
авторским и смежным правам
Сулейменов Т.Б.          - президент Союза дизайнеров Казахстана
(секретарь)
Терещенко С.А.           - президент Международного фонда
"Интеграция"
Нурбеков М.              - первый заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Хасанаев М.              - начальник Главного управления
архивами и документацией Республики
Казахстан
Штойк Г.Г.               - Министр промышленности и торговли
Республики Казахстан
Шукеев У.Е.              - Министр экономики Республики
Казахстан
Мукашев Т.Т.             - Президент Государственного
акционерного общества
"Алматыгороформление"
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. N 1665
Положение
о Координационном совете
при Правительстве Республики
Казахстан по централизации и
упорядочению внедрения разработок
системы государственной идентификации
I. Общие положения

1. Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiнiң әзiрлемелерiн енгiзудi орталықтандыру және тәртiпке келтiру жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан былай - Үйлестiру кеңесi) мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесiн қалыптастыру және енгiзу саласындағы жұмыстар мен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк барлық рәмiздердi насихаттауды қамтамасыз ететiн консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Үйлестiру кеңесi министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, басқа да орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың жобаларды әзiрлеу және жүзеге асыру қызметтерiн "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бiрегейлендiру жүйесi" мемлекеттiк кешендi дизайн-бағдарламасының шеңберiнде орталықтандырып, тәртiпке келтiредi және үйлестiредi.
3. Үйлестiру кеңесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының
Конституциясына, заңдарына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Үйлестiру кеңесi өз мәжiлiстерiн оның жұмыс жоспарына сәйкес
өткiзедi.
5. Үйлестiру кеңесiнiң қызметiн ақпараттық-ұйымдастыруды
қамтамасыз ету Үкiмет Аппаратының Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiне
жүктеледi.
II. Үйлестiру кеңесiнiң функциялары
6. Үйлестiру кеңесiнiң функцияларына мыналар кiредi:
тұжырымдамаларды, жобалар мен дизайн-бағдарламаларды қарау және
бекiту, мемлекеттiк құрылымдардың рәмiздер мен шолыма стандарттарын
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне ұсыну;
мемлекеттiк хаттамалар мен рәсiмдердiң мазмұндық және шолыма
элементтерiн қарау және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң келiсуiне
енгiзу.
III. Үйлестiру кеңесiнiң құқығы
7. Үйлестiру кеңесiне мынадай құқық берiледi:
министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, басқа да орталықтандырылған және жергiлiктi атқарушы органдардан мемлекеттiк стиль бағдарламасының жобасын әзiрлеу үшiн қажеттi ақпарат алу;
мемлекеттiк бiрегейлендiрудiң жекелеген мәселелерiн қарау және
шешу, сондай-ақ консультациялар мен сараптамалар жүргiзу үшiн
министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, басқа да
орталықтандырылған және жергiлiктi атқарушы органдардың,
ғылыми-зерттеу институттары мен шығармашылық ұйымдардың мамандарын
заңда белгiленген тәртiппен тарату.
IV. Үйлестiру кеңесiнiң басшылығы
8. Үйлестiру кеңесiн Төраға басқарады, оның бiр орынбасары және
хатшысы болады.
9. Үйлестiру кеңесiнiң дербес құрамын Қазақстан Республикасының
Үкiметi бекiтедi.

1. Координационный совет при Правительстве Республики Казахстан по централизации и упорядочению внедрения разработок системы государственной идентификации (далее - Координационный совет) является консультативно-совещательным органом, обеспечивающим проведение работ в области формирования и внедрения системы государственной идентификации и пропаганды всех государственных символов Республики Казахстан.
2. Координационный совет централизованно упорядочивает и координирует деятельность министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов по разработке и реализации проектов в рамках комплексной государственной дизайн-программы "Система государственной идентификации Республики Казахстан".
3. Координационный совет осуществляет свою деятельность в
соответствии с Конституцией, законами Республики Казахстан и
настоящим Положением.
4. Координационный совет проводит свои заседания согласно плану
его работы.
5. Информационно-организационное обеспечение деятельности
Координационного совета возлагается на Отдел социально-культурного
развития Аппарата Правительства.
II. Функции Координационного совета
6. В функции Координационного совета входят:
рассмотрение и утверждение концепций, проектов и
дизайн-программ, внесение в Правительство Республики Казахстан на
утверждение символики и визуальных стандартов государственных
структур;
рассмотрение и внесение на согласование в Правительство Республики Казахстан содержательных и визуальных элементов государственного протокола и церемониала.
III. Права Координационного совета
7. Координационному совету представляется право:
получать от министерств, государственных комитетов, иных централизованных и местных исполнительных органов необходимую информацию для разработки проектов программ государственного стиля;
привлекать в установленном законом порядке для рассмотрения и решения отдельных вопросов государственной идентификации, а также для проведения консультаций и экспертиз специалистов министерств, государственных комитетов, иных централизованных и местных исполнительных органов, научно-исследовательских институтов и
творческих организаций.
IV. Руководство Координационного совета
8. Координационный совет возглавляет Председатель, который
имеет одного заместителя и секретаря.
9. Персональный состав Координационного совета утверждается
Правительством Республики Казахстан.