"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 30 желтоқсан N 1898
Реформаларды жеделдету және дағдарыстан шығу жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимылдары бағдарламасына сәйкес нарық қатынастарын қалыптастыру, бәсекенi дамыту және жекешелендiру процестерiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының "Агрохимсервис" және "Жасыл желектердi қорғау" акционерлiк қоғамынан басқа акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiн, сондай-ақ "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 қыркүйектегi N 859 қаулысына сәйкес оған берiлген мемлекеттiк мүлiктi иелену, пайдалану және басқару құқықтарын тоқтатсын;
"Агрохимсервис" және "Жасыл желектердi қорғау" акционерлiк қоғамдары Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң айрықша өкiмi шығарылғанға дейiн жекешелендiруге жатпайды деп белгiленсiн;
"Құнарлылық" акционерлiк компаниясымен "Агрохимсервис" және "Жасыл желектердi қорғау" акционерлiк қоғамдарының мемлекеттiк акциялар пакеттерiн басқаруға шарт жасассын.
2. Қазақстан Республикасы Жекешелендiру жөнiндегi комитетi осы компанияның құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп, "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құқықтары мен мiндеттемелерi жөнiнде құқықтық
мұрагерлерiн айқындасын.
4. "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9
қыркүйектегi N 859 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 37,
429-бап) қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реорганизации Государственной акционерной компании "Кунарлылык"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1995 г. N 1898
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан по ускорению реформ и выходу из кризиса, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной акционерной компании "Кунарлылык" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ, за исключением акционерных обществ "Агрохимсервис" и "Защита зеленых насаждений", а также государственным имуществом, переданным ей согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 г. N 859 P930859_ "О создании Государственной акционерной компании "Кунарлылык";
Установить, что акционерные общества "Агрохимсервис" и "Защита зеленых насаждений" не подлежат приватизации до особого распоряжения Правительства Республики Казахстан;
заключить договор с акционерной компанией "Кунарлылык" на управление государственными пакетами акций акционерных обществ "Агрохимсервис" и "Защита зеленых насаждений".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать государственные пакеты акций акционерных обществ, входивших в состав данной компании, согласно действующему законодательству.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом определить правопреемников по правам и обязательствам Государственной акционерной компании "Кунарлылык".
4. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 г. N 859 "О создании государственной акционерной компании "Кунарлылык" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 37, ст. 429).
Премьер-Министр
Республики Казахстан