"Жезқазғанцветмет" акционерлiк қоғамына мемлекеттiк көмек көрсету және борыштарын өтеудiң шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 29 желтоқсан N 1895. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.04.23. N 500 қаулысымен.
"Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының кредиторлық және дебиторлық берешектерiн бағалау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның есебiн қарап, мемлекеттiк көмек көрсету және бұдан бұрын өзiне алған мiндеттемелердi орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Самсунг Дойчланд ГмбХ" басқарушы фирмасы, "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамы 1995 жылғы 27 мамырға дейiн туындаған кредиторлық берешектердi өтеудi тоқтатсын, яғни, 1996 жылғы 31 желтоқсанға дейiн мораторий жариялансын. Жоғарыда аталған кезеңде проценттер үстеу жүргiзiлмесiн және айыппұл шаралары қолданылмасын.
2. "Самсунг Дойчланд ГмбХ" басқарушы фирмасы, "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамы дебиторлық берешектердi қайтару жөнiнде түпкiлiктi шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының ұсынысымен оған мемлекеттiк көмек көрсету шеңберiнде республика iшiндегi және ТМД елдерiнiң борышкер кәсiпорындарымен өзара есептеме жүргiзсiн.
3. "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының кредиторлық және дебиторлық берешектерiн бағалау жөнiндегi ведомствоаралық комиссия басқарушы фирманың қатысуымен басқаруға дейiн туындаған комбинаттың борыштарына талдама жасау жөнiндегi жұмысты бiр ай мерзiмде аяқтап, өнiмдер мен тауар-материалдық құндылықтарды тиеу бұрын қол қойылған контрактiлердi, оларды өтеудiң кестесiн қарап, Қазақстан Республикасының Үкiметiне тапсырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах государственной поддержки и погашения долгов акционерного общества "Жезказганцветмет"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1895. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 апреля 1996 г. N 500 ~P960500.
Рассмотрев отчет межведомственной комиссии по оценке кредиторской и дебиторской задолженности акционерного общества "Жезказганцветмет", с целью государственной поддержки и выполнения взятых на себя ранее обязательств Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Управляющей фирме "Самсунг Дойчланд ГмбХ", акционерному обществу "Жезказганцветмет" приостановить погашение кредиторской задолженности, возникшей до 27 мая 1995 года, то есть объявить мораторий до 31 декабря 1996 года. В указанный выше период не производить начисление процентов и не применять штрафных санкций.
2. Управляющей фирме "Самсунг Дойчланд ГмбХ", акционерному обществу "Жезказганцветмет" принять исчерпывающие меры по возврату дебиторской задолженности.
Министерству финансов Республики Казахстан по предложениям акционерного общества "Жезказганцветмет" провести взаимозачет в рамках оказания ему государственной поддержки с предприятиями-должниками внутри республики и стран СНГ.
3. Межведомственной комиссии по оценке кредиторской и дебиторской задолженности акционерного общества "Жезказганцветмет" с участием управляющей фирмы в месячный срок завершить работу по анализу долгов комбината, возникших до передачи в управление, и представить в Правительство Республики Казахстан график их погашения, рассмотрев ранее подписанные контракты на отгрузку продукции и товарно-материальных ценностей.
Премьер-Министр
Республики Казахстан