Тиiстi келісiмдермен ресiмделмеген кредиттiк түсiлiмдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 08 желтоқсандағы N 1689. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
"Кәсiпорындар мен ұйымдардың өзара берешегiнiң iшкi республикалық есебi бойынша есеп айырысуды аяқтаудың тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 5 сәуiрдегi N 1641 U941641_ Жарлығына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кәсiпорындар мен ұйымдардың өзара берешегiнiң iшкi республикалық есебiн өткiзу нәтижелерi бойынша ресiмделген мерзiмдi айналым вексельдерiн өтеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 24 ақпандағы N 205 P950205_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Өзара борыштардың республика iшiндегi есептемесi бойынша кредиттiк түсiлiмдердiң орнына берiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң вексельдiк мiндеттемелерiн ресiмдеудiң және кейiннен оларды өтеудiң тәртiбi туралы осыған қосылған Ереже бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1996 жылға арналған республикалық бюджет құрамынан вексельдiк мiндеттемелердi сатып алу үшiн қажеттi қаражат қарастырылсын.
Қазақстан Республикасының Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 8 желтоқсандағы N 1689 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң өзара
борыштардың республика iшiндегi есептемесi бойынша
кредиттiк түсiлiмдердiң орнына берiлген вексельдiк
мiндеттемелерiн ресiмдеу және кейiннен оларды өтеу
тәртiбi туралы
Ереже
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң вексельдiк мiндеттемелерi құжатталмаған бағалы қағаздар болып табылады және қағазсыз нысанда шығарылып, вексельдiк мiндеттеменi ресiмдеуге арналған келiсiмнен /үш дана болып/ ресiмделедi /қоса берiлiп отыр/.
Аудандық /қалалық/ салық инспекциялары 1994 жылғы өзара борыштардың республика iшiндегi есептемесi бойынша қолдағы кредиттiк түсiлiмдердi тексерiп, растайды.
Аудандық /қалалық/ қаржы бөлiмдерi 7 күнтiзбелiк күн iшiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң айналыстағы мерзiмдi вексельдерiн сатып алуға және сақтауға арналған келiсiмдермен ресiмделмеген кредиттiк түсiлiмдерi бар шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiмен вексельдiк мiндеттеменi ресiмдеуге арналған келiсiм жасауға мiндеттi. Көрсетiлген мерзiмде ресiмделмеген жағдайда кредиттiк түсiлiмдер республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударылатын болып белгiленсiн.
Келiсiм үш данада ресiмделедi, оның бiреуi шаруашылық жүргiзушi субъектiге берiледi.
Вексельдiк мiндеттеменi ресiмдеуге арналған келiсiм кредиттiк түсiлiм сомасына /мың теңгемен/ ресiмделедi.
Вексельдiк мiндеттеменi өтеу ресiмделген келiсiм сомасына қарай және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген мерзiмдерде жүргiзiледi. Аудандық /қалалық/ қаржы бөлiмдерi жасалған келiсiм негiзiнде қызмет көрсетушi банктер бойынша вексельдiк мiндеттемелердi өтелуге тиiстi шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң тiзiмдерiн жасайды және оларды келiсiмнiң бiр данасын қоса отырып облыстық қаржы басқармаларына түсiредi. Облыстық қаржы басқармалары вексельдiк мiндеттемелердi өтеу жөнiндегi шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң жиынтықты тiзбесiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне түсiредi. Қосымша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң вексельдiк мiндеттемелерiн ресiмдеуге арналған келiсiм Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, бұдан әрi "эмитент" деп аталатын ____________________________________ /аудандық, қалалық қаржы бөлiмдерi/ /басшылары/ атынан бiр жағынан және _______________________ ___________________________________________________________ ___________________________________________________________ /шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң толық атауы және заңды мекен-жайы/ бұдан әрi "инвестор" деп аталатын шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң басшысы атынан екiншi жағынан, осы келiсiмдi төмендегiлер жайында жасады:

О погашении кредитовых поступлений, не оформленных соответствующими соглашениями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 1995 г. N 1689. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 5 апреля 1994 г. N 1641 U941641_ "О порядке завершения расчетов по внутриреспубликанскому зачету взаимных задолженностей предприятий и организаций" и постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 февраля 1995 г. N 205 P950205_ "О погашении срочных обращаемых векселей Министерства финансов Республики Казахстан, оформленных по результатам проведения внутриреспубликанского зачета взаимной задолженности предприятий и организаций" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о порядке оформления и последующего погашения вексельных обязательств Министерства финансов Республики Казахстан, выданных взамен кредитовых поступлений по внутриреспубликанскому зачету взаимных долгов.
2. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в составе республиканского бюджета на 1996 год средства, необходимые для выкупа вексельных обязательств.
Премьер-Министр Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 1995 г. N 1689
Положение
в порядке оформления и
последующего погашения вексельных
обязательств Министерства финансов Республики
Казахстан, выданных взамен кредитовых поступлений
по внутриреспубликанскому зачету взаимных долгов
Вексельные обязательства Министерства финансов Республики Казахстан являются бездокументарными ценными бумагами и выпускаются в безбумажной форме и оформляются соглашением (в трех экземплярах) на оформление вексельного обязательства (прилагается).
Районные (городские) налоговые инспекции проверяют и подтверждают наличие кредитовых поступлений по внутриреспубликанскому зачету взаимных долгов 1994 года.
Районные (городские) финансовые отделы обязаны заключать соглашение на оформление вексельного обязательства с хозяйствующими субъектами, имеющими кредитовые поступления, не оформленные соглашениями на покупку и хранение срочных обращаемых векселей Министерства финансов Республики Казахстан в течение 7 календарных дней. Установить, что в случае неоформления в указанные сроки кредитовые поступления зачисляются в доход республиканского бюджета.
Соглашение оформляется в трех экземплярах, один из которых передается хозяйствующему субъекту.
Соглашение на оформление вексельного обязательства оформляется на сумму кредитового поступления (в тыс. тенге).
Погашение вексельного обязательства производится, исходя из суммы оформленного соглашения, и в сроки, определенные Министерством финансов Республики Казахстан.
Районные (городские) финансовые отделы на основе заключенного соглашения составляют списки хозяйствующих субъектов, у которых подлежат погашению вексельные обязательства, в разрезе обслуживающих банков и представляют областным финансовым управлениям с приложением одного экземпляра соглашения. Областные финансовые управления представляют Министерству финансов Республики Казахстан сводный перечень хозяйствующих субъектов по погашению вексельных обязательств. Приложение Соглашение на оформления вексельного обязательства Министерства финансов Республики Казахстан Министерство финансов Республики Казахстан в лице ______________ ______________________________________________________________________ (руководителя) рай(гор) финансового отдела, именуемого в дальнейшем "эмитент" с одной стороны, и__________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ (полное наименование хозяйствующего субъекта и юридический адрес) в дальнейшем "инвестор" в лице первого руководителя хозяйствующего субъекта с другой стороны заключили настоящее соглашение о нижеследующем:

1. Инвестор өзара қарыздың республикалық iшкi есептеме қорытындылары бойынша оқшауланған және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мерзiмдi айналыстағы вексельдерiн сатып алуға және сақтауға келiсiммен ресiмделмеген кредит сальдосы сомасына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қағазсыз нысанда шығарылатын вексельдiк мiндеттемелерiн жалпы сомасы _______ ___________________________________________________ цифрмен /жазумен/ мың теңгеге алады. 2. Эмитент ресiмделген келiсiм сомасы бойынша мың теңге вексельдiк мiндеттемелерiн өтеудi жүзеге асырады. 3. Өтеу Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген мерзiмде жүзеге асырылады. 4. Осы келiсiм екi жақ келiсiмге қол қойған сәттен күшiне енедi. Эмитент Инвестор

1. Инвестор приобретает вексельные обязательства Министерства финансов Республики Казахстан, выпускаемые в безбумажной форме на общую сумму _______________________цифрами____________________________ прописью тыс. тенге на сумму кредитового сальдо заблокированного по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов и неоформленного соглашением на покупку и хранение срочных обращаемых векселей Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Эмитент осуществляет погашение вексельных обязательств в тыс. тенге по сумме оформленного соглашения. 3. Погашение осуществляется в сроки, установленные Министерством финансов Республики Казахстан. 4. Настоящее соглашение вступает в силу с момента подписания соглашения обоими сторонами. Эмитент Инвестор