Қазақстан Республикасының Қызыл Кiтабына енгiзiлген Қарашеңгел мемлекеттiк аңшылық шаруашылығында тоғай кермаралын аулау туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 29 желтоқсан N 1889
Қарашеңгел мемлекеттiк аңшылық шаруашылығында жерсiндiрiлген тоғай кермаралының биологиялық ерекшелiктерiн одан әрi зерттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен, Ұлттық ғылым академиясымен Қарашеңгел мемлекеттiк аңшылық шаруашылығының өзiне бекiтiлген аумақтан 1995-1996 жылдары он бас тоғай кермаралдарын алуы жөнiнде келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi Қарашеңгел мемлекеттiк аңшылық шаруашылығына он бас тоғай кермаралын аулауға рұқсат берсiн және берiлген рұқсаттың дер кезiнде пайдалануына бақылау орнатсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О добыче тугайного благородного оленя, занесенного в Красную книгу Республики Казахстан, в Карачингильском государственном охотничьем хозяйстве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1889
В целях дальнейшего изучения биологических особенностей тугайного благородного оленя, акклиматизированного в Карачингильском государственном охотничьем хозяйстве, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан, согласованное с Министерством юстиции и Министерством финансов, Национальной академией наук Республики Казахстан, об изъятии Карачингильским государственным охотничьим хозяйством в 1995-1996 годах десяти голов тугайного благородного оленя на закрепленной за ними территории.
2. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан выдать Карачингильскому государственному охотничьему хозяйству разрешение на добычу десяти голов тугайного благородного оленя и установить контроль за своевременным использованием выданных разрешений.
Премьер-Министр
Республики Казахстан